نصیرزاده: با دبیر در تعامل هستم، نه تقابل

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کشتی گفت: در فدراسیون کشتی قطعا با رئیس فدراسیون همسو هستم و کاری هم ندارم در انتخابات این فدراسیون چه گذشت.

نصیرزاده: با دبیر در تعامل هستم، نه تقابل

عبدالمهدی نصیرزاده با تاکید بر اینکه امسال شاهد برگزاری لیگ خوبی خواهیم بود، اظهار داشت: حسن یزدانی قهرمان خوب کشتی ما به مشهد رفت تا در اردوی تیمِ «تا ثبت جهانی توس» شرکت کند. او قرار است تیمش را مقابل دانشگاه آزاد در هفته اول لیگ برتر آزاد همراهی کند. جبرئیل حسن‌اف که به تازگی در نورسلطان مدال جهانی گرفته نیز در اردوی مشهدی ها حاضر شده است. دانشگاه آزاد اولین تیمی بود که با کشتی گیر خارجی قرارداد بست. آنها با نفر اول وزن 61 کیلوگرم مسابقات جهانی 2019 از گرجستان قرارداد بسته‌اند. این موارد جذاب و پویا بودن لیگ امسال را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان لیگ کشتی تاکید کرد: آنهایی که می‌گویند در این مدت نصیرزاده چه کار کرده است، باید بدانند که تا امروز یک ریال هم از بودجه فدراسیون استفاده نکرده‌ام و کارهای لیگ با بودجه دولتی پیش نرفته است. ما رقم ورودیه تیم‌ها را مستقیما به حساب فدراسیون کشتی واریز کردیم و از منابع فدراسیون یک ریال هزینه نکرده‌ایم. در این شرایط اقتصادی کشور که دولت حتی در تامین دستمزد نیروهای دولتی هم منابع کم دارد و قطعا کشتی هم تابع این وضعیت است، توانستیم 15 تیم را به لیگ برتر کشتی بیاوریم. این تیم‌ها به چرخه اقتصادی کشور اضافه شدند و قطعا این سرمایه‌گذاری به نفع کشتی است. با احتساب هزینه، درآمد کشتی گیر و مربی و... چیزی در حدود 35 میلیارد با لیگ گردش مالی در کشتی خواهیم داشت. تا امروز اغلب تیم‌ها به اعضای‌شان پرداخت  داشته‌اند و این خیلی برای کشتی خوب است.

نصیرزاده اضافه کرد: برخی به دنبال بهانه هستند، وقتی هیچ بهانه‌ای پیدا نمی کنند موضوعاتی مطرح می‌شود که صحت ندارد. من شاید در مسائل سیاسی و... با علیرضا دبیر اختلاف نظر داشته باشم، ولی امروز که در فدراسیون کشتی کار می‌کنم تنها یک هدف دارم و قطعا با رئیس فدراسیون همسو و با هدفی مشترک هستم. کاری ندارم در انتخابات فدراسیون چه گذشت و چه اتفاقاتی رخ داد، خوشحالم که خدا فرصتی برایم فراهم کرد که بتوانم به کشتی کمک کنم و با تمام وجودم و با تمام انرژی‌ام این کار را انجام خواهم داد. اول به خاطر مردم کشورم، دوم به خاطر کشتی و سوم به خاطر علیرضا دبیر که ما در بحث کشتی و لیگ در تعامل با هم هستیم، نه در تقابل.

وی با اشاره به حضور قهرمانان بزرگ خارجی در لیگ برتر آزاد و فرنگی خاطرنشان کرد: در شرایطی که نرخ ارز چندین برابر شده، اما ما باز هم شاهد عقد قرارداد تیم‌ها با قهرمانان بزرگ خارجی هستیم. قهرمانانی که به تازگی مدال جهانی گرفته‌اند و این نوید اتفاقات خوبی را در لیگ برتر ما می‌دهد. دو تیم دانشگاه آزاد و «تا ثبت جهانی توس» با دو کشتی‌گیر خارجی قرارداد بستند، دو قهرمان المپیک هم کارهای‌شان برای حضور در لیگ فرنگی انجام شده و بازار بزرگ هم قطعا از نفرات خارجی استفاده خواهد کرد. در مورد کشتی‌گیران داخلی هم با توجه به حضور 15 تیم در لیگ برتر آزاد و فرنگی، فکر نمی‌کنم دیگر کشتی گیری بدون تیم مانده باشد و در کنار آن شاهد حضور حدود 60 مربی تاپ در لیگ برتر هستیم.

نصیرزاده در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود برنامه لیگ چندین بار تغییر کرده، گفت: همه می‌دانیم در سال المپیک، قطعا اولویت با تیم‌های ملی خواهد بود و باید اول برنامه‌های آنها را در نظر بگیریم. مجبوریم که با کادرفنی تیم‌های ملی هماهنگ باشیم، ضمن اینکه برای داشتن پخش زنده مسابقات، باید برنامه لیگ طوری تنظیم شود که بتوانیم شاهد پخش زنده لیگ باشیم. تا همین چند روز پیش که رسما برنامه مسابقات اعلام شد، هیچ برنامه دیگری نداده بودیم که بخواهد تغییر کند.

رئیس سازمان لیگ کشتی ادامه داد: باید از کادرفنی تیم‌های ملی آزاد و فرنگی صمیمانه تشکر کنم که نهایت همکاری را با لیگ داشتند. همه باید یکصدا و به دنبال یک هدف مشترک باشیم تا بتوانیم کشتی را موفق ببینیم. خوشبختانه خیلی از مدیران عامل عنوان کرده‌اند که سال آینده نیز حتما در لیگ برتر شرکت خواهند کرد. دکتر جوانمرد رئیس تربیت بدنی دانشگاه آزاد هم اعلام کرده که برای آنها کسب مدال اول و دومی اولویت نیست، بلکه کشتی در اولویت است و آنها می‌خواهند به این رشته کمک کنند.

وی در مورد اینکه آیا تیم‌ها در هفته اول لیگ برتر قادر به استفاده از کشتی‌گیران ملی پوش امید خود هستند یا نه، تاکید کرد: بله می ‌وانند از این نفرات استفاده کنند. کادرفنی دو تیم ملی بزرگسالان و امید هم می‌دانند که وقتی قرارداد بسته می‌شود باید حرفه‌ای عمل کرد و کشتی‌گیران به تعهدات‌شان پایبند باشند.

نصیرزاده گفت: خدا به من توفیق خدمت به کشتی را داده و امیدوارم به نحو احسن کارم را انجام دهم. از رسانه‌ها هم تشکر می‌کنم که به لیگ می‌پردازند و امیدوارم نقدها هم به شکلی منصفانه مطرح شود.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها