مدیرروستا: شاید تماس‌ها درباره سرمربی تیم ملی روی هیئت رئیسه تأثیر گذاشته است

خواهش می‌کنم هیئت رئیسه نیز جدی‌تر در این موضوع برخورد کند. تلفن‌های ما در این مدت زنگ‌خور بیشتری داشته است.

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: بهتر است اصولی برای اینکه ببیند جلسات کمیته فنی حرفه‌ای بوده یا خیر به جلساتی که اخیراً برگزار شده، رجوع کند.

علی‌اصغر مدیرروستا درباره اینکه کمیته فنی رأی به برکناری اسکوچیچ داده است ولی این تصمیم توسط هیئت رئیسه فدراسیون نهایی نشده و ابهاماتی که در این زمینه به وجود آمده است، اظهار داشت: همه می‌دانند تمام بحث‌ها و تصمیمات کمیته فنی باید توسط هیئت رئیسه فدراسیون مصوب شود. کمیته فنی به اتفاق آرا تصمیمی گرفته است. اتحادی که در کمیته فنی وجود دارد، مبتنی بر یکپارچگی است، حال اگر این اتحاد در هیئت رئیسه جود ندارد، با خودشان است، چرا که تمام مصوبات با آنهاست.

وی اضافه کرد: رضاییان که دستی بر آتش دارد و در فوتبال سال‌ها حضور داشته است، در یک برنامه ورزشی اعلام کرد که تصمیمات کمیته فنی در این رابطه (انتخاب سرمربی) برای هیئت رئیسه لازم‌الاجرا است. حالا کمیته فنی در این زمینه به نتیجه رسیده ولی اگر اعضای هیئت رئیسه خوشان فنی هستند و نیازی به نظر کمیته فنی نبوده بحث دیگری است. از ابتدا تصمیم بر این بود که تصمیمات فنی در کمیته فنی گرفته شود و هیئت رئیسه آنها را اجرا کند، اتفاقی که درباره تیم نوجوانان و جوانان نیز رخ داد. در این مدت افراد زیادی تماس گرفتند که الان وقتش نیست درباره آن صحبت کنیم. با این تماس‌ها نتوانستند روی ما تأثیر بگذارند ولی شاید روی برخی از اعضای هیئت رئیسه تأثیر گذاشته باشند.

وی به هجمه‌هایی که علیه ابراهیم قاسم‌پور وارد شده، اشاره کرد و گفت: ایشان حرفی که می‌زند، حرف خودش به تنهایی نیست و به عنوان سخنگوی کمیته فنی حرف اعضای این کمیته را می‌دهد. در کمیته فنی، این تصمیم گرفته شده و اگر هیئت رئیسه، کمیته فنی را قبول دارد باید این اتفاق را رقم بزند.

مدیرروستا درباره اینکه اگر هیئت رئیسه به تصمیم کمیته فنی عمل نکند، واکنش چه خواهد بود، تصریح کرد: چقدر خوب بود که یکی از اعضای کمیته فنی در جلسه هیئت رئیسه حضور داشت. به طور مثال اگر آقای استیلی به عنوان عضو کمیته فنی و سرپرست تیم ملی در جلسه هیئت رئیسه حضور داشت و توضیحاتی برای تصمیم کمیته فنی به اعضای هیئت رئیسه ارائه می‌داد، شاید اتفاق دیگری رخ می‌داد. هرکسی که این صحبت‌ها را بشنود، رأی به تصمیمی که کمیته فنی گرفته می‌دهد.

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره اینکه اصولی به عنوان عضو هیئت رئیسه و سخنگوی فدراسیون فوتبال، اعلام کرده بود «اعضای کمیته فنی یک موضوع حرفه‌ای و روال را رعایت نکردند» خاطرنشان کرد: ایشان باید برگردد به عقب و ببیند چه اتفاقی رخ داده و بعد ببیند کمیته فنی حرفه‌ای عمل کرده است یا خیر. نمی‌خواهیم موضوع را باز کنیم، فقط آقای اصولی به چند روز قبل و جلساتی که برگزار شده برگردد و ببیند کمیته فنی حرفه‌ای عمل کرده است یا خیر. اگر در جریان نیستند، از اعضای دیگر سؤال کنند. این صحیح نیست که کمیته فنی را جلو بیاندازند و پشت آن پنهان شوند و بعد از تصمیم گرفته شده، اظهار نظر کنند.

وی اضافه کرد: شاید در کمیته فنی اختلاف نظر داشته باشیم ولی درباره موضوعات توضیح می‌دهیم و یکدیگر را قانع می‌کنیم و همه برای تصمیمی که گرفته شده، با هم هستیم. خواهش می‌کنم هیئت رئیسه نیز جدی‌تر در این موضوع برخورد کند. تلفن‌های ما در این مدت زنگ‌خور بیشتری داشته است.

مدیرروستا درباره اینکه آیا تماس‌ها با کمیته فنی از خارج از بدنه اهالی فوتبال بوده است، یادآور شد: تلفن‌ها فوتبالی بوده و برخی از اهالی رسانه و افرادی که در این موضوع نقش داشتند پیگیر بودند و تماس می‌گرفتند. خارج از مجموعه فوتبال تماسی با ما نشده است.

وی درباره اینکه پیش از این برخی از اعضای کمیته فنی با وجود انتقاداتی که به اسکوچیچ داشتند، زمان کنونی را مناسب تغییر در کادر فنی نمی‌دیدند، به تسنیم گفت: اختلاف نظر همیشه بوده ولی این افراد موافق با تغییر سرمربی با توضیحاتی که دادند، موفق شدند دیگر اعضا را قانع کنند. برخی مخالفت‌هایی با این موضوع داشتند که در نهایت مجاب شدند.

مدیرروستا با اشاره به شرایط حساس فوتبال ایران پیش از جام جهانی گفت: همه ما می‌دانیم که مصوبه و تصمیمات باید به تأیید هیئت رئیسه برسد. نظر‌مان را دادیم و حالا اگر هیئت رئیسه خلاف این تصمیم را اتخاذ کند، عواقب کار پای خودشان است. تصمیم‌گیری نهایی با هیئت رئیسه است و ما فقط مشاور هستیم و در بحث فنی و مدیریتی به این نتیجه رسیدیم که ارائه دادیم.

وی درباره دلایل کمیته فنی برای رد صلاحیت کی‌روش یادآور شد: در کمیته فنی روی این موضوع خیلی بحث شد. او 8 سال سرمربی ما بوده و در این 8 سال خروجی فوتبال ما این بوده که آبرومندانه در جام جهانی شکست خورده‌ایم. باید از کی‌روش می‌خواستیم در زمانی که در ایران حضور داشت با این دستمزد و شرایط، تیم ما را به مرحله دوم جام جهانی ببرد. درست است این مربی در ساختار فوتبال ما تغییر ایجاد کرده ولی در آسیا هم نتیجه نگرفتیم. یک مسئله این یک موضوع بود و موضوع دیگر، این بود که کی‌روش در ایران، رئیس فدراسیون بود و حس غرور نسبت به مربیان و پیشکسوتان و نگاه بالا به پایین داشت و از لحاظ ادبیات به فرهنگ ما نمی‌خورد. می‌گوییم بعد از این همه هزینه باید یا در جام جهانی به مرحله بعد می‌رفتیم  یا در آسیا قهرمان می‌شدیم یا حداقل به فینال می‌رفتیم.

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته می‌شود مربی بعدی تیم ملی ایرانی خواهد بود، گفت: اولویت با مربی ایرانی است اما چنانچه توافق نشود، گزینه‌ خارجی مطرح خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا از مربیان ایرانی از سوی کمیته فنی، برنامه خواسته شده و آیا اینکه سولسشر سرمربی پیشین منچستر یونایتد گزینه تیم ملی است، تصریح کرد: هنوز از کسی برنامه خواسته نشده است. از سویی دیگر هنوز هیچ اسمی از مربیان خارجی مطرح نیست.

مدیرروستا در خاتمه با اشاره به حملاتی که به ابراهیم قاسم‌پور شده است، گفت: صحبت‌های قاسم‌پور، صحبت‌های شخصی‌‌ او نیست و حرف همه اعضای کمیته فنی است، نه اینکه آقای اصولی بگوید کار غیرحرفه‌ای بوده است. جلسه‌ای باید بگذاریم با هیئت رئیسه تا این مشکل را مرتفع کنیم تا ایشان این صحبت را دیگر جایی مطرح نکند. اینکه بخواهیم این بحث‌ها در مطبوعات ادامه پیدا کند، به ضرر فوتبال است. باید جلسه‌ای برگزار کنیم و فکر می‌کنم بعد از این جلسه ایشان دیگر چنین اظهار نظری نمی‌کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها