شاخص های انتخاب و دانلود آهنگ جدید در آی ریتم

روزانه موزیک های بسیاری در فضای اینترنت و مجازی منتشر می شوند که با یکدیگر در رقابت هستند.

هر چند امروز پول نیز خود را دخیل کرده است و گاهی شده موزیکی را که اصلا هیچ گونه زیبایی ندارد جواب کرده است و چه بسا موزیک هایی هم بسیار عالی بوده اند ولی هیچ جوابی نگرفته اند. بنده امیر شاخص پناهی هستم متخصص و فوق لیسانس موسیقی از دانشگاه تهران و سعی می کنم مسائل این مبحث را برای شما باز کنم. هم چنین تمامی مثال هایی را که می زنیم می توانید از سایت آی ریتم دانلود کنید و نظرات خودتان را نیز بیان کنید. 

به جرات می توان گفت با انتشار موزیک های فراوان در سایت ها و سلایق متفاوت در انتخاب موزیک ها باعث گیج شدن شده است ولی چیزی که مهم است این است که هر مخاطبی با هر موزیکی که لذت ببرد برایش جواب خواهد بود. پس در این مبحث سعی بر این شده است تا اصول و قواعد پرداخته شود و سلیقه ای عمل نکنیم. 

همانطور که می دانید سبک و استایل های بسیاری در زمینه تولید موسیقی در دست تنظیم کننده ها و پرودوسر ها می باشد. آن ها دستانی باز برای ساخت یک قطعه دارند ولی کسی موفق است که به خوبی موسیقی را بشناسد و همواره به دنبال کشف خلاقیت های جدید باشد. هم چنین هر خواننده ای موفق نیست، اول این که باید جنس صدای وی خوب باشد، دوم این که تمامی اصول از جمله تحریر، لحن، گام، و ... را بشناسد و در خواندن خود رعایت کند. برای مثال سینا سرلک، همایون شجریان در سبک تلفیقی؛ احسان کریمی، محسن یگانه، محسن چاوشی، مازیار لشنی و ... در سبک پاپ؛ و ... از خوانندگان حرفه ای هستند که موفق عمل کرده اند. 

سعی کنید آهنگ هایی که قرار است به گوش بسپارید دارای ویژگی ها ذیل باشند: 

  • 1. استفاده از هارمونی

همواره آهنگ هایی هستند که خط ملودی و آکورد های آن به صورتی ساخته می شوند که قلب آدمی را دگرگون می کنند. این فاکتور را از دست ندهید و سعی کنید به دنبالش در موزیک های جدید باشید. اصطلاحی در ساخت ملودی وجود دارد که آهنگسازان ان را خط دار و یا جهت دار بودن خط ملودی می دانند. پس سعی کنید موزیک هایی را برگزینید که ملودی های خط داری داشته باشند.

  • 02. متن ترانه درست

یک موزیک خوب باید متن قوی و حرفه ای داشته باشد و ترانه سرا نیز باید از کلمات خاص و قافیه های مطرح استفاده کند و نباید نظم و ردیف و ادبیات را برهم زند! هر چیزی چهارچوبی دارد و باید این قوانین را بپذیریم. متاسفانه موزیک های جدیدی که ساخته می شوند اصلا موزیک های خوبی نیستند چرا که افراد غیر موسیقی دان زیادی کار می سازند و از روی بی تجربه گی فقط تولید کار می کنند. 

  • 03. حدالامکان ساز زنده داشته باشد

یک موزیک عالی و درجه یک مخصوصا در ایران ما باید ساز زنده داشته باشد و از تکنیک ها و گویش ها و لهجه های نوازنده استفاده شده باشد و در هر چه بهتر بودن آهنگ موثر واقع شود. ساز زنده روح موسیقی را جلا می دهد و از ان غافل نشوید. 

  • 04. میکس و مسترینگ استاندارد

به یاد داشته باشید موزیکی خوب است که خوب شنیده شود؛ کوالیتی بالایی داشته باشد و از فیلتر میکس و مستر به خوبی عبور کرده باشد و هر ساز و هر لاین سمپل در جای خود شنیده شود. آی ریتم خوبی که دارد این است که برای شما موزیک ها را با بالاترین کیفیت ممکن ارائه می دهد. کیفیت یک آهنگ باید در همه ابزار ها خوب باشد همانند گوشی موبایل، باند های ماشینی، باند های نمایشگر خانگی، تلویزیون و در همه جا به خوبی شنیده شود. 

  • 05. حرف آخر فقط به نوای دلتان گوش بسپارید 

اگر موزیکی را دلتان گفت خوب است بدان اطمینان کنید و از آن موزیک حمایت کنید. موزیک های خوب بیشتر موزیک های دلی هستند و دلی نیز ساخته می شوند.

2

حال که خوب این فاکتور ها را فرا گرفتید برای امتحان می توانید هم اکنون جهت دانلود آهنگ های جدید ایرانی و خارجی به سایت آی ریتم به آدرس ireetm.com مراجعه نمایید. وقتی وارد سایت شدید به راحتی می توانید موزیک ها را گوش دهید و سپس نظرات خودتان را نیز در همان جا بیان کنید. 

قطعا نمی توان یک آهنگ را بهترین دانست ولی می توان با توجه به اصول موسیقی و قوانین آن را جزو بهترین ها دانست. در شاخه موسیقی متن فیلم و سریال نیز تاکنون موزیک های عالی بسیاری تولید شده است که از جمله می توان به موسیقی متن سریال دیدن، واکنیگ دد، و ... اشاره کرد. در موسیقی متن فیلم های ایرانی نیز به فیلم شهرزاد، یوسف پیامبر و ... اشاره کرد. هر چند این موسیقی ها بدون کلام هستند ولی بازم دل آدم را مورد تاثیر قرار می دهند. 

اگر به یک موزیک گوش دهید ممکن است حس های مختلفی به شما دست بدهد از جمله ممکن است با موزیکی شاد شوید و با موزیکی غمگین! پس حس و حال هر موزیک متفاوت است. این اتفاق بسیار در جهان و علوم دنیا مهم است و خیلی از دانشمندان نظرات متفاوتی در این باره گفته اند. شما می توانید جهت انتقال حس های خود درباره هر موزیکی را در سایت آی ریتم بیان کنید. 

استایل های زیادی در موسیقی وجود دارد که از جمله می توان به طور کلی به پاپ، رپ، ترپ، هاوس، ترنس، کلاسیک، کانتری، و ... اشاره کرد. هم چنین هر کدام از این ها نیز زیر شاخه هایی دارد که می توان به درام اند بیس وفیچر پاپ و ... اشاره کرد. جهت دانلود آهنگ های مختلف در ژانر های متفاوت را می توانید در وب سایت رسمی موسیقی به نام آی ریتم مشاهده و از نقد و بررسی های این سایت لذت ببرید و نهایت استفاده کنید. 

در پایان به شما می گوییم که ندای قلب را در انتخاب موسیقی های مورد علاقه تان فراموش نکنید و بده آن عشق بورزید و از موسیقی لذت ببرید چو.ن اصل شکل گرفتن موسیقی و هدف اصلی آن ایجاد آرامش و صلح میان تمام جهانیان می باشد. 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها