ارسال پیامک، تماس با خانواده و تشکیل پرونده انضباطی برای دانشجویان بدحجاب

مصوبه بی‌حجابی در دانشگاه‌ها تصویب شد: از ارسال پیامک تا تماس با خانواده و تشکیل پرونده انضباطی

ارسال پیامک، تماس با خانواده و تشکیل پرونده انضباطی برای دانشجویان بدحجاب

شورای فرهنگی دانشگاه تهران برای بی‌حجابی در دانشگاه مصوبه تهیه کرد

از ارسال پیامک تا تماس با خانواده و تشکیل پرونده انضباطی

بنابر مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه در خصوص ناهنجاری رفتاری بی حجابی و رعایت قوانین و مقررات دانشگاه و نیز جلوگیری از تقابل اجتماعی و هرج و مرج مراحل زیر اجرا میشود:

در مرحله اول افراد بی‌حجاب در بدو ورود و در داخل محیط دانشگاه از طریق کارت دانشجویی شناسایی خواهند شد. به این افراد در این مرحله تذکر داده می‌شود تا به رعایت قانون برگردند و صرف نظر از هر اعتقاد و دیدگاهی که دارند، قانون را فصل‌الخطاب قرار دهند و به مقررات پوشش تمکین نمایند. در این مرحله نیروهای انتظامات بعد از شناسایی افراد، صرفا به تذکر قانونی برای رعایت حجاب بسنده خواهند کرد و حتی در قبال افرادی که به تذکر بی‌توجهی می‌کنند، اجازه ورود می‌دهند و برخوردی با آنها نخواهند کرد، اما مشخصات این‌گونه افراد را ثبت نموده و آن را به مراجع ذیصلاح گزارش خواهند داد.

در گام اول برای افرادی که به تذکر بی‌توجهی کنند، پیامک ارسال می‌شود و از آنها خواسته می‌شود که قوانین و مقررات را رعایت کنند.

در گام دوم از طرف دانشگاه با خانواده افرادی که از قانون تمرد نمایند، تماس گرفته و گزارش می‌شود که فرزندشان متاسفانه به قانون احترام نمی‌گذارد. در مرحله سوم در صورتی که فرد لجاجت نماید و بر سرکشی از قانون اصرار ورزد، برای او پرونده انضباطی شکل می‌گیرد.

این افراد در صورتی که در جلسه کمیته انضباطی به اشتباه خود اذعان کنند و قانون‌پذیر شوند، با اخذ تعهد، پرونده‌ انضباطی آنها از دستور کار خارج می‌شود و در صورتی که باز هم بر بی‌قانونی اصرار ورزند، طبق قانون مورد برخورد انضباطی قرار می‌گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها