مفقودی در سیل چالوس + جزئیات جدید

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر: ۳ مفقودی در سیل چالوس/ امدادرسانی ادامه دارد.

مفقودی در سیل چالوس + جزئیات جدید

بابک محمودی جمعه شب ۲۵ خرداد ۱۴۰۳  افزود: ۱۳ تیم عملیاتی شامل ۵۵ نفر در جریان امدادرسانی حضور دارند و تا این لحظه ۱۶ نفر دچار مصدومیت شده بودند که امداد رسانی و چهار نفر آنها به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با بیان اینکه عملیات یافتن سه مفقودی همچنان ادامه دارد، گفت: هفت خودرو بدون سرنشین نیز در این سیلاب پیدا شده است.

محمودی افزود: با استفاده از ۱۳ تیم تخصصی، ۶ دستگاه آمبولانس و هشت خودروی امداد و نجات دیگر در حال عملیات در جاده چالوس هستیم. تاکنون هفت دستگاه خودروی بدون سرنشین کشف شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی از شهروندان تقاضا می‌شود از ترددهای غیرضروری پرهیز و به هیچ وجه در مسیل‌ها و حواشی رودخانه‌ها حضور پیدا نکنند.

گفتنیست، ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه شب ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ بارش‌های رگباری در ارتفاعات چالوس منجر به طغیانی شدن رودخانه چالوس و وقوع سیلاب و انسداد جاده کندوان شد که این سیل خساراتی را نیز به دنبال داشت.

طبق آخرین آمار رسمی اعلام شده پس از این سیل در منطقه دزدبن جاده چالوس و محدوده رستوران دربند چند خودرو گرفتار سیلاب شدند و جریان شدید آب دست‌کم هفت خودرو را طعمه خود کرد.

در این سیل علاوه بر خسارت به زیرساخت‌ها و برخی واحدهای تجاری حاشیه جاده، ۱۶ نفر مصدوم و سه نفر مفقود شدند. همزمان با تلاش تیم‌های امدادی برای پاکسازی جاده و بازگشایی مسیر رودخانه، جست‌وجو برای مفقودان حادثه نیز توسط نیروهای امدادی در حال انجام است.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها