چالش پیش روی ویلموتس و شاگردانش

پیروزی پر گل تیم ملی ایران مقابل کامبوج در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا را می‌توان نقطه پایانی برای دیدارهای ساده‌تر تیم ملی دانست.

چالش پیش روی ویلموتس و شاگردانش

بدون آن که بخواهیم پیروزی ارزشمند تیم ملی ایران مقابل هنگک کنگ در کشور هنگ کنگ و پیروزی پر گل و جذاب ملی پوشان مقابل کامبوج را کم ارزش جلوه دهیم، باید گفت دیدار ایران و کامبوج را می‌توان آخرین بازی ساده برای ویلموتس با تیم ملی ایران فرض کرد.

مارک ویلموتس قبل از آغاز بازیهای رسمی‌اش با تیم ایران، در دو بازی تدارکاتی مقابل سوریه و کره جنوبی به میدان رفت که یک پیروزی و یک مساوی حاصل آن دو بازی بود. وی سپس برای اولین بار برابر تیم نه چندان مطرح آسیایی هنگ کنگ در یک دیدار رسمی به میدان رفت که توانست در این بازی میزبانش را با ۲ گل شکست دهد.

ملی پوشان کشورمان روز گذشته نیز در دیداری نه چندان دشوار میهمان شان تیم ملی کامبوج را با ۱۴ گل بدرقه کردند تا یکی از شیرین ترین و دلچسب ترین پیروزی‌های ایران شکل بگیرد.

تیم ملی کشورمان که حالا با ۲ پیروزی و ۶ امتیاز در صدر جدول گروه سوم آسیا قرار دارد، باید در دیداری خارج از خانه به مصاف بحرین برود.  بحرین را می توان اولین حریف نسبتا جدی ایران در این گروه دانست که انجام بازی در کشور بحرین، قدری به دشواری این بازی خواهد افزود.

تیم ملی ایران پس از این بازی نیز در دیدار خارج از خانه دیگری در کشور عراق به مصاف این تیم خواهد رفت. دیداری که در تاریخ ۲۳ آبان برگزار می‌شود.

در واقع دو دیدار خارج از خانه مقابل بحرین و عراق را می‌توان آغاز چالشی جدی و جدید برای ویلموتس دانست. مارک ویلموتس بعد از پشت سر گذاشتن دو بازی تدارکاتی و دو بازی نسبتا ساده مقابل تیم‌های درجه چندم آسیا، حالا باید در دو دیدار خارج از خانه به مصاف حریفانی جدی تر برود.

کسب امتیازات مناسب از این دو بازی پشت سر هم خارج از خانه می‌تواند تا حدود زیادی صعود تیم ملی کشورمان از این گروه را قطعی نماید.

ملی پوشن کشورمان ابتدا روز سه شنبه ۲۳ مهر در بحرین به مصاف تیم ملی بحرین رفته و یک ماه بعد از این دیدار در تاریخ ۲۳ آبان در کشور عراق با تیم ملی این کشور دیدار خواهند داشت تا پرونده دو رفت بازیها در مرحله گروهی بسته شود.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها