واکنش پزشکی قانونی به شبهات درباره شناسایی هویت مالک متروپل

مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور جسد حسین عبدالباقی با کمک آزمایش ژنتیک تایید شد.

حامد نائیجی درباره نحوه شناسایی هویت جان‌باختگان در این حادثه و به طور کلی سوانح و حوادث دیگر، گفت: از جمله فعالیت‌های سازمان حضور در صحنه‌های حوادث و انجام اقدامات فنی و تخصصی جهت تشخیص هویت و تعیین علت مرگ است که در تمامی حوادث مختلفی که طی سال‌های گذشته داشته‌ایم این کار با سرعت و طبق موازین علمی صورت گرفته است.

کار تشخیص هویت و همچنین تعیین علت فوت در حوادث بر اساس چهارچوب‌های علمی و مراحل مشخص شده به انجام می‌رسد؛ در این حادثه نیز مانند سایر موارد این اقدامات صورت گرفته و یا در حال انجام است.

وی در پاسخ به مراحل شناسایی اجساد گفت: در شناسایی هویت جان‌باختگان از معاینات ظاهری، جنسیت، علائم و نشانه‌های خاص روی بدن، مدارک همراه، انگشت نگاری، فرمول دندانی و سایر موارد قابل احصاء استفاده و تشخیص هویت صورت می‌گیرد که طی روزهای گذشته این مراحل در مورد اجساد متوفیان ساختمان متروپل صورت گرفت.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در موارد خاص برای قطعیت و اطمینان بیشتر از جسد نمونه‌ای جهت استخراج پروفایل ژنتیکی اخذ می‌شود تا با پروفایل‌های ژنتیکی استخراج شده از بستگان او مقایسه شود در واقع انجام آزمایشات ژنتیک جهت تعیین هویت، آخرین مرحله تعیین هویت اجساد است که این مهم در مورد جسد حسین عبدالباقی با آزمایش ژنتیک صورت گرفت و هویت وی تائید شد.

به گفته او، خانواده عبدالباقی او را در سردخانه شناسایی و پس از مشاهده، هویتش را تایید کرده اند./همشهری

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها