اگر ماشین تان پنچر شد این کارها را هرگز انجام ندهید

در اغلب لحظات ترسناک رانندگی، مانند ترکیدن لاستیک، اغلب بدترین کار کوبیدن روی پدال ترمز است. تصور کنید که با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت در حرکت هستید و ناگهان صدای ترکیدن تایر را می شنوید.

شما هم مطمئنا وقتی با ماشین در حال رانندگی بوده اید ، ناگهان لاستیک ماشینتان پنچر شده است. در این مواقع چه کاری انجام میدهید ؟ خب در حالت معمول سریعا ترمز کرده و مانع از از آسیب دیدن رینگ های ماشین میشوید. اما باید بگوییم که این کار ممکن است در مواقعی به راحتی به شما آسیب بزند. و لازم است حتما نکاتی را در حالت رعایت کنید و تا جلوی آسیب بیشتر هم به خود و هم به ماشینتان شوید. در اینجا ما یک راهنمایی فنی به شما ارائه میدهیم که می‌تواند در این مواقع به شما کمک کند.

پنچر شدن

 

پنچر شدن

در اغلب لحظات ترسناک رانندگی، مانند ترکیدن لاستیک، اغلب بدترین کار کوبیدن روی پدال ترمز است. تصور کنید که با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت در حرکت هستید و ناگهان صدای ترکیدن تایر را می شنوید. خودرویتان تکانی می خورد انگار که روی یک مین کوچک رفته باشد و بعد به نظر می رسد خیلی زود کنترلش از دست شما خارج می شود.

اگر از غریزه پیروی کنید احتمالا ترمز می کنید، اما غریزه در این مورد اشتباه می گوید. تایر ترکیده به بند کفشی می ماند که زیر پا گیر می کند و شما را به زمین می زند؛ بنابراین ترمز کردن در آن سرعت، یعنی چپ شدن خودرو، غلت خوردن آن و برخورد با خودروهای دیگر.

 

ترمز کردن

درست آن است کاری را کنید که شاید دیوانگی به نظر برسد: فشردن پدال گاز، اما نه با شدت، تنها دو یا سه بار، به صورت مقطع و نه چندان با فشار. خودرو کم کم مهار می شود و بعد فرصت دارید به احتیاط آن را به کناری بکشید. اگر خوش شانس باشید تایر ترکیده خود خودرو را متوقف می کند و نیازی به مهارت های بدلکاری نیست.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها