واکنش‌ها به «احضار و تشکیل پرونده» برای گروه موسیقی «سل‌لا»/ویدیوی گروه موسیقی

تبعیض در سیاست‌های فرهنگی شهرستان‌های مختلف

روز گذشته خبر رسید که فرمانده انتظامی دزفول از احضار و تشکیل پرونده برای مشارکت‌کنندگان در موزیک ویدئوی گروه موسیقی «سل‌لا» خبر داده و گفته: دزفول «شهر دارالمومنین» است، اجازه نمی‌دهیم وجهه شهرستان و آبروی دزفول مخدوش شود. 

حجم ویدیو: 5.59M | مدت زمان ویدیو: 00:00:55

درباره «احضار و تشکیل پرونده» برای گروه موسیقی «سل‌لا»

 

مهدی نصیری سردبیر سابق کیهان با انتشار ویدیوی گروه موسیقی «سل‌لا» در کانال تلگرامی‌اش نوشت:

«در جامعه‌ای که به انواع مفاسد کلان سیاسی، اقتصادی و مدیریتی دچار است و لجن فقر و فلاکت و دروغ و سوء حکمرانی بر در و دیوارش شتک زده، برخورد با عده‌ای جوان نوازنده که شاید در نوازندگی، مفرٌی از انبوه تباهی‌های دور و برشان می‌جویند، نه شرعی است، نه عقلی و نه انسانی.

و تنها محصول اذهانی منجمد است که نه دین را می‌شناسند، نه زمانه را و نه انسان را و نه فهمی از حکمرانی درست و سازنده دارند‌ و البته شاید متاثر از نفوذی‌هایی باشند که به دین گریز کردن جوانان و جامعه ایران قانع نبوده و برای دین ستیز کردن آن خیز برداشته‌اند.» 

 

روز گذشته خبر رسید که فرمانده انتظامی دزفول از احضار و تشکیل پرونده برای مشارکت‌کنندگان در موزیک ویدئوی گروه موسیقی «سل‌لا» خبر داده و گفته: دزفول «شهر دارالمومنین» است، اجازه نمی‌دهیم وجهه شهرستان و آبروی دزفول مخدوش شود. 

این موزیک‌ویدئو کاری از گروه «سل‌لا» است که سرپرستی آن را پیمان یوسفی از مربیان موسیقی به عهده دارد.

«گراوندی» گفته اعضای این گروه را کمتر از ۲۴ ساعت شناسایی و احضار کرده است.

این موزیک‌ویدئو در خانه تاریخی صنیعی تصویر برداری شده و فرمانده انتظامی دزفول گفته مالک خانه را هم احضار کرده و از او تعهد گرفته است.

این خبر واکنش‌های منفی در پی داشته منجمله برخی رسانه‌ها به استانداردهای دوگانه در اجرای قوانین اعتراض کردند و پرسیدند چرا برخی شهرستان‌ها در سیاست‌های فرهنگی مورد تبعیض قرار میگیرند؟

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها