مومنی: حداقل 2 استقلالی دیگر می‌توانستند در تیم‌ملی باشند

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: تیم ملی می‌تواند ولز را شکست بدهد و این کار سختی نیست.

محمد مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص مشکلات مالی که این روزها باشگاه استقلال با آن درگیر است، اظهار داشت: در تلاش هستیم که با پویا تر کردن برنامه‌ها، اوضاع را ترمیم و توقعات بازیکنان را در زمان مشخصی برآورده کنیم. همه باید باید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم و بعد از جام جهانی با آمادگی خوبی وارد مسابقات شویم.

به وظیفه خودمان در قبال سانتاکلارا عمل کردیم

وی در خصوص ماجرای محمد محبی و تاییدیه پرداخت قسط دوم انتقال این بازیکن به استقلال، عنوان کرد: این ماجرا معظلی برای باشگاه استقلال نیست. بخشی از پول به حساب باشگاه سانتاکلارا نشسته و بخشی از آن مانده، ما پول را پرداخت کرده‌ایم و رسیدش را هم داریم ولی آن طرف هم باید پول به حساب بنشیند. به جز 90هزارتا فعلا تایدیه‌ای نداده‌اند اما ما وظیفه‌مان را نسبت به سانتاکلارا انجام دادیم.

مومنی در مورد اینکه گفته می‌شود سانتاکالارا خواهان بازگشت محبی شده و آیا نامه‌ای به باشگاه استقلال آمده، گفت: من نامه‌ای ندیده‌ام و صحبتی هم در این مورد نشده است.

اسپانسر نباید برای استقلال ناز کند

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص درخواست وام 200 میلیاردی، عنوان کرد: ما در صدد این نیستیم که هزینه جدیدی روی دست باشگاه بگذاریم. درخواستی ارائه شده و اگر مورد تایید قرار بگیرد روی آن بحث وتبادل نظر می‌کنیم. بیشتر سعی می‌کنیم از توانایی‌های خودمان استفاده کنیم که باشگاه متحمل تعهدی نشود.

وی در مورد عدم توافق باشگاه استقلال با یک اسپانسر، اظهار داشت: سعی می‌کنیم با افرادی که راغب هستند به همکاری با ما افتخار کنند و این همکاری دو طرفه باشد، کار کنیم. نمی‌خواهیم چیزی را به کسی تحمیل کنیم و از طرفی اسپانسر هم باید دوست داشته باشد که با ما کار کند. هم ما باید به اسپانسرمان افتخار کنیم و هم اینکه اسپانسر باید این شرایط را داشته باشد. نه اینکه همکاری شرایط تحمیلی داشته باشد.

مومنی تصریح کرد: من به صورت

پالس‌های مثبتی برای پرداخت پول استراماچونی رسیده است

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در مورد اینکه پول استراماچونی باید زودتر پرداخت شود و آیا پالس مثبتی برای تامین پول این بدهی به باشگاه رسیده، گفت: پالس‌های مثبتی دریافت می‌کنیم اما هنوز هیچ چیز قطعی نیست. ان‌شاالله بتوانیم این پالس‌های مثبت را عملی کنیم. سعی وزیر ورزش هم بر این است که بتوانیم این معضل را حل کنیم. وزارت ورزش یکی از بازوهای ما برای برطرف کردن مشکلات است. ضمن اینکه امیدواریم با کمک و ایده‌های محمدباقر بیات که یک چهره جوان اقتصادی است، بتوانیم باشگاه را به هدف مدنظر برسانیم.

وی در خصوص شایعاتی که پیرامون پدرِ محمد باقر بیات مبنی بر اینکه یک مدیر نفتی است مطرح شده، گفت: معاون اقتصادی باشگاه استقلال خودش دارای توانایی خوبی است. تحصیلکرده یک دانشگاه بسیار معتبر است. افکار جوانی دارد که می‌تواند سرمنشا تحولات اقتصادی خوبی در باشگاه شود. ما این را به فال نیک می‌گیریم. حالا اگر پدرش هم توانست به ما کمک کند که از او تشکر می‌کنیم. ما الان نیازمند کمک هستیم و هرکسی بتواند کمک کند از او سپاسگزار خواهیم بود. مهم این است پولش سالم باشد و بتواند مشکلات باشگاه را برطرف کند.

اردوی داخلی برای ما بهتر است

مومنی در مورد منتفی شدن اردوی پرتغال و تورنمنت 4 جانبه امارات، اظهار داشت: برای حضور در تورنمنت پس از بررسی‌های باشگاه و اعلام مدیرعامل، وزارت ورزش هم حتما در جریان موضوع قرار خواهد گرفت و با هماهنگی این کار انجام می‌شود ولی فعلا اردوی داخلی را بیشتر مدنظر داریم تا از ظرفیت‌های داخلی کشور استفاده کنیم. در این زمینه باید توانایی مالی را هم در نظر بگیریم تا هم تیم سود ببرد و هم باشگاه دچار مشکل نشود.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص اینکه آیا مخالفتی با حضور استقلال در اردوی پرتغال شده، گفت: نه کسی حرفی نزده و نامه‌ای هم به ما نرسیده که مثلا اینجا را قبول داریم و آنجا را قبول نداریم. وزارت ورزش دست باشگاه را باز گذاشته است اما ما هم باید صلاح خودمان را بهتر از دیگران در نظر بگیریم. تامین منابع مالی، پرداختی به بازیکنان و همه شرایط را در نظر می‌گیریم ولی به نظر من اردوی داخلی برای ما مناسب تر است.

ماشین‌ها را مفتی ندادند

مومنی در خصوص شایعاتی که پیرامون تحویل 5 دستگاه خودرو به برخی مدیران و معاونین این باشگاه مطرح شده، اظهار داشت: اگر قرار است اتفاقی بیفتد، آدم‌های بهتر و بالاتر از من هستند که تشخیص می‌دهند و می‌توانند تصمیم بگیرند که این حواشی را جمع کنند. ما مقید به قانون هستیم و مقابل آن نمی‌توانیم بایستیم. قانون از ما قوی تر است. هرچه بگوید همان است. هیچ وقت پای‌مان را از قانون فراتر نمی‌گذاریم. مطمئنا در این زمینه حتما قانون حرف اول را می‌زند. هرچه هم انجام دادیم در چارچوب قانون بوده است.

وی افزود: جاهای دیگر هم ماشین می‌گیرند. مفتی نداده‌اند. پولش را گرفته‌اند و اینطور نیست که می‌گویند باشگاه ریخت و پاش کرده است. از این بابت ضرری به باشگاه تحمیل نشده که می‌گویند بردند و خوردند. ضمن اینکه الان با این پول‌ها کسی نمی‌تواند کاری کند. این‌ها حرف و حدیث‌ها و حواشی است که درست می‌کنند تا آرامش استقلال را به هم بزنند.

کلی می‌گویم و منظورم اسپانسر خاصی نیست. اسپانسر استقلال باید کار برای این باشگاه را دوست داشته باشد، به قراردادش افتخار کند و تعهد داشته باشد. برای ما هم همین شرایط باید وجود داشته باشد تا میل به همکاری دو طرفه باشد. نه اینکه ما دستور بگیریم، بعد او ناز کند، کار بالاو پایین شود و... این شرایط را نه ما می‌خواهیم و نه آن اسپانسر با میل و رغبت به ما پول می‌دهد.

از لیست تیم ملی گله مند هستیم

مهاجم اسبق استقلال در مورد اینکه به نظر می‌رسد این باشگاه به لیست تیم ملی معترض است، عنوان کرد: به نظر کی‌روش خیلی احترام می‌گذاریم. او مربی صاحب سبک و دارای ایده است اما گله مند هستیم چون تیمی که قهرمان فصل گذشته لیگ برتر شده و سوپر جام را گرفته، باید حداقل دو بازیکن دیگر در تیم ملی داشته باشد. می‌توانستند در مورد بازیکنان ما خوشبینی بیشتری داشته باشند و آن‌ها را بهتر ببینند.

وی افزود: می‌توانستیم حداقل دو بازیکن دیگر در لیست تیم ملی داشته باشیم چون خودمان را نسبت به سایرین محق‌تر می‌دانیم. تیمی که قهرمان شده و عنوان بهتری گرفته مطمئنا می‌تواند پاداش بیشتری در این زمینه بگیرد. تیم ملی هدف بزرگتری برای یک فوتبالیست است و تلاش می‌کند خودش را به آنجا برساند اما ما در این قضیه دیده نشدیم و از این قضیه گله‌مند هستیم.

پنالتی گرفتن، نقطه مشترک طارمی و هری کین

مومنی در خصوص اینکه آیا خوشبین و امیدوار به صعود تیم ملی در مسابقات دور گروهی جام جهانی است، گفت: ما از نظر روحی-روانی شرایط خیلی بهتری نسبت به انگلیس داریم اگر چه استرس هم وجود دارد. در بازی اول تقابل مهدی طارمی و هری کین که هردو در پنالتی گرفتن هم تبحر دارند جذاب خواهد بود ولی به هرحال تیم ما انگیزه بالایی برای تقابل با انگلیس دارد که بتواند از توانایی‌های خودش به خوبی استفاده کند. آن‌ها در دنیای فوتبال نام بسیار بزرگی دارند ولی بازیکنان ما هم کوچک نیستند که از نام حریف هراس داشته باشند. مطمئنا می‌توانیم حریف سرسختی برای انگلیس باشیم.

شکست دادن ولز کار سختی نیست

وی با اشاره به بازی دوم ایران مقابل ولز، عنوان کرد: این تیم اگرچه در سطح پایین‌تری نسبت به انگلیس قرار دارد ولی باید طوری بازی کنیم که به صورت کامل از ظرفیت‌های تیم و بازیکنان به خوبی استفاده کنیم و امتیاز کامل را بگیریم. می‌توانیم ولز را شکست بدهیم و کار سختی نیست. هرچند با یک امتیاز از بازی دوم هم می‌توانیم به صعود نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. در بازی آخر با آمریکا، مسائل حاشیه‌ای هم می‌توانند تاثیرگذار باشند. بازیکنان ما مقابل آمریکا مطمئنا فوتبال ناب ایرانی را به نمایش می‌گذارند. ان‌شاالله پیروزی برای ما خواهد بود چون می‌دانم بازیکنان‌مان چقدر انگیزه دارند. در نهایت می‌توانیم با 4 امتیاز یا بیشتر از این گروه صعود کنیم.

 

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها