راز موفقیت زوج‌های خوشبخت

برخی کار‌های به ظاهر ساده می‌تواند روابط زناشویی زوجین را به طرز شگفت انگیزی بهتر کند.

با توجه به کار‌هایی که زوج‌های خوشبخت انجام می‌دهند می‌بینیم که انجام این کار‌ها زیاد زمان‌بر نیست. جان گاتمن نویسنده، پژوهشگر و روانشناس آمریکایی که عمده شهرتش به دلیل نوشتن کتاب‌هایی در حوزه ازدواج و ساختن زندگی مشترک است، بر این باور است که می‌توان خوشبختی و بهبود روابط زوجین را در طول سالیان بعدی نیز پیش بینی کرد.

گاتمن در پژوهش‌هایش دریافته است که اگر هر زوج در هفته فقط ۵ ساعت را صرف زندگی مشترکشان کنند روابط‌شان بهتر خواهد شد.

خداحافظی

این زوج‌ها هر روز قبل از خداحافظی، درباره کار‌هایی که قرار است در آن روز بکنند سوالاتی از همدیگر می‌کنند (۲دقیقه در روز، ۵ روز در هفته، جمعاً ۱۰ دقیقه)

تجدید دیدار‌ها

این زوج‌ها در پایان هر روز کاری یک گفت‌وگوی آرام و بی استرس با هم دارند. در این فرصت آن‌ها می‌توانند روابط خود را عمیق‌تر کنند و از خستگی و دل مشغولی‌های هم آگاه شوند (۲۰ دقیقه در روز، ۵ روز در هفته و جمعاً ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه در هفته)

محبت

این زوج‌ها محبت خود را از طریق رفتار‌هایی همچون گرفتن دست، روابط عاشقانه و بخشش در مواقع مناسب ابراز می‌کنند (۵ دقیقه در روز، ۷ روز در هفته و جمعاً ۳۵ دقیقه در هفته)

قرار هفتگی

این زوج‌ها یک قرار هفتگی دو نفره در فضایی خلوت و آرامش بخش برای تازه کردن عشق خود دارند (۲ ساعت در هفته)

تحسین یکدیگر و قدردانی

این زوج‌ها هر روز حداقل ۵ بار قدردانی و محبت صادقانه‌ای بین خود رد و بدل می‌کنند (۵ دقیقه در روز، ۵ روز در هفته، و جمعاً ۳۵ دقیقه در هفته)

با توجه به کار‌هایی که زوج‌های خوشبخت انجام می‌دهند، می‌بینیم که انجام این کار‌ها زیاد زمان‌بر نیست، اما همین کار‌های به ظاهر ساده می‌تواند روابط زناشویی زوجین را به طرز شگفت انگیزی بهتر کند.

منبع: برنا

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها