درجلسه هم اندیشی معرفی پویش چشم انداز صفر مطرح شد؛

شرکت مس موفق در کاهش حوادث و بیماری های شغلی

شرکت ملی صنایع مس ایران درجلسه هم اندیشی معرفی پویش چشم انداز صفر اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی به عنوان الگوی موفق در کاهش حوادث و بیماری های شغلی مطرح شد.

شرکت مس موفق در کاهش حوادث و بیماری های شغلی

به گزارش مس پرس، جلسه هم اندیشی معرفی پویش چشم انداز صفر اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی با حضور جمعی از مدیران تامین اجتماعی و شرکت‌های مطرح صنعتی و تولیدی روز شنبه (17 تیرماه) برگزار شد.

در این جلسه، محمد کرمی، نماینده مجتمع مس سرچشمه با پخش کلیپی از اقدامات جامع مس سرچشمه در حوزه محیط زیست و ایمنی، فرایند و نحوه عضویت در پویش مذکور و مزایای آن و آمادگی آن مجتمع برای همکاری و مشارکت در معرفی بهتر پویش چشم‌انداز صفر را اعلام کرد.

پویش چشم‌انداز صفر اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی (ایسا) که با هدف متعالی به صفر رساندن حوادث و بیماری‌های شغلی راه‌اندازی شده است در بسیاری از کشورها پیاده‌سازی شده و باعث کاهش چشمگیر تلفات نیروی انسانی در شرکت‌ها و صنایع شده است.

شرکت ملی صنایع مس ایران از طریق مجتمع مس سرچشمه از سال ٢٠٢٠ عضو بخش معدن کمیسیون پیشگیری ایسا شده است و به عنوان یک الگوی موفق در این حوزه ظرف چند سال گذشته موفق به کاهش چشمگیر حوادث و بیماری‌های شغلی شده است به گونه‌ای که علیرغم اشتغال بیش از چند ده هزار کارگر در بخش‌های مختلف این شرکت و ماهیت کار خطر آفرین آنها، در بین صد شرکت دارای بیشترین تعداد حادثه شغلی قرار ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها