حمایت قاطعانه سرمربی پورتو از طارمی

او جزو سه نفر برتر از ورزشکارانی است که بیشترین سرعت را دارد.

سرمربی تیم فوتبال پورتو از مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیمش باوجود اخراج در دیدار مقابل اتلتیکو مادرید دفاع کرد و از وجود کمپین‌هایی علیه او خبر داد.

تیم فوتبال پورتو بعد از باخت مقابل اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، امروز در لیگ پرتغال به مصاف تیم چاوس می‌رود. با این حال پورتو هنوز تحت تاثیر باخت برابر نماینده اسپانیا و اخراج مهدی طارمی قرار دارد.

طارمی در آن مسابقه در دقیقه ۸۱ اخراج شد و در نهایت پورتو با نتیجه ۱-۲ بازی را واگذار کرد. بعد از آن، هجمه و انتقادات گسترده‌ای از طارمی در پرتغال بابت تلاش برای گرفتن پنالتی، فریب داور و در نهایت گرفتن کارت زرد دوم شکل گرفت.

این مسئله تا جایی پیش رفت که «سرجیو کونسیسائو» سرمربی پورتو در نشست خبری پیش از بازی با چاوس بخشی از گفتگوی خود را به طارمی و دفاع از این مهاجم ایرانی اختصاص داد.

وی درباره اینکه آیا انتقادات علیه طارمی روی عملکرد این بازیکن تاثیر می‌گذارد، تاکید کرد که کمپینی علیه مهاجم ایران وجود دارد. کونسیسائو گفت:

شاید هدف این باشد. من وقت نداشتم شبکه‌های اجتماعی را ببینم، نمی دانم چه نوشته شده است.

یک فوتبالیست حرفه‌ای باید به این عادت کند، ما حقوق خوبی می‌گیریم پس باید انتقادات مثبت و منفی را بشنویم. یک کمپین کامل وجود دارد. من دیگر حرفی نمی زنم وگرنه مفسران دوباره سراغم می آیند.من به کشورهای دیگر نگاه می‌کنم و برنامه‌های بعد از بازی را دنبال می‌کنم. لذت بخش است. کسانی هستند که از شجاعت مربیان از نظر تاکتیکی صحبت می‌کنند، از بازیکنان صحبت می‌کنند… اینجا فقط در مورد چشمک سرجیو کونسیسائو صحبت می‌کنیم، مربی‌ای که کار سختی داد، آنچه به داور گفته شد...

کونسیسائو در ادامه به تمجید از مهاجم ایرانی خود پرداخت و گفت: من همیشه با بازیکنان صحبت می‌کنم. همچنین با طارمی در مورد داده‌های جسمانی و شاخص‌هایی که از بازی دارد صحبت کردم که همیشه یک ورزشکار فوق العاده است. مثلاً او جزو سه نفر برتر از ورزشکارانی است که بیشترین سرعت را دارد. او برای چرخش توپ از خط هافبک در صدر مهاجمان ما قرار دارد.

 

 

 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها