علیپور به پرسپولیس بازمی‌گردد؟

جدایی یورگن لوکادیا در این مقطع از فصل بدترین اتفاق ممکن برای پرسپولیس بود .

علیپور به پرسپولیس بازمی‌گردد؟

جدایی یورگن لوکادیا در این مقطع از فصل بدترین اتفاق ممکن برای پرسپولیس بود و حالا یحیی گل‌محمدی در خط حمله با بحرانی جدی روبرو است. این در حالی است که حامد پاکدل و مهدی عبدی در بدترین شرایط ممکن به سر می‌برند و شیخ دیاباته هم مصدوم است. این چالشی است برای کادرفنی پرسپولیس که تا باز شدن پنجره نقل و انتقالات نمی‌توانند بازیکن جدیدی را به جمع خود اضافه کنند، مگر اینکه از میان بازیکنان سهمیه آزاد و بدون تیم یا بازیکنی که در یک لیگ فعال (مثل برزیل) قادر به آزاد شدن باشد، بازیکن جدیدی را جذب کنند. مسئل مهم دیگر برای جذب بازیکن، آماده بودن مهاجم مورد نظر سرخ‌پوشان است، موضوعی که حداقل در مورد لوکادیا و دیاباته دیده نشد و آنها در بدترین شرایط ممکن بدنی به لیست پرسپولیس اضافه شدند.

علیپور گزینه خوبی است؟

حالا گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد اینکه قرار است چه مهاجمی به پرسپولیس بیاید، صورت گرفته و یکی از بازیکنانی که می‌گویند احتمالا در تیررس سرخ‌ها قرار خواهد گرفت، علی علیپور مهاجم ایرانی ژیل ویسنته پرتغال است. او فصل گذشته نمایشی درخشان در ماریتیمو داشت ولی بعد از پیوستن به ژیل ویسنته هرگز نتوانسته تا این مقطع از فصل نمایش قابل دفاعی داشته باشد. او در این فصل از لیگ پرتغال در 8 مسابقه فقط 150 دقیقه در زمین حضور داشته و بیشترین حضورش در یک بازی 44 دقیقه بوده است، علیپور که در ژیل ویسنته یک بازیکن نیمکت‌نشین است فقط یک گل در لیگ پرتغال زده است. او البته در لیگ کاپ و جام حذفی 6 بازی انجام داده و مجموع دقایق حضورش در زمین 307 دقیقه بوده است.

نزدیکان گل‌محمدی جذب علیپور را به یحیی پیشنهاد داده‌اند، البته موضوع بازگشت او به پرسپولیس قبل از شروع همین فصل هم مطرح شد و حتی علیپور هم برای بازگشت به جمع سرخ‌پوشان تمایل داشت ولی هرگز تماسی از سوی باشگاه پرسپولیس با این بازیکن گرفته نشد. حالا که پرسپولیس با وضعیتی بحرانی در خط حمله مواجه شده، جذب علیپور شاید ریسک کمتری داشته باشد، او در پرسپولیس عملکرد خوبی از خودش بر جای گذاشت و شاید بازگشت به این تیم بتواند موقعیت نه چندان خوب علیپور در فوتبال اروپا را بهبود ببخشد. البته این بازیکن با ژیل‌ویسنته قرارداد دارد و طبیعتا جذب علیپور نمی‌تواند برای مدیران پرسپولیس آسان باشد. با این حال یکی از مدیران پرسپولیس به همشهری ورزشی گفت که با تصمیم کادر فنی، جذب علیپور در برنامه‌های باشگاه قرار خواهد گرفت.

مغانلو، گزینه غیر قابل دسترس!

شهریار مغانلو دیگر گزینه‌ای است که بدون شک می‌تواند شرایط خط حمله پرسپولیس را تغییر دهد. بعد از جدایی این بازیکن، یحیی گل‌محمدی و حمید مطهری در صحبت‌هایی که با نزدیکان‌شان داشتند، از دست دادن مغانلو را بدترین اتفاق ممکن برای پرسپولیس قلمداد کردند. در آن زمان جدایی از پرسپولیس در اختیار مغانلو نبود چرا که باشگاه سپاهان با استفاده از قدرت مالی‌اش توانست این بازیکن را از سانتکلارا به صورت قطعی جذب کند، آن هم در حالیکه شهریار بعد از حضور در پرسپولیس و در کوتاه‌ترین زمان ممکن توانست در پرسپولیس خودش را نشان دهد. مغانلو هم در یک سال گذشته به دوستان نزدیکش گفته که پرسپولیس در فوتبال ایران با هیچ تیمی قابل قیاس نیست و دوست دارد دوباره پیراهن این تیم را بر تن کند. با این حال مغانلو یک گزینه غیر قابل دسترس برای پرسپولیس است و بعید است باشگاهی مثل سپاهان این مهاجم را در اختیار رقیب اصلی‌اش قرار دهد.

آل‌کثیر هنوز آماده نیست

پرسپولیس برای تقویت خط حمله می‌توانست عیسی آل‌کثیر را هم به عنوان بازیکن آزاد به لیست تیمش اضافه کند ولی ظاهرا با این بازیکن هنوز به توافق نرسیده است. البته آل‌کثیر هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیده و حتی گل‌محمدی هم چند روز پیش به این مو  ضوع اشاره کرد که عیسی برای رسیدن به شرایط بازی به 2 ماه زمان نیاز دارد.

در حال حاضر جذب یک مهاجم آماده و گلزن مهمترین نیاز پرسپولیس است، از باشگاه هم خبر می‌رسد که برخی ایجنت‌ها در حالی معرفی مهاجمان خارجی به پرسپولیس هستند ولی با نحوه رفتن لوکادیا بعید است پرسپولیس دوباره سراغ جذب مهاجم خارجی برود. احتمالا جدا از علیپور، پرسپولیس چند مهاجم لیگ برتری را هم در تیررس خود قرار خواهد داد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.