کی‌روش – یحیی شبیه کی‌روش – برانکو؟

نباید فراموش کرد دعوای معروف و طولانی برانکو و کی‌روش درست از زمانی آغاز شد که مشابه جملات یحیی گل محمدی علیه اسکوچیچ را در زمان سرمربیگری مرد پرتغالی برزبان آورد.

ملی پوشان جدید از ملی پوشان قدیمی‌تر در پرسپولیس می‌پرسند که رابطه سرمربی این تیم با سرمربی تیم ملی چقدر روی دعوت یا خط خوردن آنها تأثیرگذار خواهد بود؟

فراموش نکنید یکی از انتقادات همیشگی یحیی گل محمدی از دراگان اسکوچیچ آماده تحویل دادن مهدی ترابی و ناآماده و بی روحیه تحویل گرفتن این بازیکن پس از بازگشت از اردوی تیم ملی بوده است.

سرمربی پرسپولیس بارها این نقد را در مصاحبه های خودش مطرح کرد که با توجه به روحیات منعطف و منفعل دراگان اسکوچیچ تبعاتی برای ترابی یا سایر ملی پوشان این تیم نداشت. این درحالی است که کارلوس کی‌روش با دراگان اسکوچیچ زمین تا آسمان فرق می‌کند.

نباید فراموش کرد دعوای معروف و طولانی برانکو و کی‌روش درست از زمانی آغاز شد که مشابه جملات یحیی گل محمدی علیه اسکوچیچ را در زمان سرمربیگری مرد پرتغالی برزبان آورد.

دعوای کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ از اردوی تیم ملی در امارات شروع شد. پرسپولیس ۶ بازیکن در در اردوی تیم ملی داشت که بسیاری از آنها در تیم کارلوس کی‌روش نقش کلیدی داشتند. کی‌روش در دبی فقط می‌خواست از نظر بدنی روی شاگردانش کار کند و اصلا قرار نبود تیم ملی آن‌جا بازی تدارکاتی انجام بدهد. از طرفی پرسپولیس که توسط برانکو هدایت می‌شد، درگیر لیگ قهرمانان آسیا بود و بازی‌های بسیار حساسی را در پیش داشت. برانکو می‌گفت حالا که تیم ملی بازی تدارکاتی ندارد، بهتر از کی‌روش شش بازیکن ملی پوش را در اختیار ما قرار بدهد چرا که به هر حال پرسپولیس هم نماینده ایران است و باید بازی‌های مهمی را در آسیا انجام بدهد اما کارلوس کی‌روش تحت هیچ شرایطی زیر بار نمی‌رفت و می‌گفت من حتماً باید تمام نفرات حاضر در اردوی دبی همراه داشته باشم و روی شرایط بدنی آنها کار کنم. ما باید در جام جهانی با بزرگترین ستاره‌های فوتبال دنیا بجنگیم و من نمی‌توانم به تمریناتی که بازیکنان در تیم‌های باشگاهی خود انجام می‌دهند بسنده کنم.

خلاصه درگیری طرفین بالا گرفت و کی‌روش از الفاظ نسبتاً تندی در مورد سرمربی وقت پرسپولیس استفاده کرد.در آن سو برانکو هم در مقام پاسخگویی برآمد و در مصاحبه ای که کلی سر و صدا کرد، گفت: کارلوس کی‌روش فقط به خودش و منافع شخصی فکر می‌کند. او بازیکنان آماده را از ما تحویل می‌گیرد و در اردوی تیم ملی این بازیکنان چاق می‌شوند و وقتی به پرسپولیس برمی‌گردند کیلوهای اضافه زیادی دارند.

ما بازیکنان خود را در بهترین شرایط و حالت تحویل تیم ملی می‌دهیم و در بدترین شکل ممکن آنها را از یک مربی خودخواه و مغرور به نام کارلوس کی‌روش پس می‌گیریم. من نمی‌دانم چه کسی باید جلوی این مربی مغرور را بگیرد اما ما به بازیکنان خود در پرسپولیس و لیگ قهرمانان آسیا نیاز مبرم داریم. کارلوس کی‌روش وقتی حرف‌های برانکو را شنید بیشتر لج کرد و دستور داد هر ۶ بازیکن ملی پوش پرسپولیس به فرودگاه بروند و با اولین پرواز به تهران برگردند تا پرسپولیسی‌ها را در آسیا همراهی کنند.

در واقع او هر شش بازیکن پرسپولیس در تیم ملی را خط زد تا شرایط روحی آنها خراب شود. بازیکنان هم می‌گفتند مانباید قربانی دعوای کی‌روش و برانکو شویم چون هم دوست داریم تیم ملی کشورمان را همراهی کنیم و هم برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنیم.

در نهایت دعوای کی‌روش و برانکو تبدیل به یک دوگانه پر سر و صدا شد و از آنجا بود که بسیاری از هواداران پرسپولیس علیه کی‌روش موضع گرفتند و در آن سو استقلالی‌ها به حمایت از این مربی پرتغالی پرداختند.

یحیی گل محمدی هنوز واکنشی به انتخاب کارلوس کی‌روش نشان نداده و مصاحبه ای درخصوص اردوی تیم ملی انجام نداده است. در صورتی که سرمربی پرسپولیس به هر دلیلی اردوهای تیم ملی، بازی نکردن شاگردانش در دیدارهای تیم ایران و ... را به نقد بکشد آن گاه باید شاهد یک درگیری جدید و طولانی میان سرمربی پرتغالی و سرمربی پرسپولیس باشیم. دعوایی که دود آن به چشم تیم ملی و بازیکنان پرسپولیس خواهد رفت!

شاید هم برخلاف رابطه برانکو و کی‌روش، ارتباط گل محمدی و کی‌روش گرم و صمیمانه یا حداقل محترمانه باشد و هیچ یک به پای یکدیگر نپیچند.

البته همه این موارد به مصاحبه‌های یحیی گل محمدی در آینده بستگی خواهد داشت!

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها