ترقی:میرسلیم رئیس نشد باید در جایگاه نمایندگان بشیند!

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در پاسخ به این سوال که به گفته شما آیا برخی تخریب‌ها موجب شده که قالیباف در این جلسات حضور پیدا نکند؟ گفت: نه این گونه نیست، ممکن است سیاست قالیباف این گونه باشد که در این جلسات شرکت نکند و یا او نیازی نبیند که در این جلسات شرکت کند.

ترقی:میرسلیم رئیس نشد باید در جایگاه نمایندگان بشیند!

«حمیدرضا ترقی»، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه، درباره جلسات مصطفی میرسلیم با وزرای دولت نهم و دهم بدون حضور محمد باقر قالیباف به برنا گفت: مذاکره و تبادل نظر تا قبل از تصمیم فراکسیون شورای ائتلاف، امری همیشگی است. از سوی دیگر افرادی که مدعی ریاست مجلس هستند طرح‌ها و برنامه‌های خود را باید ارائه بدهند. بنابراین بدنه مجلس نیز در جریان این برنامه‌ها و سیاست‌هایی که هر فردی درصدد است دنبال کند قرار می گیرد تا بتوانند در زمان لازم، تصمیم مناسبی را برای انتخاب رئیس مجلس بگیرند.

ترقی ادامه داد: در نهایت در جلسه‌ای که فراکسیون یا قبل از 7 خرداد و یا در همان روز 7 خرداد برگزار خواهد کرد، فراکسیون نظرات افراد و نامزدهای مختلف را می‌شنود و یک رأی استمزاجی گرفته می شود و هر کس که رأی بیشتری کسب کرد، همان فرد به عنوان فرد نهایی در جلسه نهایی مجلس مطرح می شود.

حمیدرضا ترقی بیان کرد: معمولا بدین گونه است که اگر میرسلیم کاندیدای ریاست مجلس شود نمی‌تواند کاندیدای پست‌های دیگر مجلس شود. بدین معنا که در رقابت برای ریاست، معمولا اگر فردی رئیس نشود برای نایب رئیسی مجلس و برای حتی منشی نیز نامزد نمی‌شود یا رئیس هستند یا در کف مجلس، مانند بقیه نماینده‌ها حضور دارند مانند عارف که رئیس نشد. در رقابت نایب رئیسی این گونه نیست ممکن است یکی رای کسب کند و دیگری رای نیاورد اما به هر حال می تواند در قسمت منشی ها حضور داشته باشد اما سطح رقابت ریاست مجلس چون بالاست صفر و صدی است ممکن است یکی رای بیاورد و دیگری موفق نشود. بنابراین اگر کاندیدای ریاست مجلس رأی نیاورد باید مانند نمایندگان در جایگاه بنشیند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها