مدیرکل منابع طبیعی گیلان:

آتش سوزی جدید رودبار ۳۰ هکتار برآورد می‌شود و کنترل شده است

خوشبختانه حریق تحت کنترل است، اما به دلیل تداوم وزش باد هماهنگی های لازم را با فرماندهی یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور انجام دادیم و بالگرد اطفا آماده اعزام است.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان گفت: آتش سوزی جدید در رودبار که حدود ۳۰ هکتار برآورد می شود، کنترل شده و نیروها تا پایان اطفا در منطقه خواهند بود.

 

میرحامد اختری، با اشاره به تداوم وزش باد گرم در سطح استان گیلان تا فردا، اظهار کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته با وقوع حریق در اراضی جنگلی پنج شهرستان رودبار، ماسال، رضوانشهر، فومن و تالش مواجه بودیم که تا صبح امروز همه این آتش سوزی ها اطفا شد.

 

وی با بیان اینکه از عصر امروز شاهد شعله‌ور شدن مجدد آتش در منطقه سخت گذر و کوهستانی سلانسر در شهرستان رودبار بودیم، افزود: این منطقه شیب زیادی دارد و لذا عملیات اطفا برای نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی بسیار دشوار است.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، با اشاره به حضور نیروهای مردمی و بسیجی و فرمانداری و مدیریت بحران شهرستان در کنار نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، تصریح کرد: خوشبختانه حریق تحت کنترل است، اما به دلیل تداوم وزش باد هماهنگی های لازم را با فرماندهی یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور انجام دادیم و بالگرد اطفا آماده اعزام است.

 

اختری با بیان اینکه در حال حاضر دمای هوا کاهش یافته و احتمال اطفای آتش وجود دارد، گفت: بیش از ۹۰ درصد آتش سوزی مهار شده، اما آتش زیر خاکستر همچنان وجود دارد و لذا نیروهای یگان حفاظت در منطقه حاضر هستند؛ اگر تا بامداد فردا این آتش اطفا نشد و مجددا شعله ور شود، بالگرد اطفا اعزام خواهد شد.

 

وی با اشاره به آمادگی بالگرد اطفا برای اعزام به منطقه جهت جلوگیری از حوادث ناگوار برای اراضی جنگلی، خاطرنشان کرد: در مجموع طی ۴۸ ساعت گذشته ۴۵ هکتار از اراضی جنگلی را اطفا کردیم و آتش در چهار شهرستان کاملا اطفا شده است. آتش سوزی جدید در رودبار نیز که حدود ۳۰ هکتار برآورد می شود، کنترل شده و نیروها تا پایان اطفا در منطقه خواهند بود

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها