فواید حیرت انگیز آب نمک که از آن بی خبر بوده اید

در این مطلب قصد داریم شما را با خواص شگفت انگیز آب نمک آشنا کنیم با ما همراه باشید.

فواید حیرت انگیز آب نمک که از آن بی خبر بوده اید

آب نمک ترکیبی از دو ماده در دسترس است که با هم و به صورت تنها خواص درمانی بسیاری دارند. از فواید آب نمک چه می دانید؟ مطمئن باشید با وجود اطلاعاتی که راجع به آب نمک و فواید آن دارید با خواندن این مطلب متوجه می شوید می توان از آب نمک استفاده های مفید دیگری کرد که از آن ها بی خبر بوده اید.

 

ضدعفونی کننده دهان

از مهمترین خواص و فواید آب نمک خاصیت میکروب کشی است. آب نمک به وسیله همین خاصیت ضد باکتری و آنتی سپتیک که دارد می تواند درد و التهاب را کاهش داده و باعث از بین رفتن عفونت دهان شود. آب نمک رشد باکتری ها را در دهان متوقف می سازد. غشای مخاطی دهان به کمک آب نمک بهبود می یابد و در اثر تغییری که در PH دهان ایجاد می نماید تکثیر میکروارگانیسم ها را در دهان با مشکل مواجه می کند.

 

تسکین گلودرد

مهم ترین و مؤثرترین روش برای پیشگیری از ابتلا به مشکلات گلو و بیماری های حلق شست و شوی مرتب و روزانه گلو با محلول آب نمک است.

 

بیشتربخوانید : داروی رانیتیدین روی بیماری کرونا چه تاثیری دارد؟

 

زیبایی مو

برای داشتن مو هایی زیبا و مواج شبیه موج های دریا می توانید نمک را در آب ریخته و ترکیب نمایید، سپس روی مو های خود اسپری نمایید. اجازه دهید مو های شما خشک شده یا با انجام حرکات ضربه ای مو ها را خشک نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که در اثر استفاده بیش از حد و مکرر از آب نمک، ممکن است موهای شما خشک شود. پس با استفاده از مرطوب کننده های مو از هرگونه آسیب های وارده به مو خودداری نمایید.

 

پیشگیری از عفونت پا

یک کاسه آب نمک درست کنید. پای خود را درون آن قرار دهید. این کار مانع ایجاد عفونت پا می شود. پس از این کار به منظور جلوگیری از خشکی پوست از مرطوب کننده استفاده نمایید.

 

درمان کننده پوسیدگی دندان

نمک با خاصیت میکروب کشی و غلظت خود میکروب های دندان را از بین می برد. به دلیل ویژگی جذب بالای آب، میکروب های دندان به وسیله نمک به دام افتاده و نابود می شوند در نتیجه پوسیدگی دندان کنترل می گردد. بنابراین استفاده از آب نمک بعد از مسواک و نخ دندان علاوه بر رفع بیماری های دهان و دندان باعث کاهش دادن پوسیدگی دندان می شود.

 

نگهداری مواد غذایی با آب نمک

برای نگهداری ماهی، گوشت، میوه، سبزیجات از آب نمک استفاده می شود. همچنین به منظور حفظ یا ایجاد طعم مواد غذایی غیر گوشتی از آب نمک استفاده می شود

 

ضدعفونی کردن بینی

یکی از روش های بسیار قدیمی استفاده از فواید آب نمک به منظور بهداشت بینی است. آب نمک می تواند سوراخ های بینی را از ذرات کثیف و بیماری زا تمیز و ضدعفونی نماید و همچنین باعث تقویت پوشش مخاط بینی گردد.

 

درمان سینوزیت

در صورت شست و شوی مرتب بینی خود با آب نمک، اثر بخشی استفاده از دارو های سینوزیت بالاتر می رود و این روش راهی مؤثر و کارآمد برای کاهش یا از بین بردن علائم سینوزیت در بیماران مبتلا به سینوزیت است.

 

پیشگیری و کنترل سرماخوردگی

شست و شوی روزانه دهان و بینی و غرغره کردن با آب نمک برای شستشوی گلو از سرفه، سرماخوردگی، التهاب سینوس های پیشانی، بیخوابی، التهاب چشم، بینی و گلو، خستگی، سردرد، باز شدن مجاری تنفسی و… بسیار مفید است.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها