یک زن بی‌حجاب در عربستان به قدرت رسید

در پی اصلاحات جدید عربستان،یک زن بی‌حجاب به قائم مقامی دولت عربستان رسید.

ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی، چند انتصاب جدید را اعلام کرده است که در آن میان، انتصاب دو زن به مقام‌هایی اجرایی بیش از همه خبر ساز شده است. 

مهم‌ترین مورد، انتصاب ‌شیهانه العزاز به سمت معاونت دبیرکل کابینه عربستان سعودی است. العزاز از اولین زنانی در عربستان سعودیاست که جواز وکالت گرفت و پنج سال به عنوان یکی از وکلای ارشد «صندوق سرمایه‌گذاری عمومی» عربستان سعودی که از ثروتمندترینسازمان‌های مشابه در جهان است، فعالیت کرده است. در صفحه او در «لینکدین» (Linkedin) می‌بینیم که چهار سال وکیل عمومی ایننهاد مهم بوده است و پیش از آن یک سال رئیس بخش نقل و انتقالات آن بوده است.

 العزاز، که تصاویر او در وب‌سایت‌های شخصی‌اش بدون حجاب است، پیش از آن چهار سال در شرکت حقوقی «وینسون و الکینز» کارمی‌کرد که در تگزاس آمریکا مستقر است، و سه سال در شرکت حقوقی آمریکایی دیگری به نام «بیکر و مکنزی».

‌شیهانه العزاز از دانشگاه دورهام بریتانیا مدرک حقوق دارد. او جواز وکالت در ایالت نیویورک آمریکا را نیز دارا است و عضو کانونوکلای آمریکا است. 

 

دیگر زنی که به سمت اجرایی منصوب شده شاهدخت هیفا بنت محمد آل سعود است که از این‌ پس معاون وزیر گردشگری خواهد بود. اوحدود سه سال است در زمینه گردشگری در کشورش فعالیت می‌کند و از چهره‌های آشنای رسانه‌ها به‌حساب می‌آید. شاهدخت هیفا که درس خوانده آمریکا و بریتانیا است پیش از این رئیس کمیته زنان فدراسیون شمشیربازی عربستان سعودی بود و از دو سال پیش عضوهیات مدیره صندوق توسعه گردشگری نیز هست.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها