دلیل افزایش نرخ ثبت نام آزمون آیلتس چیست؟

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره نرخ جدید ثبت نام آزمون آیلتس توضیح داد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره نرخ جدید ثبت نام آزمون آیلتس توضیح داد.سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مراکز برگزارکننده آزمون‌های بین‌المللی، هزینه ثبت‌نام را تعیین می‌کنند.

بر اساس بخشنامه شماره ۴۹۹۵۳ تاریخ ۵ آبان ماه ۱۳۹۹ سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان نهاد ناظر برگزاری آزمون های بین المللی، نرخ جدید ثبت نام آزمون آیلتس را به مبلغ ۶ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۴۰ تومان محاسبه و به مراکز برگزاری آزمون ابلاغ کرده است.

وجه واریزی از سوی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون آیلتس، به صورت علی الحساب بوده و این بدان معناست که چنانچه قبل از برگزاری آزمون تغییر قابل اعتنایی (افزایش یا کاهش) در نرخ ارز از سوی بانک مرکزی و سایر شاخص های اقتصادی اعلام شود، مابه التفاوت نرخ قطعی ثبت نام از داوطلبان اخذ و یا به آنان عودت داده خواهد شد. تعداد زیادی از داوطلبان ثبت نام کننده در این آزمون انتقاداتی را نسبت به این نرخ اعلام کردند.

 

بیشتر بخوانید : 

طرح مجلس برای واگذاری زمین به هر خانوار ایرانی چیست؟ + فیلم

تیکه جنجالی کامبیز دیرباز به شجاع خلیل‌ زاده جنجال به پا کرد + عکس

فال روزانه چهارشنبه 7 آبان ماه

زنان متولد آبان ماه چه ویژگی و خصوصیاتی دارند؟

 

در این زمینه فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: آزمون هایی مانند آیلتس بین المللی هستند و هزینه ثبت نام توسط این مراکز تعیین می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به نرخ دلار، این هزینه ها نوسان دارد که برای آزمون آیلتس امسال نرخ ۲۵۰ دلار در نظر گرفته و مصوب شد.

 

منبع : ایرنا

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها