واکسن چینی تولید شد/تا اسفندماه چین واکسینه می شود

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی نوشت چین درصدد است تا اواسط فوریه سال آتی میلادی، 50 میلیون نفر را در برابر کرونا واکسینه کند.

نیویورک تایمز به نقل از یکی از کارشناسان واکسن کرونای چین نوشت این کشور در حال آماده شدن برای واکسیناسیون 50 میلیون نفر تا قبل از تاریخ 15 فوریه سال 2021 میلادی و تعطیلات سال نوی چینی ها و زمانی است که صدها میلیون نفر درصدد مسافرت خواهند بود.

«تائو لینا» کارشناس واکسیناسیون مستقر در شانگهای و ایمونولوژیست سابق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های این شهر در چین، در یک مصاحبه تلفنی تاکید کرد که کمیسیون بهداشت ملی چین این هدف بلند همتانه را در تاریخ 15 دسامبر/25 آذرماه و طی یک کنفرانس تلفنی با مقامات استانی چین تعیین کرده است.

دولت چین در ماه جاری میلادی اعلام کرد که واکسیناسیون متخصصان بخش مراقبت های بهداشتی، خلبان ها و افرادی که در صنایع واردات غذا فعالیت دارند و افرادی از این قبیل را که در معرض خطر بیشتری در زمینه ابتلا به عفونیت کرونا هستند، در اولویت قرار می دهد.

بر اساس اظهارات مقامات چینی، برخی از واکسن های مهار کننده کرونای ساخته شده توسط این کشور در مسیر گرفتن مجوز قرار دارند؛ بر این اساس، شرکت دولتی «سینوفارم» چین که دو واکسن تولیدی اش مراحل آزمایش های نهایی را پشت سر می گذارند، از سازمان تنظیم مقررات چین درخواست مجوز کرده است؛ مسئولان امارات متحده عربی و بحرین نیز اخیرا بدنبال انجام تحلیل های اولیه و مشخص شدن کارآمدی واکسن های سینوفارم، مجوز استفاده از واکسن کرونای تولیدی شرکت سینوفارم چین را صادر کرده اند.  

 

 
 

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها