بیماران کرونایی در کجا بیشتر مبتلا شده‌اند؟

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: با تحقیقات انجام شده از بیماران مبتلا به کرونا بیشتر افراد بر اثر شرکت در تجمعات و میهمانی‌های خانوادگی مبتلا شده اند.

بیماران کرونایی در کجا بیشتر مبتلا شده‌اند؟

به گزارش مستقل آنلاین، اصغر تنومند، رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه، امروز، پنجشنبه ۳۰ مردادماه، دردیدار با خبرنگاران با اشاره به ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی در بیمارستان های این شهرستان، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار دریافتی از نرم افزار سراسری سیب وزارت بهداشت تا به امروز ۴۵۰۰ نفر از خدمات بهداشتی و درمانی بیمارستان های مراغه خدمات دریافت کردند.

وی افزود: با شیوع بیماری کرونا در کشور، بیمارستان های مراغه از اول اسفندماه مراقبت های درمانی را از بیماران مبتلا به کرونا آغاز کرده و هم اکنون نیز خدمات درمانی به بیماران در بیمارستان های مشخص شده برای بیماران کرونا به صورت شبانه روزی درحال انجام است.

تنومند با اشاره به آمار ارائه خدمات درمانی در بیمارستان های این شهرستان، گفت: براساس آخرین آمار دریافت شده ۴۵۰۰ نفر با مراجعه به بیمارستان های این شهرستان از خدمات درمانی و بهداشتی بهره مند شده و کادر درمان دانشکده علوم پزشکی به صورت شبانه روزی برای بهبود وضعیت بیماران بستری شده تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: با تحقیقات انجام شده از بیماران مبتلا به کرونا بیشتر افراد بر اثر شرکت در تجمعات و میهمانی‌های خانوادگی مبتلا شده اند که ضروری است فرهنگ سازی های لازم در خصوص عدم شرکت افراد در مراسمات و تجمعات را انجام دهند.

تنمومند، اظهار کرد: هم اکنون براساس ظرفیت های بیمارستان امیرالمومنین ۴ بخش با ۱۲۰ تخت و ۳۰ تخت بخش مراقبت های ویژه خدمات درمانی را به بیماران کرونایی ارائه می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

روایتی از یک شهید مدافع سلامت در آستانه روز پزشک؛

حتی هزارتومان از بیماران نیازمند نمی‌گرفت

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در ادامه با اشاره به عدم رعایت برخی از شهروندان درمراسم‌های محرم در این شهرستان، افزود: باتوجه به بررسی‌های انجام شده برخی از شهروندان در مراسم های عزاداری بدون ماسک و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی  شرکت می‌کنند که ضروری است در این راستا اقداماتی از سوی رسانه ها برای آگاه سازی مردم انجام شود.

تنمومند در ادامه با اشاره به رمز جلوگیری از ابتلا مردم به کرونا، ابرازداشت: طبق آخرین تحقیقات انجام شده بین المللی در این خصوص کشورهایی که دارای نظم بیشتر هستند آمار ابتلا به بیماری کرونا و میزان شیوع آن کم تر از کشورهای دیگر است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در ادامه با اشاره به آماده باش بودن کلیه نیروهای درمانی، گفت: کلیه کادر درمانی این شهرستان به صورت آماده باش بوده و در تامین دارو برای بیماران کرونایی مشکلی نداریم .

وی اضافه کرد: ۴۵ اکیپ از همکاران بهداشت محیط به صورت شبانه روزی نظارت لازم را برای برگزاری مراسم های محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها