چگونه برای آزمون test daf زبان آلمانی آماده شویم؟

آزمون test daf، یکی از مهم‌ترین گواهینامه‌های زبان آلمانی برای متقاضیان دانشگاه‌های آلمان است و هر ساله بیش از 20000 نفر در این آزمون شرکت می‌کنند. اگر می‌خواهید برای آزمون test daf آماده شوید، باید طی چند ماه هر روز 4 تا 5 ساعت مطالعه داشته باشید؛ زیرا لازم است قبل از ثبت‌نام، حداقل سطح متوسط ​​رو به بالا را در زبان آلمانی داشته باشید.

آزمون test daf، یکی از مهم‌ترین گواهینامه‌های زبان آلمانی برای متقاضیان دانشگاه‌های آلمان است و هر ساله بیش از 20000 نفر در این آزمون شرکت می‌کنند. اگر می‌خواهید برای آزمون test daf آماده شوید، باید طی چند ماه هر روز 4 تا 5 ساعت مطالعه داشته باشید؛ زیرا لازم است قبل از ثبت‌نام، حداقل سطح متوسط ​​رو به بالا را در زبان آلمانی داشته باشید.

در این مسیر فراز و فرودهایی را تجربه خواهید کرد. از این رو کمک گرفتن از یک معلم باتجربه یا شرکت در کلاس‌های آموزشی، می‌تواند ایده خوبی باشد. بنابراین قبل از اینکه زمان، انرژی و پول خود را برای این آزمون سرمایه‌گذاری کنید، باید در دوره‌های آمادگی آزمون test daf شرکت کنید و سطح خود را در زبان آلمانی ارتقا دهید.

آزمون test daf

اهمیت یادگیری زبان آلمانی

آلمانی، زبان رسمی 6 کشور اروپایی از جمله آلمان، اتریش، بلژیک، سوئیس، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین است و در مجموع، 130 میلیون نفر به زبان آلمانی به عنوان زبان اصلی یا ثانویه صحبت می‌کنند. اما چرا باید زبان آلمانی یاد بگیرید؟

افراد به دلایل مختلفی به سمت یادگیری و آموزش آنلاین زبان آلمانی می‌روند. به طور کلی یادگیری این زبان پرمخاطب، مزایای زیادی به همراه دارد. دانشگاه‌های آلمان از شهرت بین‌المللی برخوردار هستند و به این دلیل، زبان آلمانی جایگاه بالایی در جامعه علمی دارد.

در سال 2011، کشور آلمان چهارمین مقصد محبوب برای دانشجویان خارج از کشور محسوب می‌شد. علاوه بر این، سیستم آموزش عالی آلمان دارای دانشگاه‌هایی با شهریه بسیار کم و حتی رایگان است؛ پس جای تعجب نیست که این کشور مقصد خوبی برای دانشجویان به شمار برود. از این رو شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون testdaf به شما برای رسیدن به این هدف کمک می‌کند.

زبان آلمانی در جامعه دانشگاهی بسیار بااهمیت است. در واقع، این زبان در رتبه دوم به عنوان رایج‌ترین زبان علمی قرار دارد. یکی از دلایل این امر، بازار بزرگ کتاب در آلمان است که سومین بازار بزرگ کتاب در جهان بعد از چین و انگلیس به شمار می‌آید. از آنجا که درصد کتاب‌های آلمانی که به زبان‌های دیگر ترجمه می‌شوند نسبتاً محدود است، فقط درک زبان آلمانی امکان دسترسی به آن‌ها را می‌دهد.

آلمانی نه تنها گزینه‌ای عالی برای دانشگاهیان است، بلکه آلمان بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا را دارد و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است. همچنین پس از چین و ایالات متحده، به عنوان سومین صادرکننده بزرگ در جهان شناخته می‌شود.

آلمان محل استقرار شرکت‌های بین‌المللی متعدد است؛ به طوری که بسیاری از شرکت‌های معروف، در این کشور نیز شعبه دارند و این فرصت خوبی برای یافتن یک شغل با درآمد بالا و موقعیت عالی است. همچنین تسلط به زبان آلمانی، شانس شما را تا حد زیادی برای ارتباط موثر و روابط حرفه‌ای موفق تجاری و اقتصادی، افزایش می‌دهد.

هر چند سیستم آموزشی آلمان به گونه‌ای است که آلمانی‌ها به زبان انگلیسی نیز تا حدودی تسلط دارند، برقراری ارتباط با آلمانی‌ها به زبان مادری، نشانه دوستی بیشتر و ارتباط صمیمانه‌تر است؛ بنابراین بازخورد خوبی از آن‌ها دریافت خواهید کرد.

آموزش آنلاین زبان آلمانی

آزمون test daf زبان آلمانی

Test daf یک آزمون زبان مختص افراد خارجی است که قصد تحصیل یا کار در آلمان را دارند. آزمون تست داف، به طور دقیق مهارت‌های زبانی لازم برای تحصیل در آلمان را ارزیابی می‌کند. تمام محتوا و تسک‌های تست داف مرتبط با موضوعات دانشگاهی و علمی است.

این آزمون چهار مهارت اصلی زبان (خواندن، نوشتن، گوش‌دادن، صحبت کردن) را به صورت جداگانه ارزیابی می‌کند. مدرک ارائه‌شده تست داف، نمره مجزایی برای هر مهارت نشان می‌دهد. آزمون برای تمام داوطلبان در همه سطوح یکسان است و نتایج امتحانات به صورت زیر درجه بندی می‌شوند:

  • TestDaF-Niveaustufe 5 (TDN 5 – TestDaF level 5)
  • TestDaF-Niveaustufe 4 (TDN 4 – TestDaF level 4)
  • TestDaF-Niveaustufe 3 (TDN 3 – TestDaF level 3)

این سطح بندی‌ها معادل سطوح B2 تا C2 مرجع چارچوب مشترک اروپایی برای زبان‌ها است. اگر در هر مهارت به حداقل نمره TDN 4 برسید، از نظر زبان، هیچ چیزی مانع تحصیل شما در آلمان نخواهد بود. نمره TDN 5 بالاترین سطح است و نشان می‌دهد که سطح زبان آلمانی شما بسیار بالا است.

پذیرش متقاضیانی که نمرات آن‌ها زیر TDN 4 است، مطابق قوانین هر دانشگاه انجام می‌شود. بنابراین بهتر است قبل از آمادگی آزمون test daf و ارائه درخواست به دانشگاه، اطلاعات مربوط به حداقل نمره قبولی زبان آلمانی را داخل وب‌سایت دانشگاه مربوطه بررسی کنید.

جدول زیر، کلیات چهار مهارت آزمون تست داف را نشان می‌دهد:

مهارت

تسک

مدت زمان (دقیقه)

ریدینگ

3 متن با 30 سوال

60

لیسنینگ

3 متن شنیداری با 25 سوال

40

رایتینگ

یک تسک

60

اسپکینگ

7 تسک

30

 

بهترین روش های یادگیری زبان آلمانی و آمادگی برای آزمون تست داف

واضح است که نمی‌توان با خواندن زبان آلمانی در یک هفته یا حتی یک ماه، از پایه و کاملاً برای آزمون تست داف آماده شد. با توجه به سطح زبان، باید حداقل 6 ماه تا حتی چندین سال، یادگیری زبان آلمانی را در برنامه خود داشته باشید.

هر فرد شرایط یادگیری خاصی دارد اما در هر صورت توصیه می‌شود که در دوره‌های آمادگی آزمون test daf شرکت کنید. آموزشگاه‌های معتبر زبان، آموزش‌ها و دروس ویژه‌ای برای آمادگی در آزمون و تقویت پایه‌های زبان آلمانی دارند.

آموزش زبان آلمانی

در کنار کلاس‌های آموزش آنلاین، با گوش دادن به آهنگ‌ها، تماشای فیلم و چت کردن با دوستان آلمانی‌زبان، باید زبان آلمانی را به بخشی از زندگی خود تبدیل کنید. برای تقویت مهارت خواندن، هر روز حداقل یک متن آلمانی را تمرین کنید، تمام کلمات جدید آن را در دیکشنری جستجو کنید و آن‌ها را در جملات مشابه بکار ببرید.

متن‌هایی را انتخاب کنید که کمی دشوارتر از سطح فعلی شما هستند، زیرا باید یاد بگیرید که با کلمات ناآشنا کنار بیایید. نوشتن متن‌های کوتاه را نیز تمرین کنید. برای این کار، هر روز یادداشت‌های روزانه خود را به آلمانی بنویسید. همچنین دایره لغات خود را گسترش دهید و املای صحیح کلمات را بررسی کنید.

صدای خود را ضبط کنید، با این کار خطاهای خود را پیدا کرده و راحت‌تر تلفظ و لهجه خود را اصلاح می‌کنید. از کتاب‌های آموزش زبان آلمانی غافل نشوید. این کتاب‌ها درس‌هایی را مطابق با سطح شما ارائه می‌دهند که مرور، زبان آلمانی را در ذهن شما تقویت می‌کند. تمام این مراحل را طی چندین ماه انجام دهید، هرگز عقب‌نشینی نکنید و به مسیر خود ادامه دهید.

دوره های آنلاین آمادگی برای آزمون test daf زبان آلمانی آکادمی فلارایز

دوره آموزشی زبان آلمانی آکادمی فلارایز، مناسب کسانی است که برای آزمون test daf تلاش می‌کنند و باید مهارت‌های فعلی زبان آلمانی خود را تقویت کنند. دوره‌های آموزش آنلاین زبان آلمانی فلارایز با هدف ارتقا سطح زبان آلمانی افراد از سرتاسر کشور، در پلتفرم اختصاصی این آموزشگاه برگزار می‌شود.

 هدف از برگزاری این دوره‌ها، ارائه نکاتی مفید درباره سوالات امتحانی، شبیه‌سازی موقعیت‌های امتحانی و همچنین ارائه بازخورد از معلمان در تمام مهارت‌های زبانی است.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها