آموزش ساخت مشروبات الکلی در شبکه استانی قم!

کارتون پت و مت با محتوای نامناسب از شبکه استانی قم پخش شد. در این کارتون پت و مت مشغول ساخت مشروب بودند که از کاشت تا برداشت مشروب را در قالب یک کارتون به خوبی آموزش می‌داد.

آموزش ساخت مشروبات الکلی در شبکه استانی قم!

تولیدکننده برنامه پت و مت اخراج شد

«محمد میرکیانی» مدیر گروه کودک شبکه دو سیما گفت: پس از این قصور و کوتاهی برخی تنبیه شدند که مساله مهمی نیست. خطای رسانه‌ای است و اتفاق می‌افتد که البته قابل سرزنش و پی‌گیری است.

چنین مسائلی قابل سرزنش و پی‌گیری است و در رسانه اتفاق می‌افتد که کاملا طبیعی است. وی افزود: مگر در جاهای دیگر این اتفاق نمی‌افتد؟ مگر در روزنامه‌ها یا خبرگزاری‌ها چنین مسائلی پیش نمی‌آید؟

هرچند که چنین اقدامی به هیچ عنوان قابل تائید نیست،‌ اما اتفاق است، افتاده و تعمدی هم در آن نیست و به دلیل حجم بالای کار رخ داده است.

وی تصریح کرد: برای این که این مسأله درس عبرتی بشود و ضریب دقت بالا برود، برخی تنبیه و توبیخ شده‌اند و برخی هم برکنار شده‌اند. میرکیانی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس اظهار داشت: چنین مسائلی خطای رسانه‌ای است و فرهنگی نیست.

خطای رسانه‌ای ناخواسته است و اتفاق می‌افتد ولی خطای فرهنگی معمولا طبق جریانات مداوم و سازماندهی شده پیش می‌رود و طرح و بزرگ‌نمایی چنین مسائلی در جامعه نیز باعث می‌شود زحمت بسیاری از افراد از بین برود. وی گفت: ما چاره‌ای جز تنبیه نداریم. نمی‌توان تنبیه نکرد.

باید هشدار بدهیم تا میزان اشتباهات بالا نرود. نمی‌توان چنین مسائلی را مطرح نکرد. روز چهارشنبه ۸ آبان ماه در برنامه عصرگاهی گروه کودک شبکه دو سیما قسمتی از کارتون «پت و مت» به روی آنتن رفت که شیوه تهیه شراب در آن به تصویر کشیده شده بود.

پس از پخش این برنامه تهیه کننده، ناظر پخش و منشی صحنه این برنامه با تصمیم مدیران سازمان صدا و سیما از کار برکنار شدند. 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها