خطراناک ترین عمل جراحی زیبایی که همچنان طرفدار دارد

عمل زیبایی از عمل های جراحی پرطرفدار است که افراد زیادی به آن روی می آورند. اما در این میان یکی از این عمل ها که اخیرا طرفدار زیادی پیدا کرده بسیار پر خطر است.

به گزارش نمناک، باید گفت جراحی پلاستیک در طی یک سال و نیم اخیر جز بیشترین عمل های زیبایی بوده است. به گفته یکی از پزشکان متخصص جراحی پلاستیک درواقع در سال 2020 با برداشته شدن برخی محدودیت ها در انجام عمل های زیبایی، بار دیگر افراد برای انجام جراحی پلاستیک و برخی دیگر از عمل های زیبایی به شدت متقاضی شدند.

وی می گوید یکی از ترس های افراد برای انجام عمل جراحی پلاستیک، مدت زمان طولانی استراحت بعد از عمل درخانه است اما در حال حاضر کسانی که قبلا به انجام این نوع جراحی علاقمند بوده و صرفا دغدغه مدت زمان دوران استراحت و مرخصی گرفتن ازمحیط کار را داشته اند، به نوعی این زمان طلایی را به دست آورده اند.

این در حالی است به گفته منابع خبری موج تقاضا برای این نوع عمل زیبایی به شدت افزایش یافته اما از سوی دیگر بیشترین آمار مرگ و میر را در میان جراحی های زیبایی دیگر در جهان، به خود اختصاص داده است. 

مرگ جراح زیبایی

لیفت باسن بزریلی، مرگبارترین جراحی زیبایی

"لیفت برزیلی باسن"(BBL)، روشی است که طی آن چربی از سایر قسمت های بدن برداشته و به سمت پشت انتقال می یابد تا باسن حالتی پرتر و با انحنای بیشتر و در عین حال با ظاهری بشکه ای شکل ایجاد شود که این نوع حالت در واقع بین سلبریتی ها مشهور است. نام این عمل از یک جراح برزیلی که نخستین بار در سال 1960 این عمل را انجام داد ،گرفته شده است.

بنابر گزارشات رسیده از انجمن بین المللی جراحی پلاستیک، میزان استقبال از این عمل جراحی از سال 2015 تقریبا 76 درصد افزایش یافته است و درحال حاضر یکی از بیشترین آمار مربوط به عمل های زیبایی را در سطح جهان به خود اختصاص داده است که در واقع فقط در سال 2020 میزان 40320 نفر متقاضی انجام عمل برجسته کردن باسن بوده اند.

همچنین بنا به آمار گوگل فقط در عرض ماه های ژانویه و می سال 2021 افراد ،کلمه ( BBL را به میزان 2000000) بار سرچ و جستجو کرده اند.

لیفت باسن بزریلی

ریسک و خطرات مرگبار این عمل

تحقیقات انجام گرفته از سوی انجمن جراحی پلاستیک نشان می دهد از هر 6000 عمل انجام شده در این خصوص، تعداد یک یا دو نفر فوتی داشته است. در عین حال بر اساس تحقیقات صورت گرفته از آنجا که ممکن است مواد چربی انتقال یافته به قسمت پشت بدن به طور اتفاقی به سمت قلب و ریه راه یابند و نهایتا منجر به فوت فرد شوند، لذا این عمل از ریسک بالایی برخوردار است. چرا که در واقع با جابه جا شدن کوچکترین ذره چربی در خون، این احتمال وجود دارد که خطر آمبولی ریه فرد را تهدید کند.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها