چه چیزهایی را باید در برچسب های مواد غذایی جستجو کرد؟

در گذشته، برچسب ها شامل کالری و چربی کل بودند. امروزه اکثر مصرف کنندگان می دانند که این دو مقدار درمقابل مواد مغذی و ارزش کلی سلامتی مواد غذایی، بسیار کم اهمیت هستند.

چه چیزهایی را باید در برچسب های مواد غذایی جستجو کرد؟

بنابراین برای اینکه بدانید از کجا باید شروع کرد، به بهترین منابع برای اطلاعات مربوط به تغذیه مراجعه کنید.  لیست مواد تشکیل دهنده، باید یک لیست نسبتاً کوتاه از مواد طبیعی، کامل و قابل تشخیص باشد. به طوریکه مجبورنباشید وقت زیادی را تلف کنید. اغلب اوقات کیفیت مواد در هنگام چک کردن یک محصول نادیده گرفته می‌شود.

متخصصان رژیم های غذایی به دنبال چه چیزی در این لیست هستند؟

تعداد مواد تشکیل دهنده MS، RD، CDE، هر چه این تعداد بیشتر باشد کیفیت بالاتر است.

ترتیب مواد تشکیل دهنده

تولید کنندگان ملزم به تهیه لیست مواد تشکیل دهنده به ترتیب وزن از بالا به پایین­ترین سطح هستند. به عنوان مثال، میزان شکر اضافه شده، اگر ماده غذایی انتخاب شده، یک غذای شیرین محسوب می شود، شناسایی قند اضافه شده و جایگاه آن در لیست مواد تشکیل دهنده مهم است. هرچه قندهای اضافه شده به انتهای لیست نزدیکتر باشند از قند کمتری استفاده شده است.اکثر افراد، نسبت به میزان قند در غذاهایی که معمولاً شیرین نیستند، مانند سس ماکارونی یا نان بی توجه هستند.

میزان فیبر

فیبر، ماده مغذی است که اکثر افراد به مقدار کافی، به طور روزانه  استفاده نمی کنند. میزان فیبر، اغلب شاخص خوبی برای سنجش کیفیت مواد غذایی است که به تراکم مواد مغذی اشاره می کند. این موضوع به ویژه در مورد غذاهای مبتنی برکربوهیدرات­ ها صادق است. نگاه کردن به مقادیر فیبر برای غذاهای مبتنی بر کربوهیدرات، می­تواند به شما کمک کند، تصمیم بگیرید که کدام محصولات غذایی کربوهیدرات های متابولیک، مرتبط با سلامت قلب، میکروبیوم سالم و سایر فواید را ارائه می­دهند. اولویت­های خواندن برچسب به نگرانی­های بهداشتی بستگی دارد. کربوهیدرات ممکن است مورد توجه افراد مبتلا به دیابت باشند، در حالی که سدیم ممکن است برای کسانی که فشار خون بالایی دارند از اهمیت بیشتری برخوردار باشد.

نتیجه گیری

لیست مواد تشکیل دهنده و محتوای فیبر اغلب شاخص های اولیه خوبی برای کیفیت مواد غذایی است. با این حال، هیچ راه درست یا غلطی برای­ خواندن برچسب­های مواد غذایی وجود ندارد، بنابراین از تمرکز روی عناصری که نگرانی ها و اهداف سلامتی شخصی شما را برطرف می کنند، نترسید.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها