واکسن مقابله با کووید ۱۹

محققان معتقدند واکسن ب ث ژ دارای توانایی محافظت کوتاه مدت در مقابله با بیماری کووید ۱۹ شدید، حداقل برای کادر درمان یا بیماران پرخطر، است.

واکسن مقابله با کووید ۱۹

به گزارش مستقل آنلاین به نقل از ایمنا، محققان دریافتند ب‌ث‌ژ، واکسن سلی که معمولاً به کودکان در کشورهای با نرخ بالا عفونت سل داده می‌شود، نقش مهمی در کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ دارد … «لوئیز اسکوبار»، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه علوم زندگی فرالین ویرجینیا، در این باره می‌گوید: «در تحقیق اولیه ما مشخص شد در کشورهای با نرخ بالا واکسیناسیون ب‌ث‌ژ، نرخ مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ به مراتب کمتر بود.»

تیم تحقیق در این مطالعه، داده‌های مربوط به مرگ و میر ناشی از کروناویورس را در جهان جمع آوری کردند. با بررسی تمام متغیرها مشخص شد کشورهای دارای نرخ بالاتر واکسیناسیون ب‌ث‌ژ با نرخ کمتر مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ مواجه بودند.

یک مثال مربوط به کشور آلمان بود که قبل از اتحاد دو نیمه غربی و شرقی در سال ۱۹۹۰ دارای الگوهای متفاوت واکسن بود. در حالی که در آلمان غربی واکسن ب‌ث‌ژ از سال ۱۹۶۱ تا ۱۹۹۸ به نوزادان داده شد، در المان شرقی واکسیناسیون ب‌ث‌ژ یک دهه زودتر آغاز شد.

این موضوع بدین معناست که آلمانی‌های مسن‌تر، یعنی جمعیت با ریسک بالاتر در معرض بیماری کووید ۱۹، در مناطق شرقی کشور آلمان در مقایسه با همسن و سال‌های خودشان در شهرهای غربی آلمان، محافظت بیشتری در مقابل پاندمی کنونی داشتند.

بنا به گزارش مهر، داده‌ها نشان داد مرگ و میر در شهرهای غربی آلمان ۲.۹ برابر بیشتر از شهرهای شرق المان بود. بااین حال سازمان بهداشت جهانی اذعان دارد که هیچ سند و مدرک مطمئنی در مورد تأثیر واکسن ب‌ث‌ژ در محافظت از افراد در مقابل بیماری کووید ۱۹ وجود ندارد و در حال حاضر واکسیناسیون ب‌ث‌ژ را برای پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ پیشنهاد نمی‌کند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها