باید بچه ‌ها را طوری تربیت کنیم که هرجا یک روحانی می بینند سوال بپرسند!

آموزش و پرورش باید تعامل و ارتباطش را با مسجد و نهادهای بیرونی مانند حوزه علمیه بیشتر کند. باید بچه ‌ها را طوری تربیت کنیم که هرجا یک روحانی می بینند سوال بپرسند و مشکلات دینی و مسائل خود را بیان کنند.

ایرنا: وزیر آموزش و پرورش گفت: تحول بنیادین به این معنی است که بتوانیم لایه باور دانش‌آموزان را تغییر دهیم، در نتیجه ارزش‌ها و ابعاد رفتاری دانش آموزان تغییر می‌کند، بنابراین درخواست ما از حوزه‌های علمیه کمک به انجام چنین تغییری است.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش‌ وپرورش، یوسف نوری در مراسم اختتامیه چهاردهمین نشست هم‌اندیشی سالانه ستاد همکاری‌های حوزه‌علمیه و آموزش‌ و پرورش اظهار کرد: بعد از انقلاب ریزش‌ها و رویش‌هایی داشتیم. 

عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: آموزش و پرورش اقتصاد بزرگی دارد، اگر دشمن بر همه ارکان آموزش و پرورش، یعنی خانواده، افراد واجب التعلیم، آموزش عالی و نهادهای فرهنگی مستقر شود، اقتصاد ما را تحت کنترل خود گرفته است.

وی در ادامه گفت: دشمن با تبلیغ این موضوع که ازدواج در صورتی صرفه اقتصادی دارد که به واسطه آن یک شراکت کاری آغاز شود، نگاه به خانواده را به صورت یک موسسه اقتصادی تبیین کرده بود و این نوع ازدواج باعث از بین رفتن رشد جمعیت در کشور شد.

نوری گفت: از ظرفیت‌های آموزش و پرورش به طور کامل استفاده نمی‌ شود، نهادی که ارتباط قانونی با خانواده دارد، ما هستیم و از این ظرفیت هیچ استفاده‌ای نمی‌ کنیم؛ می‌ گوییم نهادهای دیگر باید به آموزش و پرورش یاری دهند، اما نهاد آموزش و پرورش با امکانات خودش نیز ارتباط ندارد؛ باید تعامل و ارتباطمان را با مسجد و نهادهای بیرونی مانند حوزه علمیه بیشتر کنیم. وی تصریح کرد: باید بچه ‌ها را طوری تربیت کنیم که هرجا یک روحانی می بینند سوال بپرسند و مشکلات دینی و مسائل خود را بیان کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر باور تغییر کرد رفتار هم تغییر می‌ کند و این لایه عمیق باید در آموزش و پرورش جدی‌ تر گرفته شود.

نوری بر حفظ ارتباط دانشگاه فرهنگیان با مدارس نیز تاکید کرد و گفت: همزمان دانشجو معلمان با دبیرستان‌ها، هنرستان‌ها و مدارس باید در ارتباط باشد.

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها