قیمت روز سکه و طلا + پیش بینی قیمت طلا در روزهای آینده

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران به قیمت ۱۰ میلیون و۵۰۰ هزار تومان رسید.نقش بانک مرکزی در کنترل قیمت طلا بسیار برجسته است، اگر در این زمینه تصمیمی از سوی بانک مرکزی و متولیان اقتصاد کشور گرفته نشود روند قیمت طلا در آینده نیز پیش‌بینی می‌شود که افزایشی باشد.

قیمت روز سکه و طلا + پیش بینی قیمت طلا در روزهای آینده

به گزارش مستقل آنلاین : نادر بذر افشان دبیرهیات مدیره  اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران   گفت: امروز ( ۱۸ تیر ۹۹)  هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با قیمت۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۷۰ هزار  تومان و سکه گرمی  یک میلیون و ۵۶۰ هزار  تومان داد و ستد شد.

او افزود: همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به  یک هزار و ۷۹۴ دلار  رسید  و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ  ۹۴۲ هزار و  ۲۰۰ تومان معامله می‌شود.

بذر افشان  تصریح کرد: در حال حاضر حباب سکه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

 
شما می توانید نرخ امروز  طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:
 
نرخ سکه و طلا در۱۸ تیر ۹۹
محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  ۱۰.۵۰۰.۰۰۰
سکه تمام طرح قدیم  ۹.۶۰۰.۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی ۵.۲۰۰.۰۰۰
ربع سکه بهار آزادی ۳.۰۷۰.۰۰۰
سکه گرمی  ۱.۵۶۰.۰۰۰
اونس جهانی  یک هزار و ۷۹۴ دلار 
طلای ۱۸ عیار  ۹۴۲.۲۰۰
 

گفتنی است قیمت های ذکر شده براساس نرخ اعلام شده  از سوی اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران است.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

 

قیمت طلا  روند صعودی به خود گرفته است . بازار قیمت طلا هر روز دچار نوسان می شود . قیمت طلا روند افزایش پیدا کرده است . و سوالی که ذهن همه را به خود مشغول کرده این است که قیمت طلا تا کجا بالا خواهد رفت ؟
همزمان با افزایش قیمت دلار در کانال ۲۰ هزار تومان، قیمت سکه و طلا در حال افزایش است. به طوری که قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در آستانه یک میلیون تومان قرار گرفته است. آیا این روند رو به رشد همچنان ادامه دارد؟

عبادالله محمد ولی، عضو انجمن صنفی کارفرمایان صنعت طلا و جواهر در گفتگو با تجارت نیوز می گوید: عواملی که بر قیمت طلا تاثیرگذار است یکی بخش خارجی آن بوده که همان اونس جهانی است و بخش دیگر آن ارزش پول ملی در مقابل سایر ارزهای دیگر است که در این محاصره ای که شکل می گیرد قیمت نهایی طلا با دلار کف بازار تعیین می شود.

وی ادامه می دهد: کشور ما به جهت نداشتن ساختارهای کافی و عملکردهای مثبت نسبت به بخش تولید و صادرات در گذشته و گرفتن بازارها علی الخصوص بازارهای منطقه برای کالاهای تولید داخل فرصت سوزی های بسیاری داشته و به همین علت هر زمان که بخش نفتی ما به مشکل برخورده، منابع و تأمین درآمدهای عمومی ما دچار اما و اگرهایی می شود که امروز هم همان اتفاق افتاده است.

محمد ولی می افزاید: به علت عملکرد ضعیف ما طی چند دهه اخیر، تقریبا یک بازار کاذب واسطه گری و دلالی در کشور دایر شده که این موضوع برای کشوری که ۲۰ درصد منابع طبیعی دنیا و یک درصد جمعیت جهان را دارد جالب نیست. با وجود بازارهای دلالی، ما باید هر روز شاهد نوسانات و پایین آمدن ارزش پول ملی باشیم.

محمد ولی می گوید: بیکاری در جامعه ما بالا بوده و چون درآمدها در خانواده ها کمتر وارد می شود مردم در حال حاضر با پول های خود کاسبی می کنند، یعنی با ورود به بازار موبایل، ماشین، طلا، سکه و ارز به دنبال ایجاد ارزش افزوده و کسب سودند.

این عضو انجمن صنفی کارفرمایان صنعت طلا و جواهر تاکید می کند: این نوسانات جدای از تحریم هایی است که طی ده ها سال متوجه کشور ما بوده است. در مواجه با سختی و مشکلات ما بسیار ضعیف عمل کرده ‍ ایم که اکنون اقتصاد کشور با هر نسیمی تحت تاثیر قرار می گیرد. با توجه به ضعف هایی که در عملکرد متولیان اقتصاد کشور و آحاد جامعه وجود دارد باید شاهد افزایش قیمت طلا در آینده باشیم. به طور صد در صد نمی توان گفت که طی ماه های آینده با افزایش قیمت طلا مواجه هستیم و این به تصمیمات و عملکرد بانک مرکزی در این زمینه برمی گردد. ما نقدینگی و طلای زیادی دست مردم داده ایم و به عنوان سرمایه و اندوخته است و دولت باید تدبیری برای این اندوخته ها بکند.

وی در ادامه اضافه می کند: بیکاری در جامعه ما بالا بوده و چون درآمدها در خانواده ها کمتر وارد می شود مردم در حال حاضر با پول های خود کاسبی می کنند، یعنی با ورود به بازار موبایل، ماشین، طلا، سکه و ارز به دنبال ایجاد ارزش افزوده و کسب سودند.

محمد ولی در پایان عنوان می کند: نقش بانک مرکزی در کنترل قیمت طلا بسیار برجسته است، اگر در این زمینه تصمیمی از سوی بانک مرکزی و متولیان اقتصاد کشور گرفته نشود پیش بینی می شود که روند قیمت طلا در آینده نیز افزایشی باشد.

منبع : همشهری انلاین 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها