شوک به استقلال؛ یامگا قصد ماندن ندارد

اینکه مجیدی کدام بازیکنان را کنار خواهد گذاشت، هنوز به‌صورت قطعی مشخص نیست.

امیرحسین اعظمی

فرهاد مجیدی بعد از نزدیک به یک دهه استقلال را در لیگ برتر ایران قهرمان کرد. او حالا در فکر بستن تیمی پرقدرت‌تر برای تکرار این قهرمانی در فصل آینده است؛ تیمی که احتمالا چند ریزش هم خواهد داشت و مجیدی تصمیم به کنار‌گذاشتن 5 یا 6بازیکن خواهد گرفت. البته این مربی درصدد حفظ شاکله اصلی تیمش است و این موضوعی است که برای سرمربی آبی‌ها حائز اهمیت خواهد بود. با این حال، با اتمام لیگ برتر، استقلال دوباره در صدر اخبار نقل‌وانتقالات فوتبال ایران قرار خواهد گرفت؛ تیمی که فصل گذشته خریدهای خوبی انجام داد و حالا هواداران استقلال امیدوار به تکرار این اتفاق هستند. در جمع بازیکنان استقلال، رافائل داسیلوا، محمد دانشگر، وریا غفوری، روزبه چشمی، عارف غلامی و آرمان رمضانی نفراتی هستند که قراردادشان بعد از اتمام لیگ برتر به پایان خواهد رسید، هر‌چند که استقلال با خطر از دست‌دادن چند بازیکن تحت قرارداد هم مواجه است.

  3هافبک مجیدی جدا می‌شوند؟
اینکه مجیدی کدام بازیکنان را کنار خواهد گذاشت، هنوز به‌صورت قطعی مشخص نیست ولی شنیده می‌شود که برخی از بازیکنان موقعیت متزلزلی دارند و شاید در نهایت از استقلال جدا شوند. از سعید مهری، زبیر نیک‌نفس و آمانوف به‌عنوان 3بازیکنی نام برده می‌شود که شاید در لیست مازاد مجیدی قرار بگیرند، هر‌چند که مجیدی مدتی پیش در مورد آمانوف به این موضوع اشاره کرد که او قطعا به درد استقلال می‌خورد و دلیل بازی‌نکردن این بازیکن را مشکل بدنی آمانوف بابت روزه‌گرفتن در ماه رمضان دانست. آمانوف بعد از ضربه پنالتی که برابر نساجی در جام حذفی از دست داد، موقعیت خوبی در تیم نداشت و باید دید مجیدی در مورد او چه تصمیمی خواهد گرفت.
سعید مهری، هافبک دفاعی آبی‌پوشان که تا اینجای فصل فقط در 11بازی و بیشتر به‌عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شده است، به‌طور حتم در لیست خروج آبی‌ها قرار خواهد گرفت. زبیر نیک‌نفس هم با اینکه 21بازی برای استقلال انجام داده ولی هنوز نتوانسته رضایت مجیدی را جلب کند و از باشگاه استقلال خبر می‌رسد که مجیدی در پست هافبک دفاعی دنبال جذب بازیکنی است که نسبت به داشته‌های فعلی‌اش کیفیت فنی بالاتری داشته باشد.

   وضعیت مبهم چشمی
روزبه چشمی هم یکی دیگر از بازیکنانی است که برای ماندن در استقلال شرایط مبهمی دارد. او در این فصل و قبل از رفتن مرادمند و یزدانی در اکثر بازی‌ها نیمکت‌نشین بود و اگر هم به‌عنوان یار تعویضی به زمین می‌آمد، بیشتر در خط هافبک بازی می‌کرد. مجیدی برای فصل بعد دنبال جذب هافبک است و از طرفی چشمی هم درصورت ماندن در استقلال شانس زیادی برای بازی نخواهد داشت. این در حالی است که درصورت بازگشت مرادمند و یزدانی یا جذب مدافعان جدید، عرصه برای چشمی تنگ‌تر خواهد شد. با این شرایط و جدا از تصمیمی که مجیدی قرار است بگیرد، شاید خود چشمی هم به فکر جدایی از استقلال باشد. از رضا آذری و امیرعلی صادقی هم به‌عنوان دیگر بازیکنانی نام برده می‌شود که شاید فصل بعد در استقلال نباشند.

   غلامی لژیونر می‌شود؟
عارف غلامی، مدافع استقلال هم جزو بازیکنان آزاد این تیم است. در روزهای گذشته خبرهایی درخصوص احتمال حضور این بازیکن در تیم براگای پرتغال مطرح شده و نزدیکان غلامی می‌گویند که او بی‌میل نیست فوتبالش را در اروپا ادامه دهد. از طرفی وضعیت داسیلوا هم برای ماندن یا جدایی مشخص نیست و به‌نظر می‌رسد از دست دادن این دو مدافع، استقلال را با دردسر مواجه کند.

   یامگا قصد ماندن ندارد
کوین یامگا یکی از بازیکنان مؤثر استقلال در این فصل بوده که تا پایان هفته بیست‌وهشتم 10گل برای این تیم به ثمر رسانده، ولی خبر بد برای آبی‌ها این است که او قصد جدایی از استقلال را دارد. یامگا یک فصل دیگر با آبی‌پوشان قرارداد دارد ولی او بیشتر به‌خاطر برخی مسائل غیرفوتبالی قصد ماندن در ایران را ندارد. اگر استقلالی‌ها نتوانند این بازیکن را برای ماندن راضی کنند، احتمالا یامگا را از دست خواهند داد. حتی این بازیکن به برخی از هم‌تیمی‌هایش هم گفته که شرایط ماندن در ایران را ندارد و می‌خواهد استقلال را ترک کند؛ اتفاقی که اصلا برای فرهاد مجیدی و هواداران استقلال خوشایند نیست. البته او حق و حقوقش را در این فصل دریافت کرده و به هیچ عنوان حق ندارد قراردادش را به‌صورت یک‌طرفه فسخ کند. باید دید استقلالی‌ها می‌توانند یامگا را برای ماندن در ایران راضی کنند یا اتفاقات دیگری رخ خواهد داد. حتی بعد از مسجل‌شدن قهرمانی استقلال در لیگ برتر، خبرهایی هم درخصوص جدایی گابریل پین از استقلال مطرح شده که البته این مربی ایتالیایی چنین خبری را تأیید یا تکذیب نکرده است.

  مجیدی هنوز لیست نداده است
فرهاد مجیدی هنوز لیست بازیکنان مازاد و بازیکنانی که از تیم‌های دیگر مدنظرش قرار دارند را به باشگاه نداده است ولی شنیده می‌شود که مدیران استقلال براساس صحبت‌های شفاهی با مجیدی با چند بازیکن در حال مذاکره هستند. از محمد نادری و سعید صادقی به‌عنوان 2بازیکنی نام برده می‌شود که استقلال در حال مذاکره با آنهاست. این در حالی است که شایعاتی هم درخصوص مذاکره با علی کریمی مطرح شده است؛ بازیکنی که به‌دلیل مصدومیت نتوانست در فصل جاری بازی کند. نام کاوه رضایی هم در میان این شایعات شنیده می‌شود ولی یک روایت از عدم‌تمایل او برای بازگشت به فوتبال ایران خبر می‌دهد و روایت دیگر این است که می‌گویند مجیدی تمایلی به جذب این بازیکن ندارد.

   معمای وریا
یکی از علامت سؤال‌های بزرگ در استقلالِ فصل آینده، ماندن یا جدایی وریا غفوری کاپیتان آبی‌پوشان است. او در مقاطعی از فصل با فرهاد مجیدی دچار چالش شد ولی به‌نظر می‌رسد حالا روابط این دو نفر در بهترین حالت ممکن قرار دارد. وریا برای فصل بعد رقیبی جوان و سرسخت به نام صالح حردانی دارد و باید دید او با نیمکت‌نشینی احتمالی کنار می‌آید یا خیر. وریا بعد از اتمام فصل بازیکن آزاد خواهد شد و خیلی‌ها در انتظار تصمیم مجیدی و غفوری برای فصل آینده هستند.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها