جزئیات تازه از قطع اینترنت در پنجم بهمن 1401

بررسی‌ها نشان می‌دهد اینترنت ثابت و همراه برای دقایقی در کل کشور قطع شد.

جزئیات تازه از قطع اینترنت در پنجم بهمن 1401

به گزارش مستقل آنلاین؛ اینترنت ثابت و همراه کشور چند دقیقه قطع شد.

اینترنت ایران قطع شد. اینترنت ثابت و همراه کشور چند دقیقه قطع شد.

قطعی سراسری اینترنت در ایران حوالی ساعت ۱۲ ظهر امروز به وقوع پیوست و پس از چند دقیقه امکان اتصال به اینترنت به صورت نسبی فراهم شده است.

مقامات و نهادهای مربوطه دولت ایران اطلاع رسانی قبلی مبنی بر قطع خطوط اینترنتی ارائه نکرده بودند. تاکنون نیز توضیحی درباره علت قطعی سراسری اینترنت در این کشور منتشر نشده است.

بررسی‌ها حاکی از آن است که اینترنت ثابت و همراه برای حدود چهار دقیقه کاملا قطع و دسترسی کاربران به اینترنت غیرممکن شد. هنوز دلیل این امر مشخص نیست اما پیگیری از برخی اپراتورها به این نتیجه رسید که ظاهرا مشکلی از سوی ارتباطات زیرساخت وجود داشته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد اینترنت ثابت و همراه برای دقایقی در کل کشور قطع شد.

بررسی‌ها حاکی از آن است که اینترنت ثابت و همراه در بازه زمانی ۱۱:۴۴ تا ۱۱:۵۷ امروز،  کاملا قطع و دسترسی کاربران به اینترنت غیرممکن شد. هنوز دلیل این امر مشخص نیست اما پیگیری از برخی اپراتورها به این نتیجه رسید که ظاهرا مشکلی از سوی ارتباطات زیرساخت وجود داشته است.

پیگیری‌ها برای مشخص شدن علت این موضوع از روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت کشور به این نتیجه رسید که این شرکت در حال بررسی این موضوع بوده و به زودی اطلاعیه‌ای در راستای توضیح علت این مساله منتشر خواهد کرد.

گفتنی است سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران که وضعیت شبکه اینترنت را نشان می‌داد، در روزهای گذشته از دسترس خارج شده است.

اختلال در اینترنت کشور طی هفته گذشته هم وجود داشت که در نهایت سهراب آغ بیات، معاون فنی شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور درباره دلیل اختلال رخ‌داده در اینترنت کشور اعلام کرد: با توجه حجم ترافیک داخل کشور  و توسعه‌ای که باید اتفاق بیفتد، موقتا شاهد افت ترافیکی هستیم که با تلاش شبانه روزی همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت، ان‌شاءالله این مشکل در حال حل شدن است و به زودی دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد.

او ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل اختلال پیش‌آمده گفته بود که با تحمل و صبوری که انجام می دهند به ما اجازه دهند که این مشکل حل شود. اما پس از اظهارات معاون شرکت ارتباطات زیرساخت، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از رفع مشکل مرکز تبادل ترافیک کشور خبر داده و تاکید کرد که هم اکنون سکوهای داخلی و پیام رسانها بدون مشکل مشغول خدمات رسانی به هموطنان هستند و وضعیت خدمات داخلی به حالت عادی برگشته است.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.