اگر احمدی‌ن‍ژاد کاندیدا شود رأی می آورد

اگر احمدی‌ن‍ژاد برای شرکت در انتخابات مجوز بگیرد، کشور دچار بحرانی عجیب خواهد شد. اعضای شورای ‌نگهبان در برخی از انتخابات‌ گذشته اغماض کرده‌اند.

اگر احمدی‌ن‍ژاد کاندیدا شود رأی می آورد

 اگر انتخابات ۱۴۰۰ هم مثل انتخابات هشتم اسفند ۹۸ با مشارکت پایین مردم مواجه شود نگرانی زیادی در ذهن چهره‌ها و فعالان سیاسی، بالاخص دست‌اندرکاران نظام، به وجود آورده است. در واقع مشارکت پایین مردم در انتخابات مجلس موجب شده به طور گسترده‌ای درباره چرایی و البته تبعات کم‌رأی برگزار شدن انتخابات تحلیل و نظرهای متفاوتی بازتاب پیدا کند. همچنین درباره شرایط لازم برای کمرنگ کردن احتمال مشارکت پایین مردم در انتخابات، راه‌ها و راهکارهای متعددی مطرح می‌شود.

احمد کریمی اصفهانی، فعال سیاسی اصولگرا،‌ در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این ‌باره اظهار داشت: با وجود نارضایتی‌‌هایی که به واسطه برخی سوءمدیریت‌ها به وجود آمده است مردم ایران به دلیل تعهد بالایی که به انقلاب و نظام دارند و همچنین به خاطر اینکه ولایتمداری را اصلی اصولی برای خود می‌دانند،‌ ان‌شاءالله در انتخابات حضوری پررنگ خواهند داشت. اساساً انتخابات در ایران اگر به هر دلیلی ریزش‌هایی داشته باشد، رویش‌ هم دارد و به همین دلیل در این ۴۲ سال همیشه مشارکت قابل قبولی را شاهد بوده‌ایم.

عضو مؤتلفه ‌اسلامی در ادامه گفت: البته حضور مردم در انتخابات و تصمیم آنها به رأی دادن به طور مستقیم به عملکرد مسئولان هم ربط دارد؛ یعنی اگر بتوانیم دغدغه‌های مردم به خصوص قشر ضعیف را کمتر کنیم، رغبت مردم برای رأی دادن بیشتر خواهد شد. اگر مردم الان گرفتاری زیادی دارند به این خاطر است که متاسفانه دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی به مردم خسارت زدند. اتفاق بد هم این است که برخی از مردم مشکلات را به گردن نظام می‌اندازند و به این توجه نمی‌کنند که ناکارآمدی و خطاهای دولت‌های نهم تا دوازدهم هیچ ربطی به نظام ندارد.

او تصریح کرد: به عنوان مثال در دوره‌ای محمود احمدی‌نژاد با سوء‌مدیریت یا خدای ناکرده قصد و غرض قبلی، اقتصاد را به‌هم ریخت آن هم در حالی که کشور در آن هشت سال درآمدهایی کلان داشت. با این توضیح که در دوره احمدی‌نژاد متاسفانه به لحاظ اخلاقی هم سقوط کردیم و جامعه وضعیتی نگران‌کننده پیدا کرد. حسن روحانی نیز همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد گذاشت و فقط به غرب چشم داشت تا در نتیجه، ناامیدی و گرفتاری در کشور روزبه‌روز بیشتر شود.

کریمی با اشاره به اهمیت انتخابات افزود: کشور در شرایطی به استقبال انتخابات می‌رود که ان‌شاءالله شاهد انتخاباتی پرشور خواهیم بود. بنده امیدوارم چهره‌هایی که کاربلد هستند و به دلیل مقبولیت می‌توانند به تنهایی شور انتخاباتی را به جامعه تزریق کنند به صحنه بیایند و خودشان را در معرض رأی مردم قرار دهند. به هر حال بعضی از چهره‌ها با اعلام کاندیداتوری با خودشان اقبال می‌آورند و موجب ایجاد شور در فضای رقابت می‌شوند و در نتیجه نظام، انتخاباتی با رأی‌های پرشمار را در کارنامه‌اش به ثبت خواهد رساند.

او سپس توضیح داد:‌ در این میان عده‌ای شورای‌ نگهبان را دلیلی بر سردی فضای انتخابات می‌دانند که به نظر من اعضای این شورا در برخی از انتخابات‌ گذشته با اغماض فضا را برای حضور چهره‌هایی باز کرده‌اند که شایستگی لازم را نداشتند؛ به عنوان مثال اگر شورای‌ نگهبان به کسی مثل احمدی‌ن‍ژاد دوباره مجوز حضور بدهد، از آنجا که بخشی از سطح پایین جامعه از خیانت‌‌هایش مطلع نیستند،‌ امکان دارد رأی بیاورد که چنین اتفاقی کشور را دچار بحرانی عجیب خواهد کرد.

احمد کریمی اصفهانی در پایان گفت‌: ای کاش شورای‌ نگهبان در گذشته کاندیداها را با دقت بیشتری گزینش می‌کرد تا کشور و مردم این شرایط سخت را به چشم نبینند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها