پس از افشای فایل صوتی و تقاضای استعفای گونچاروک:

استعفای نخست وزیر اوکراین پذیرفته نشد

الکسی گونچاروک نخست وزیر اوکراین در جلسه کابینه علیه رئیس جمهور صحبت کرد و پس از افشای فایل صوتی این سخنان، استعفای خود را روز پنجشنبه گذشته تقدیم ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور کرد، اما استعفای او پذیرفته نشد.

استعفای نخست وزیر اوکراین پذیرفته نشد

درخواست استعفای نخست وزیر اوکراین توسط رئیس جمهوری پذیرفته نشد.

به دنبال جنجال افشای فایل صوتی جلسات محرمانه کابینه که در آن «الکسی گونچاروک» نخست وزیر علیه زلنسکی رئیس جمهور صحبت کرده بود، درخواست استعفای نخست وزیر پذیرفته نشد.

ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین روز جمعه با گونچاروک دیدار کرد و در فیلمی که از این دیدار در کانال تلگرام دولت اوکراین منتشر شد وی استعفای نخست وزیر را رد کرد.

گونچاروک در این دیدار گفت که افشای فایل صوتی جلسات محرمانه دولت اوکراین، اقدامی هدفمند علیه او بوده است.

استعفای نخست وزیر، الکسی گونچاروک پس از چهارماه تصدی پست نخست‌ وزیری اوکراین و در پی افشای فایل صوتی جلسات محرمانه کابینه، دیروز تقدیم رئیس جمهوری این کشور شده بود.

زلنسکی در دیدار امروز گفت: من امروز استعفای شما را دریافت کردم اما نمی خواهم که از قدرت کنار بروید و می خواهم شانس دوباره به کابینه بدهم.

وی افزود: اینک زمان آن نیست که پایه های اقتصادی و سیاسی حکومت اوکراین را به خاطر اظهار نظر شما علیه من متزلزل کنیم.

زلنسکی گفت: نخست وزیر و دولت اوکراین از مردم این کشور رای اعتماد گرفته اند و باید به کار خود ادامه دهند.

وی این احتمال را که در کابینه دولت تغییراتی صورت گیرد، بعید ندانست.

پنجشنبه ۲۶ دی فایل صوتی جلسه محرمانه‌ نخست وزیر با اعضای کابینه در فضای مجازی منتشر شد که در آن به نظر می رسد نخست وزیر می گوید رئیس جمهوری اوکراین چیزی از اقتصاد نمی داند و این مساله باعث مشکل در رفع مشکلات اقتصادی اوکراین شده است.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها