عکاسان خبری از ملاقات عصر شنبه جوزپ بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، عکس‌هایی را شکار کردند که انتشار آن سوالاتی را ایجاد کرد.

حضور همزمان شمخانی و بورل در کنار نقشه ایران که در اتاق ملاقات‌‌های دبیر شورای عالی امنیت ملی نصب شده و توضیحاتی که شمخانی برای ‌میهمان خود ارائه می‌کند، کنجکاوی مخاطبان را درباره محتوای گفت‌وگوی دو مقام ایرانی و اروپایی همراه با بررسی نقشه ایران به‌‌دنبال داشت.

 

ماجرا از این قرار بود که پس از مصافحه رسمی شمخانی و بورل و قبل از آغاز رسمی گفت‌وگوها، دیپلمات اروپایی با حضور در کنار نقشه ایران از دبیر شورای امنیت ملی ایران درباره ویژگی کوه‌های اطراف تهران از جمله تعداد قلل مرتفع این رشته کوه‌ها سوالاتی را مطرح کرد.

دریابان شمخانی نیز بر خلاف رویه همیشگی خود که با ‌میهمانان خارجی صرفا با زبان فارسی صحبت می‌کند، توضیحات جامعی را به زبان انگلیسی برای جوزپ بورل ارائه کرد.

بورل در ادامه به شمخانی گفت که از کوهنورد بودن او اطلاع دارد و چون خود نیز به صورت حرفه‌‌ای کوهنوردی می‌کند، خواستار دریافت این اطلاعات از او شده است. البته بورل در پایان این گفت‌وگوی کوتاه و غیر‌رسمی با صمیمیت از شمخانی خواست در برنامه کوهنوردی مشترک با او شرکت کند و پاسخ شمخانی این بود که؛ کاملا آماده‌ام. 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها