با این 5 دمنوش فوق العاده ریه تان را سم زدایی کنید

با این دمنوش گیاهی فوق العاده خوش طعم و خوش عطر می توانید ریه تان را پاکسازی کنید با مستقل آنلاین همراه باشید.

با این 5 دمنوش فوق العاده ریه تان را سم زدایی کنید

پیش از آنکه آلودگی هوا پیامدهای خود را بر سلامت داشته باشد و با مشکلات جدی تر همراه شود لازم است راهکارهای مناسبی برای مقابله با آن بکار گرفته شوند. هنگام بالا رفتن سطح آلودگی هوا در برخی از فصول و روزها با مصرف برخی انواع نوشیدنی ها می توان سموم را از ریه ها پاک کرد.

 

بیشتر بخوانید :

طرح مجلس برای واگذاری زمین به هر خانوار ایرانی چیست؟ + فیلم

فوری | خبرخوش نوبخت برای بازنشستگان + جزئیات

سایپا زمان قرعه کشی فروش فوری را اعلام کرد + جزئیات پیش فروش

 

به نوشته "ان دی تی وی" از جمله این نوشیدنی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1- دمنوش لیمو و عسل و زنجبیل

زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است که می تواند سرفه و احتقان را کاهش دهد. همچنین عسل از سرفه های متوالی جلوگیری کرده و لیمو به دلیل دارا بودن ویتامین C سیستم ایمنی را تقویت می کند. نوشیدن این دمنوش ریه ها را به طور طبیعی پاکسازی می کند.

 

2- چای سبز

این دمنوش علاوه بر آنکه به کاهش وزن کمک می کند حاوی آنتی اکسیدان است که مواد سمی را از بدن دفع کرده و گوارش را بهبود می دهد.

 

3- نوشیدنی زردچوبه و زنجبیل

خواص دارویی زردچوبه در کنترل سرفه، احتقان و سرماخوردگی تایید شده است. کورکومین موجود در زردچوبه خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی دارد. همچنین زنجبیل حالت تهوع را برطرف کرده و احتقان را کاهش می دهد.

 

4- چای ماسالا

این دمنوش از سال ها قبل در درمان بیماری هایی از قبیل سرفه، سرماخوردگی، احتقان و مشکلات تنفسی کاربرد داشته است. در آماده سازی این دمنوش ترکیب های دیگری از قبیل زنجبیل و دارچین استفاده می شود که این مواد نیز خاصیت ضد التهابی دارند. این دمنوش گلو را صاف کرده و از میزان التهاب آن می کاهد.

 

5- دمنوش ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان به کاهش سرفه و احتقان کمک می کند. بررسی ها نشان می دهد دمنوش شیرین بیان خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی دارد.

 

منبع : همگردی

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها