تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافری ماهان

دو جنگنده اقدام به نزدیک شدن به هواپیمای مسافربری شرکت ماهان در آسمان سوریه کردند. این هواپیما در حال حرکت به لبنان بود و در آسمان سوریه مورد تعرض قرار گرفته است.

حجم ویدیو: 7.73M | مدت زمان ویدیو: 00:02:29

مسافران مصدوم ایرانی نبودند/ جنگنده ها امریکایی بودند

ساعتی پیش یک فروند هواپیمای ماهان که از فرودگاه امام خمینی به مقصد بیروت در پرواز بود از سوی دو فروند جنگنده امریکایی که از یکی از پایگاه های نظامی این کشور در منطقه مدیترانه در اسمان سوریه در پرواز بودن به هواپیمای  مسافری ماهان نزدیک شده که سبب شد تا خلبان ایرانی این هواپیما تصمیم به کاهش ارتفاع بگیرد.

یک منبع اگاه در یکی از نهادهای رصد ترافیک هوایی گفت در اثر این کاهش ارتفاع تعدادی از مسافران لبنانی به دلیل نبستن کمربند دچار مصدومیت شدند ولی مسافران ایرانی میان مصدومان نبودند.

این مقام اگاه افزود هواپیمای مذکور پس از نشستن در فرودگاه بیروت سوختگیری کرده و مجدد در حال بازگشت به ایران است.

پرواز ماهان به بیروت

این مقام اگاه افزود مشخص  نیست که ایا به خلبان هواپیمایی ماهان از سوی این دو جنگنده هشدارهای فرود یا شلیک داده شده یا خیر که پس از برگشتن به فرودگاه امام خمینی و ارایه گزارش ها این موضوع روشن خواهد شد.

​خبر شهادت یک مسافر ایرانی اشتباه است

در حالی که المیادین در خبر خود برای نقل اتفاق رخ داده در آسمان سوریه توسط یکی از مسافران از ترکیب «شهادة المسافرة» استفاده کرده است برخی از کانال‌های خبری از جمله کانال شبکه خبر با اشتباه در ترجمه از شهادت یک مسافر ایرانی در اثر جمله دو جنگنده اسراییلی یا آمریکایی خبر داده‌اند که این خبر از اساس اشتباه است.

هواپیمای ماهان در فرودگاه امام خمینی به زمین نشست

هواپیمای ایرباس A310 خطوط هوایی ماهان که در ساعات پایانی پنجشنبه دوم مرداد مورد تهدید جنگنده‌های آمریکایی قرار گرفته بود، پس از تخلیه مسافرانش در فرودگاه بیروت، عازم ایران شد و لحظاتی قبل در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین نشست.

پرواز ماهان به بیروت


 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها