شرایط سنی تحصیل در کانادا

شاید در برنامه های تلویزیونی یا تبلیغات مهاجرتی دیده باشید که مدارس و دانشگاه های کانادا را نشان می دهند. کالج ها و دانشگاه های فوق العاده ای که هر کس با دیدنشان، آرزوی تحصیل در آن ها را دارد.

شاید در برنامه های تلویزیونی یا تبلیغات مهاجرتی دیده باشید که مدارس و دانشگاه های کانادا را نشان می دهند. کالج ها و دانشگاه های فوق العاده ای که هر کس با دیدنشان، آرزوی تحصیل در آن ها را دارد. جالب است بدانید که با هر سنی که داشته باشید، می توانید در کانادا تحصیل کنید. البته داشتن شرایط سنی مناسب برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی برای شما امتیازاتی را به همراه دارد. اما چنانچه روش مهاجرتی، غیر از تحصیلی را انتخاب کرده و به کانادا بروید، امکان تحصیل در این کشور فوق العاده را خواهید داشت.

هر ساله بیش از 130،000 دانشجوی بین المللی عازم کانادا می شوند تا تجربه شیرین و خاطره انگیزی از تحصیل در دانشگاه های کانادا را برای خود ثبت کنند. حتما می دانید که کانادا سیستم آموزشی قوی، امکانات فوق العاده تحصیلی و پژوهشی، تخصیص بودجه عالی برای بخش آموزش و فرهنگ علم پروری بی نظیری دارد. شما با تحصیل در کانادا می توانید از امتیازات بی شماری برخوردار شده و در نهایت مدرک دانشگاهی بسیار معتبری را دریافت کنید که در سراسر جهان قابل قبول است.

اگر به دنبال اخذ مجوز تحصیل در کانادا یا گرفتن ویزای دانشجویی هستید، خوب است که برای راحت سپری کردن این مرحله و مواجه نشدن با هر گونه مشکلی، از مشورت کارشناسان حرفه ای و وکلای آب دیده در زمینه مهاجرت، کمک بگیرید. به این ترتیب بی چون و چرا، شرایط تحصیل در کانادا این کشور چند فرهنگی و زیبا برایتان فراهم می شود. می خواهید بدانید که چطور دست بکار شوید و اقدام به مهاجرت تحصیلی کنید؟ درباره شرایط سنی هر مقطع و انواع دانشگاه ها و مدارس کانادا، به دنبال اطلاعات به روز و دست اول هستید؟ در ادامه این مطلب پاسخ همه این شوالات را دریافت خواهید کرد. بنابراین چشمهای تان را برای خواندن این مقاله چند دقیقه ای با ما همراه کنید...

 

بهترین مدارس و دانشگاه های کانادا را با توجه به سن خود انتخاب کنید

برای تحصیل در کانادا عزم خودتان را جزم کرده اید؟ اگر این طور است باید بدانید که سن و گپ تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی بسیار اهمیت دارند. نکته ای که در رابطه با گپ تحصیلی وجود دارد، این است که نباید بیشتر از ۵ سال باشد. نکته مهم دیگری که باید مد نظر قرار دهید، آن است که تدریس در برخی از ایالت های کانادا به زبان فرانسه بوده و اگر تسلطی به این زبان ندارید باید مدارس یا دانشگاه های انگلیسی زبان را انتخاب کنید.

به طور کلی تحصیل در مدارس کانادا، شامل سه مقطع می شود. کودکان در سن 4 تا 5 سال برای مقطع مهد کودک می توانند ثبت نام کنند. از سن 6 سالگی نیز تحصیل در مدارس ابتدایی آغاز می شود. اگر در سن 11 تا 12 سال باشبد، امکان ورود به مقطع دبیرستان را دارید. بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان نیز که دوره ای 6 ساله است، در سن 17 تا 18 سال، زمان ثبت نام در کالج ها و یا دانشگاه های گوناگون کانادا فرا می رسد.

برخی از دبیرستان های برتر کانادایی عبارتند از:

 • ashbury college
 • Bishop's College School
 • Bodwell High School
 • Branksome Hall
 • و...

تعدادی از برترین دانشگاه های کانادا به شرح زیر هستند:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه آلبرتا
 • و ...

 

image_2021-02-16_023604

 

 

شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادایی که شاید نمی دانستید

برای تحصیل در کانادا، گذراندن هر مقطع، شرایط خاص خودش را دارد. در زیر مهمترین شرایط آن ها را بررسی می کنیم:

کارشناسی (لیسانس): برای مقطع کارشناسی داشتن دیپلم 12 ساله، مدرک زبان انگلیسی مهم است. مدت تحصیل در این مقطع، 3 تا 4 سال است. شرایط سنی معمولا زیر ۲۱ سال است. جالب است بدانید که مدرک دیپلم ۱۲ ساله، معادل با دیپلم کانادایی است و نمره آیلتس قابل قبول در این مقطع ۶.۵ می باشد.

کارشناسی ارشد (فوق لیسانس): ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره ۶.۵ تا ۷، ریز نمرات دوره لیسانس، ترجمه دیپلم ۱۲ ساله، جزو مواردیست که باید در نظر داشته باشید. شرایط سنی این دوره به طور معمول 23 تا 25 سال است.

دکترا: مقطع دکترا در کانادا، شرایط سنی خاصی ندارد. برای این مقطع، نیاز است که مدارک مورد نیاز را با توجه به قوانین کانادا و دانشگاه مورد نظر خود، تهیه کنید.

چرا مهاجرت تحصیلی به کانادا در هر سنی خوب است؟

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکاست که هر چه از خوبی های آن بگوییم، کم است. این کشور مهاجر پذیر و زیبا، دومین کشور پهناور جهان است که جایگاه علمی مطلوب و دستاوردهای پژوهشی جالب توجهی دارد. کانادا دانشگاه های برتر جهان را در دل خود جای داده و با سیستم آموزشی مدرن و موفقی که دارد، مقصد مهاجرتی بسیاری از دانشجویان جهان است. سیستم آموزشی مدارس کشور کانادا به دو دسته دولتی و خصوصی طبقه بندی می شود و شما می توانید هر دسته را که تمایل دارید انتخاب کنید.

شهرهای محبوب در کانادا برای تحصیل دانشجویان بین المللی:

 • تورنتو
 • ونکوور
 • مونترال

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی عبارتند از:

 • در اختیار داشتن نامه پذیرش از مدرسه یا دانشگاه انتخابی
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و اقامت در کانادا
 • داشتن مدرک آیلتس زبان انگلیسی با نمره قابل قبول

جذابیت تحصیل در کانادا را با پارسی کانادا تجربه کنید

هر چقدر هم که در رابطه با تحصیل در کانادا، شرایط تحصیلی، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و موارد از این دست، تحقیق کنید، باز هم نمی توانید مانند یک وکیل، اطلاعات به روز و موثقی داشته باشید. بنابراین توصیه ما به شما اخذ ویزای تحصیلی کانادا با موسسه پارسی کانادا است.

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مزیتی که دانشجویان بین المللی را به اخذ ویزای تحصیلی سوق می دهد، کیفیت بالای مراکز آموزشی و وجود استاندارد های عالی این کشور است که خود امتیازی تاثیر گذار در آینده شغلی محسوب می شود. در کل شما با انتخاب تحصیل در کانادا، یک سرمایه گذاری بزرگ برای آینده خود کرده اید چرا که کانادا یکی از برترین مقاصد تحصیلی برای دانشجوهایی است که به آینده خود اهمیت می دهند.

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید و رویای شما، تبدیل شدن به یک دانشجوی کانادایی موفق است، به موسسه مهاجرتی پارسی کانادا مراجعه کنید تا همه مراحل را به راحتی سپری کرده و بدون معطلی از تحصیل در این کشور پیشرفته لذت ببرید.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها