سیستم استراماچونی علی منصور را از بحران نجات داد !

علیرضا منصوریان با استفاده از تیم مورد علاقه سرمربی ایتالیایی لیگ برتر، توانست تیمش را از بحران خارج کند و جایگاه خود را تا حدی روی نیمکت ذوبی‌ها محکم کند.

سیستم استراماچونی علی منصور را از بحران نجات داد !

تیم ذوب‌آهن اصفهان در شروع این فصل لیگ برتر با علیرضا منصوریان کم‌فروغ ظاهر شد. بعد از حذف این تیم در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الاتحاد عربستان در مردادماه، در لیگ برتر هم نتایج ضعیفی کسب کرد و تا هفته دهم فقط ۷ امتیاز را دشت کرده بود. حتی زمزمه‌هایی از اصفهان مبنی بر برکناری علیرضا منصوریان نیز به گوش رسید. اما این مربی سابق استقلال که در مقطعی دستیار کارلوس کی‌روش در تیم ملی بود و به سبک بازی این مربی پرتغالی علاقه خاصی داشت، تیمش را با سیستم ۱-۳-۲-۴ روانه مسابقات می‌کرد، ولی با عملکرد ضعیف تیمش در هفته‌های گذشته تغییر سیستم داد و به سیستم ۲-۵-۳ استراماچونی سرمربی استقلال روی آورد.

منصوریان ابتدا هفته یازدهم و در دیدار مقابل فولاد خوزستان تیمش را با آرایش ۲-۵-۳ روانه میدان کرد و توانست حریف را با یک گل شکست دهد و ۳ امتیاز باارزش را کسب کند، سپس در هفته دوازدهم و در بازی خارج از خانه برابر تیم نفت مسجدسلیمان با همین سیستم ۲-۵-۳ تیمش را به میدان فرستاد و بازی با تساوی به پایان رسید؛ بنابراین تیم منصوریان با کسب ۴ امتیاز از ۲ بازی نسبت به ۱۰ بازی قبلی که فقط ۷ امتیاز کسب کرده بود، روند خوبی را طی کرد و با ۱۱ امتیاز و چند پله صعود به رده یازدهم صعود کرد.

جالب است بدانید استقلال در این فصل با استراماچونی سرمربی ایتالیایی خود با سیستم ۲-۵-۳ در هفته‌های اخیر عملکرد خوبی داشت و توانست روند صعودی را در جدول طی کند. به همین دلیل منصوریان با استفاده از تیم مورد علاقه سرمربی ایتالیایی لیگ برتر، توانست تیمش را از بحران خارج کند و جایگاه خود را تا حدی روی نیمکت ذوبی‌ها محکم کند. باید دید این مربی با سیستم ۲-۵-۳ و در هفته‌های آینده باز هم موفق خواهد شد یا خیر؟!

 

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها