فوری / سازمان جهانی بهداشت این واکسن کرونا را تایید کرد

سازمان جهانی بهداشت با تایید واکسن کرونای فایزر برای استفاده اضطراری اعلام کرد که به زودی کشور‌های فقیر به این واکسن دسترسی پیدا می‌کنند.

فوری / سازمان جهانی بهداشت این واکسن کرونا را تایید کرد

سازمان جهانی بهداشت تایید کرد که می‌توان از واکسن‌های کرونای فایزر و بیونتک به صورت اضطراری استفاده کرد و کشور‌های فقیر ممکن است به زودی به این واکسن‌های ضد کرونا از طریق طرح کواکس دسترسی پیدا کنند.

سازمان جهانی بهداشت با تایید واکسن فایزر گفت: به کشور‌ها توصیه می‌کنیم که روند اعطای مجوز و دریافت واکسن کرونا را برای استفاده اضطراری تسریع کنند.

آژانس بهداشتی سازمان ملل نیز اعلام کرد: در بررسی‌های مشخص شده است که واکسن‌های فایزر و بیونتک که پیش از این در آمریکا، انگلیس، اتحادیه اروپا و ده کشور دیگر مجوز گرفته است دارای معیار‌های لازم برای ایمنی و اثربخشی تعیین شده توسط سازمان جهانی بهداشت است.

واکسن‌های کرونای فایزر و بیونتک باید در دمای بسیار پایین نگهداری شوند و این یک مانع بزرگ برای کشور‌های در حال توسعه است، زیرا امکانات لازم برای نگه داری را ندارند.

سازمان جهانی بهداشت در این باره گفت: این نیاز باعث می‌شود که واکسن در مکان‌هایی که ممکن است تجهیزات کاملی برای نگه داری ندارند، چالش برانگیز شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها