یک گروه ۴ درصدی با رانت و ارتشا برای ۹۶ درصد مردم تصمیم می‌گیرند

یک گروه ۴ درصدی در حال تحمیل نظرشان بر ۹۶ درصد مردم هستند. خلاصه با رانت و ارتشا و سوءاستفاده امروز بزرگ و پولدار و قدرتمند شده‌اند و اقتصاد کشور را به دست گرفته‌اند و امروز تاخت وتاز می‌کنند و به صغیر و کبیر رحم نمی‌کنند.

یک گروه ۴ درصدی با رانت و ارتشا برای ۹۶ درصد مردم تصمیم می‌گیرند

حسین جلالی نماینده رفسنجان و انار و رئیس پیشین دفتر آیت‌الله مصباح یزدی در واکنش به افزایش قیمت‌ها و تورم ایجاد شده در دولت ابراهیم رئیسی به رویداد۲۴ می‌گوید: هیچکس در کشور موافق این نیست که قیمت‌ها افزایش پیدا کند، اما برخی مواقع مسائلی ایجاد می‌شود که ما با چنین بحرانی مواجه می‌شویم که یکی از این اتفاقات عدم نظارت است. یعنی دولت باید در این خصوص نظارتش را قوی کند و حتما بر این نظارت، قوانین بازدارنده‌ای داشته باشد.

جلالی می‌گوید: متاسفانه افرادی در کشور هستند که گلوگاه‌های معیشت و ارزاق مردم در دست آن‌هاست. این‌ها با ارز ترجیحی و دلار‌های ارزان توانسته‌اند کارخانه‌هایی ایجاد کنند و اکنون آنقدر قدرتمند شده‌اند که قدرت تصمیم‌گیری دارند؛ به این معنا که می‌توانند برای حاکمیت تصمیم‌سازی کنند. به این‌ها نه می‌شود قیمت داد و نه می‌شود بر آن‌ها نظارت کرد. تا یک‌چیزی می‌گوییم، می‌گویند پیچ دستگاه خراب است و تحریم هستیم، برای همین تولید صورت نگرفته است! خب حالا شما می‌خواهید چکار کنید؟ اقتصاد خم رنگرزی نیست که یک شبه درست شود. برخی مواقع حاصل شدن نتایج بلندمدت است. نسبت به اقتصاد خوشبین هستم که ما در آینده بتوانیم بازارمان را به یک ثبات و پایداری برسانیم.

 

یک گروه ۴ درصدی در حال تحمیل نظرشان بر ۹۶ درصد مردم هستند

او ادامه داد: دولت در اینجا باید قیمت را از مبدا تا بازار به ترتیب قیمت‌گذاری و نظارت کند. یک گروه ۴ درصدی در حال تحمیل نظرشان بر ۹۶ درصد مردم هستند. خلاصه با رانت و ارتشا و سوءاستفاده امروز بزرگ و پولدار و قدرتمند شده‌اند و اقتصاد کشور را به دست گرفته‌اند و امروز تاخت وتاز می‌کنند و به صغیر و کبیر رحم نمی‌کنند. متاسفانه رحم و مروتی که در قدیم وجود داشت حالا دیگر وجود ندارد.

 

اقتصاد ما بیمار است

جلالی با بیان اینکه تا زمانی که ما ماشین، خانه، طلا و سکه را به عنوان کالایی سرمایه‌ای بدانیم، وضعیت همین است، گفت: سوداگری تعیین‌کننده بازار شده است، وقتی شما ماشین که یک کالای مصرفی است را به عنوان کالای سرمایه‌ای بدانید که از آن سود دریافت کنید، شرایط همین است. وضعیت اقتصاد سلسله‌وار به هم متصل است مانند یک ماشین که اگر یک چرخ هم خراب باشد، ۳ چرخ دیگر کارایی ندارد. اقتصاد ما بیمار است مانند کسی که در یک باتلاق گیر کرده و هرچقدر دست و پا می‌زند بیشتر فرو می‌رود. تصمیماتی که مسئولان در حوزه اقتصاد می‌گیرند هم به قول خودشان مانند مسکنی است که درد را مخفی می‌کند نه درمان. ما امروز نیاز به حرکت جهادی- انقلابی داریم و در شرایط فعلی این حرکت از دست اندرکاران فعلی برنمی‌آید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اقتصاددانان مجلس و دولت هر یک حرف دیگری را نقض می‌کنند، گفت: در روایات هم داریم که اطلبو العلم ولو به سین. علم هرکجا که بود باید آن را به دست بیاوریم. برویم ببینیم کشور‌های دنیا مثل اروپایی‌ها چه کردند که مشکل مسکن را حل کرده‌اند، قانون گذاشته‌اند که کسی نتواند کالای مصرفی را به کالای سرمایه‌ای تبدیل کند. خب همین کار‌ها را ما هم در حوزه خودرو و... انجام دهیم. چکار کرده‌اند که اگر بیش از ۱۰ هزار دلار همراهتان باشد هزار و یک سوال و بررسی صورت می‌گیرد. ما از این قوانین تجربه‌شده می‌توانیم استفاده کنیم.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.