۷۰ ساله‌ها هم رییس دانشگاه می‌شوند!

افراد دارای ۷۰ سال تمام یا در آستانه ۷۰ سالگی صرفا برای یک دوره چهار ساله می‌توانند ریاست دانشگاه یا موسسه غیردولتی – غیرانتفاعی را عهده‌دار باشند.

۷۰ ساله‌ها هم رییس دانشگاه می‌شوند!

اعضای هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر کردند: اعضای هیات علمی با حداکثر سن ۷۰ سال به ریاست دانشگاه‌ها و موسسات غیردولتی- غیرانتفاعی منصوب شوند.

سیصد و سی و دومین جلسه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد و با حضور اعضای هیات عالی جذب اعضای هیات علمی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه در خصوص درخواست افزایش سن رییسان دانشگاه‌های غیر انتفاعی و غیردولتی تصویب شد: اعضای هیات علمی با حداکثر سن ۷۰ سال به ریاست دانشگاه‌ها و موسسات غیردولتی- غیرانتفاعی منصوب شوند.

براساس این مصوبه، افراد دارای ۷۰ سال تمام یا در آستانه ۷۰ سالگی صرفا برای یک دوره چهار ساله می‌توانند ریاست دانشگاه یا موسسه غیردولتی – غیرانتفاعی را عهده‌دار باشند.

در این جلسه کی‌نژاد رییس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از حضور پرشور و بی‌نظیر مردم در سالگرد پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن تشکر و قدردانی کرد.

وی در تذکری درباره تلاش مجدد برای جذب از سوی افرادی که پیش از این در اولویت جذب قرار نگرفتند و تعویض مدیران دوباره کاری و مشکلاتی پیش خواهد آورد، خواستار شد که مرکز جذب گزارش دهد که برای رفع این مشکل چه اقداماتی تاکنون انجام داده است.

رجبعلی برزویی رییس دانشگاه فرهنگیان نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در تشکیل هیات مرکزی جذب این دانشگاه و در ارتباط با پرونده‌های بلاتکلیف جذب این دانشگاه از سال ۱۳۹۷ تا پایان سال ۱۴۰۰ ارائه داد و از اتمام رسیدگی و تعیین تکلیف آنها خبر داد.

وی درمورد پرونده‌های ۱۴۰۱ که تا پایان اسفندماه جاری تعیین تکلیف می شوند، گفت: یکی از دلایل اصلی کندی روند جذب هیات علمی در دانشگاه، تعیین وضعیت اعضای هیئت علمی تطبیقی است.

رییس دانشگاه فرهنگیان برای رفع مساله بازنشستگان هیات علمی داخلی دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد داد سازمان اداری و استخدامی و مجلس شورای اسلامی ورود پیدا کنند و با توجه تشکیل هیات مرکزی دانشگاه فرهنگیان و تسریع در تشکیل هیات اجرایی تا صدور احکام هیات‌های جدید از اعضای هیات‌های اجرایی دانشگاه‌های استان به‌صورت ترکیبی استفاده شود.

چنگیزی آشتیانی نماینده وزارت بهداشت هم در این جلسه گفت: مساله هیات علمی پژوهشی برای پست‌های بلاتصدی باوجود حضور نماینده سازمان اداری و استخدامی در جلسه گذشته که به تصویب هیات عالی رسیده بود با نامه‌نگاری وزیر بهداشت به رییس جمهور و ارجاع به معاون اول و ریاست سازمان اداری و استخدامی انجام شود.

براساس اعلام شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه مقرر شد در هر استان هیات اجرایی براداران و خواهران جداگانه زیر نظر هیات مرکزی دانشگاه فرهنگیان تشکیل شود.

در ادامه جلسه هم نتیجه تعدادی از پرونده‌های ماده ۱۵ در صحن هیات عالی جذب قرائت و به تایید رسید و مقرر شد ترمیمی در هیات رسیدگی به شکایات و جایگزینی افراد جدید تغییراتی انجام شود.

همچنین مقرر شد وزارتخانه های دانشگاه‌هایی که در اجرای حکم ماده ۲۱ ترک فعل داشته‌اند به هیات عالی جهت پیگیری قضایی معرفی کنند.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها