ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل تونس

هدف کی روش این است برای آخرین بار ترکیب تیم ملی و شیوه بازی با انگلیس را مرور کند.

این بازی به درخواست فدراسیون فوتبال ایران بدون حضور تماشاگر و خبرنگاران و عکاسان برگزار می شود و هدف کی روش این است برای آخرین بار ترکیب تیم ملی و شیوه بازی با انگلیس را مرور کند.

پیش بینی می شود کارلوس کی روش برای اینکه تیم ملی در میانه میدان جنگ را به انگلیسی ها نبازد، دوشنبه آینده و در مصاف با شاگردان ساوتگیت تیم ملی را با سه هافبک میانی و با شیوه 1-4-1-4 به میدان بفرستد. بر این اساس حضور علیرضا بیرانوند در دروازه تیم ملی برای بازی با انگلیس محتمل است. او مرد شماره یک تیم ملی در جام جهانی 2022 است. درست مثل جام جهانی 2018 که با مهار ضربه پنالتی کریس خاطره ساز شد. اگر چه در مقدماتی جام جهانی و در برخی از بازی ها شاهد افت علیرضا بودیم و همین منجر به ورود امیر عابدزاده به دروازه تیم ملی شد اما کارلوس کی روش حاضر نیست، چنین دروازه بان باتجربه ای را به راحتی نیمکت نشین کند.

در قلب خط دفاعی حضور محمد حسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده دو مدافعی که در لیگ ستارگان قطر با هم همبازی هستند و به نوعی در زمین چشم بسته هم را پیدا می کنند، اتفاق طبیعی است. مرتضی پورعلی گنجی و سید مجید حسینی دو ذخیره مطمن تیم ملی در این پست بشمار می روند. در سمت راست خط دفاعی احتمال بازی رامین رضاییان  بیشتر از صادق محرمی است و در سمت چپ خط دفاعی پیش بینی می شود، ابوالفضل جلالی بازی کند چرا که کارلوس کی روش در مصاف با اروگوئه و نیکاراگوئه از او در این پست استفاده کرد. میلاد محمدی و احسان حاج صفی آماده بازی دراین پست هستند و شاید در آخرین لحظه کارلوس کی روش مجاب شود، از احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی در این پست استفاده کند، چرا که مهره باتجربه تری به نسبت ابوالفضل جلالی بشمار می رود.

تک هافبک دفاعی تیم ملی در بازی با تونس که شبیه سازی بازی با انگلیس است، به نظر سعید عزت الهی باشد. این نقش را در تیم استقلال روزبه چشمی بازی می کند و می تواند یک مهره جانشین خوب باشد. دو هافبک روی دست که باید در یک خط بازی کنند و زمان دفاع به میانه میدان برگردند، احتمالا احمدنورالهی و سامان قدوس هستند. در سمت راست علیرضا جهانبخش و در سمت چپ وحید امیری شانس بیشتری برای بازی دارند. به خصوص که این دو بازیکن علاوه بر حرکت در نیم فضاها و ایجاد خطر روی دروازه حریف در چارچوب شناسی و گلزنی بازیکنان خوبی بشمار می روند. تیم ملی در این پست ها هم بازیکنان خوبی روی نیمکت دارد. علی قلی زاده و مهدی ترابی. در نوک خط حمله هم بازی مهدی طارمی محتمل تر از سردار آزمون است به خصوص که سردار آزمون بیش از یک ماه مصدوم بود و البته دوران نقاهت خود را به خوبی سپری کرده و اکنون برای حضور در ترکیب تیم ملی از آمادگی خوبی برخوردار است. خیال کارلوس کی روش راحت است که هر گاه نیت به تعویض داشته باشد، مهاجمی روی نیمکت دارد که مثل مهدی طارمی زهردار و باتجربه است.

ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل تونس: علیرضا بیرانوند – محمد حسین کنعانی زادگان – شجاع خلیل زاده – رامین رضاییان – ابوالفضل جلالی (احسان حاج صفی) – سعید عزت الهی – سعید عزت الهی – احمد نورالهی – سامان قدوس – علیرضا جهانبخش – وحید امیری – مهدی طارمی

 

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها