جذاب ترین چهره قهرمانی رئال مادرید + عکس

کهکشانی ها شب گذشته به شایستگی و با صلابت قهرمان لالیگا شدند. در قهرمانی تاریخی رئال در لالیگا چهره جذاب کم نداشتیم.

جذاب ترین چهره قهرمانی رئال مادرید + عکس

به گزارش مستقل آنلاین، رئال مادرید شب گذشته توانست پس از کسب دهمین برد متوالی عنوان قهرمانی لالیگا را کسب کند. این مهم در حالی به دست آمد که هنوز یک هفته تا پایان لالیگا باقی است ولی رئال که برای قهرمانی به سه امتیاز بازی با ویارئال نیاز داشت، با دبل کریم بنزما توانست به هدف اصلی خود در فصل جاری دست یابد.

زین الدین زیدان مارس 2019 و پس از بازگشت به نیمکت رئال در نشست خبری خود گفت که فصل بعد فصل بزرگی برای رئال خواهد بود و اینکه لالیگا هدف شماره یک خواهد بود.

زیدان که در هفته های پایانی فصل گذشته نتایج خوبی با رئال نگرفت و تردیدها در مورد خود را قوت بخشیده بود، در بازی های پیش فصل و پس از شکست 7-3 از اتلتیکو نیز تسلیم نشد و در حضور خبرنگاران تاکید کرد که اطمینان دارد فصل بزرگی در انتظار رئال خواهد بود.

تقریبا یک سال بعد حرف زیزو به کرسی نشست و او توانست رئال مادرید را بالاتر از بارسلونا لیونل مسی قهرمان لالیگا کند. این قهرمانی در فصلی به دست امد که دیگر رونالدویی در رئال نیست و زیزو با مهیا کردن تیمی منسجم و بدون تک ستاره توانست یک قهرمانی دیگر لالیگا را به ویترین افتخاراتش اضافه کند.

قهرمانی رئال بدون شک مدیون تلاش کادر مدیریتی، کادر فنی و نیز همه بازیکنان است و هر کدام نقش خود را در این موفقیت دارند ولی بدون شک نقش عده ای خاص، انکار نشدنی است که در زیر به آنها اشاره خواهد شد:

زین الدین زیدان

زیزو در نیمه های فصل 16-2015 بود که جانشین رافا بنیتس شد. رئال با او در همان فصل 12 بازی متوالی پایانی خود در لالیگا را پیروز شد ولی در نهایت بارسا با یک امتیاز اختلاف قهرمان شد. فصل 17-2016 زیدان توانست رئال را در هفته پایانی قهرمان لالیگا کند ولی فصل 18-2017 رئال با هدایت زیزو و با اختلافی 17 امتیازی با بارسا عنوان سومی را کسب کرد. هرچند کهکشانی ها همان فصل قهرمان اروپا شدند ولی زیدان تاکید داشت که برای او قهرمانی لالیگا اهمیت بیشتری داشت و نباید اختلاف امتیازی با بارسا این اندازه باشد.

زیدان بهار 2018 از سمت خود استعفا کرد و مارس 2019 به نیمکت رئال برگشت و یک سال و 4 ماه بعد توانست دومین قهرمانی لالیگای خود با رئال در سمت مربیگری را کسب کند. او در نشست خبری پس از بازی گفت که این لذت بخش ترین قهرمانی او در کسوت مربیگری بوده است. او رئالی را قهرمان کرد که رونالدو را نداشت تا ثابت کند ارزش های مربیگری او وابسته به فوق ستاره ها نیست.

کریم بنزما

در قهرمانی 34 لالیگای رئال بی شک کریم بنزما نقشی اساسی را ایفا کرد. مهاجم باتجربه و فرانسوی دیشب نیز موفق به گلزنی شد و با دبل خود حالا برای اولین بار نیز این شانس را دارد تا آقای گل لالیگا شود.

 

کریم بنزما با دو گل خود در بازی دیشب 21 گله شد و در فاصله یک هفته مانده به پایان فصل دو گل از لیونل مسی عقب است و درخشش در هفته پایانی می تواند او را به این هدف بزرگ برساند. حالا کریم بنزما برای اولین بار از زمان انتقال به رئال مادرید در دو فصل پیاپی در لالیگا موفق به زدن حداقل 20 گل شده است.

جالب اینجاست این اتفاق دقیقا از زمان جدایی کریستیانو رونالدو رخ داده است. خود این ستاره فرانسوی نیز چندی بعد از انتقال رونالدو به یوونتوس فاش کرد در این سالها در خدمت ستاره پرتغالی بازی می کرده و در واقع وظیفه او فضاسازی برای گلزنی رونالدو بوده است. اتفاقی که البته کریم بنزما به بهترین شکل ممکن موفق به انجام این کار شده بود و حالا که دو فصل است رونالدو از رئال مادرید جدا شده، کریم بنزما ثابت کرده گلزن قابلی است و می تواند در بین بهترین های اروپا جای داشته باشد.

سرخیو راموس

کاپیتان رئال در شروع مجدد لالیگا موفق به زدن 5 گل در 7 بازی شده و دروازه ایبار، سوسیداد، مایورکا، ختافه و بیلبائو را باز کرده است.

 تعداد گل های راموس در تمام رقابت های این فصل به 12رسیده است(10 گل در لالیگا) و او برابر لگانس این فرصت را دارد تا آمارش را بهتر کند. آخرین گل او برای رئال برابر بیلبائو از روی نقطه پنالتی بود. این بیست و دومین پنالتی متوالی راموس بود که به گل تبدیل می شد. سرخیو راموس بعد از فرناندو هیرو در فصل 94-1993، به اولین مدافع لالیگا تبدیل شد که در یک فصل موفق به زدن 10 گل می شود. او با 71 گل زده، بهترین مدافع گلزن تاریخ لالیگا نیز محسوب می شود.

جدای از نقش گل های راموس در فصل جاری، باید به قدرت رهبری او در داخل و بیرون زمین اشاره کرد. کاپیتان 34 ساله رئال را یکی از عوامل اصلی اتحاد مثال زدنی کهکشانی ها در شروع مجدد لالیگا می دانند. 10 برد متوالی رئال که منجر به قهرمانی این تیم شد، قطعا بدون سرخیو راموس ممکن نمی شد. او شب گذشته پس از قهرمانی گفت که تا زمانی که رئیس باشگاه بخواهد در رئال می ماند و مشکلی برای تمدید ندارد. فلورنتینو پرز نیز تایید کرد که با راموس قرارداد مادام العمر بسته خواهد شد.

تیبو کورتوا

بسیاری معتقدند رئال پس از جدایی ایکر کاسیاس حالا یک بار دیگر دروازه بانی در سطح اول جهانی دارد. تیبو کورتوا فصل گذشته بود که به رئال پیوست ولی همراه با افت رئال، او نیز نتوانست ارزش هایش را اثبات کند. فصل جاری اما به نوعی فصل اعاده حیثیت کورتوا بود.

رئال پس از 37 بازی تنها 23 گل دریافت کرده و در 33 باری که کورتوا درون دروازه بوده نیز تنها 19 گل دریافت کرده و شانس اول کسب جایزه سامورا محسوب می شود. او 18 بار نیز در فصل جاری کلین شیت کرده است.

کورتوا زمانی در اتلتیکو همزمان عنوان سامورا و قهرمانی لالیگا را کسب کرد و تا به اینجا با رئال قهرمانی لالیگا را کسب کرده و احتمالا سامورا نیز به او خواهد رسید تا از این حیث رکوردی به نام خود ثبت کند.

لوکا مودریچ

ستاره کروات که بسیاری معتقدند بودند بازیکنی تمام شده است و رئال باید تابستان گذشته او را به باشگاهی دیگر واگذار کند، در رئال ماند و زیر نظر زیدان به روزهای اوجش برگشت. مودریچ شب گذشته پاس گل اول رئال را به کریم بنزما داد و بدون شک یکی از کلیدی ترین ستاره های رئال در قهرمانی شماره 34 لالیگا بود.

مودریچ 31 بار در لالیگا به میدان رفت، سه گل زد و هشت پاس گل داد. تنها یک سال دیگر از قرارداد او باقیمانده و هواداران رئال منتظر تمدید او هستند.

تونی کروس

وقتی تابستان سال گذشته خبر تمدید کروس تا 2023 منتشر شد، حتی برخی هواداران رئال علیه باشگاه جبهه گرفتند. عملکرد بد تونی کروس در فصل گذشته بسیاری را ناامید کرده بود ولی زیدان پس از بازگشت، از سران باشگاه خواست تحت هر شرایطی با کروس تمدید کنند. رئالی ها حالا مزد تمدید با هافبک مقتدر آلمانی خود را گرفته اند.

کروس 34 بار در ترکیب رئال در لالیگا به میدان رفت، 4 گل زد و 5 پاس گل داد.

کاسیمیرو

ستاره برزیلی رئال به عنوان هافبک دفاعی نقش اصلی را در ایجاد توازن بین خطوط دارد. او بالانس لازم را درون زمین برای کهکشانی ها ایجاد می کند و در روزهای غیبت او می توان متوجه شد که رئال چه جواهری در خط میانی خود دارد. کسی که هم به خط دفاع و هم به خط حمله کمک می کند و با توپگیری ها و خراب کردن بازی حریف، نقشی انکار نشدنی در موفقیت های رئال مادرید دارد. بازیکنی که سال 2014 با کارلو آنچلوتی بود که به ترکیب اصلی رسید و پس از یک دوره حضور قرضی در پورتو به رئال برگشت و دیگر جایگاه خود را از دست نداد.

کاسیمیرو از حیث دقایق حضور در زمین بیش از هر بازیکنی برای رئال در لالیگا به میدان رفته است. او در 34 بازی توانسته 4 گل بزند و سه پاس گل نیز داده است.

فده والورده

فده والورده ستاره 21ساله و اروگوئه‌ای رئال مادرید این روزها یکی از آینده‌دارترین استعدادهای این تیم و لیگ اسپانیا به حساب می‌آید. والورده البته چندان بی‌تجربه نیست. او تا کنون 100 بازی رسمی در رده بزرگسالان انجام داده و چه با رئال مادرید و چه با تیم ملی کشورش موفق به فتح جام شده است. او با قدرت فیزیکی، تکنیکی و ویژگی‌های روان‌شناختی‌اش به یکی از برجسته‌ترین هافبک‌های امروز دنیا تبدیل شده.

والورده که متولد 1998 است، در رقابتهای زیر 17سال آمریکای جنوبی در سال 2015 هفت گل به ثمر رساند و مورد توجه چندین استعدادیاب از باشگاه‌های بزرگ اروپایی گرفت و در نهایت به رئال پیوست. جثه لاغر والورده باعث شده تا به او لقب ال پاخاریتو یا پرنده کوچک را بدهند.

او سال گذشته زیر نظر سانتی سولای بود که به ترکیب اصلی رئال رسید و با بازگشت زیدان نیز جایگاهش را از دست نداد. فصل جاری اوج شکوفایی او بود و با اعتماد زیدان توانست 32 بار در لالیگا به میدان برود، دو گل بزند و 5 پاس گل نیز بدهد. هر زمان والورده در ترکیب ثابت به میدان رفته، رئال مغلوب نشده است. حضور او در زمین نقطه اطمینان بخشی برای رئال بوده و رئال حالا هافبکی درخشان برای سالیانی طولانی در اختیار دارد.

منبع :ورزش سه

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها