یک مشکل دیگر پیش روی مدیریت استقلال

با تبدیل درهم به تومان مشخص می‌شود که استقلال باید نزدیک به 15 میلیارد بابت رضایت‌نامه قایدی پرداخت کند.

یک مشکل دیگر پیش روی مدیریت استقلال

باشگاه شباب الاهلی پیگیر پرداخت مبلغ رضایت‌نامه قایدی است اما نامه‌نگاری‌های آن‌ها با استقلال به جایی نرسیده و این می‌تواند مشکل دیگری برای آبی‌ها باشد.

طی دوره‌ای که این تیم اماراتی خواستار پرداخت قسط اول انتقال مهدی قایدی به استقلال شده بود، علی فتح‌الله‌زاده برای جلب رضایت باشگاه شباب الاهلی با این تیم مذاکراتی را انجام داد تا از آن‌ها برای پرداخت این قسط مهلت بگیرد. فتح‌الله‌زاده به اماراتی‌ها گفته که تازه مدیرعامل استقلال شده و قصد دارد سر و سامانی به اوضاع بدهد و به همین دلیل از طرف اماراتی وقت خواسته است.

مسئله‌ای که به دلیل روابط خوب دو باشگاه با موافقت آن‌ها همراه شد اما این رابطه نمی‌تواند تا همیشه ضامنی برای عدم شکایت شباب الاهلی از استقلال باشد. علی فتح‌الله‌زاده چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی گفت: چند روز پیش به دبی مراجعه کرده و با دوستان خوب‌‌مان که مدیران باشگاه شباب الاهلی امارات هستند صحبت کردیم مذاکرات خیلی خوبی انجام شد آن‌ها گفتند تاکنون پولی از استقلال دریافت نکرده‌اند در شرایطی که باید یک میلیون درهم به این باشگاه پرداخت می‌شد.

با تبدیل درهم به تومان مشخص می‌شود که استقلال باید نزدیک به 15 میلیارد بابت رضایت‌نامه قایدی پرداخت کند. هزینه‌ای که با همان نرخ 250 هزار یورویی برابری می‌کند. افزایش قیمت نرخ ارز نیز مزید بر علت شده تا هزینه این انتقال روز به روز افزایش یابد و آبی‌ها با مشکلات جدی دست و پنجه نرم کنند.

نکته جالب درباره مبلغ رضایت‌نامه قایدی این است که در زمان انتشار نامه مدیریت وقت استقلال به مدیریت نظارت بر ناشران بازار پایه در شهریور ماه، قیمت ارز در کشور نصف مبلغ کنونی بود. به نحوی که اگر آبی‌ها قصد داشتند از بازار آزاد نیز یورو تهیه کنند، برای پرداخت 250 هزار یورو و یا یک میلیون درهم، باید نزدیک به 7 و نیم میلیارد تومان به حساب شباب الاهلی واریز می‌کردند ولی این مبلغ اکنون 2 برابر شده است.

مسئله بعدی دیگر این است که قرارداد مهدی قایدی با استقلال به صورت ریالی منعقد شده است که با توجه به افزایش مبلغ ارز، در نتیجه تبدیل قرارداد او به یورو، شاهد کاهش چشم‌گیری از این مبلغ خواهیم بود و استقلال به جای یک میلیون و 100 هزار یورویی که در ابتدا اعلام شده بود (با کسر 250 هزار یورو مبلغ رضایت‌نامه)، باید وجه کمتری را به قایدی بپردازد.

باشگاه شباب الاهلی به صورت جدی پیگیر پرداخت مبلغ مذکور است اما آن‌ها اقساط ماه‌های گذشته خود را که بخشی از آن به سال قبل میلادی و بخشی به سال جدید بازمیگردد، دریافت نکرده‌اند، ضمن اینکه نامه‌نگاری‌های این تیم با تهران نیز تاکنون بی‌نتیجه بوده است. مسئله‌ای که می‌تواند علاوه بر پرونده استراماچونی، به یک مشکل بزرگ دیگر برای استقلال تبدیل شود و به نظر می‌رسد در صورتی که این مسئله به صورت دوستانه حل نشود، شاهد شکایت شباب الاهلی به فیفا باشیم.

طبق آنچه که استقلالی‌ها قبلا اعلام کرده بودند، در تفاهم‌نامه این باشگاه با شباب الاهلی، بندی مبنی بر دائمی شدن انتقال قایدی به جمع آبی‌ها وجود ندارد ولی این بدقولی‌های صورت گرفته قطعا برای فصل بعد مشکل‌ساز خواهد شد و عدم پرداخت رضایت‌نامه این بازیکن بوشهری ممکن است منجر به عدم همکاری تیم اماراتی با استقلال، برای ادامه حضور قایدی در ایران شود.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.