وزیر دولت خاتمی نایب رئیس مجلس آینده می‌شود؟

گمانه زنی ها حاکی از انتخاب وزیر دولت خاتمی به عنوان نایب رئیس مجلس بعدی است.

وزیر دولت خاتمی نایب رئیس مجلس آینده می‌شود؟

دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از 7 خرداد 1403 آغاز به کار خواهد کرد. گمانه زنی برای انتخاب رئیس مجلس از مدتها پیش آغاز شده و اختلاف بین اصولگرایان از مهم ترین دلایل این نکته است.

به اعتقاد بسیاری ریاست قالیباف همچنان دوام خواهد داشت اما تغییرات گسترده در هیئت رئیسه رخ خواهد داد.

در بین نامزد شدن برخی چهره‌ها چون مسعود پزشکیان، حاجی بابایی و حسین علی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر که خود را برای نایب رییسی مجلس اعلام آمادگی کرده‌اند. در این رابطه سلمان اسحاقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان در خصوص نایب رئیسی مسعود پزشکیان در مجلس دوازدهم، به جماران گفت: «با توجه به عملکرد دکتر پزشکیان و همچنین حضور مجدد ایشان در مجلس دوازدهم که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفتند، بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حال رایزنی با پزشکیان هستند تا به عنوان یکی از نواب رئیس در مجلس دوازدهم حضور داشته باشند.

ایزدپناه درباره ریاست مجلس تصریح کرد: در خصوص ریاست مجلس هم چند نفری به عنوان گزینه هستند؛ آقایان قالیباف، ذوالنور، متکی و گزینه‌های دیگری چون، آقا تهرانی، رسایی، حاجی‌بابایی. اما بنده این احتمال را می‌دهم که آقایان قالیباف، متکی و ذوالنور بیشتر در زمینه جلب آراء فعال هستند و شانس قالیباف از بقیه بیشتر است و ایشان را برای ریاست مجلس فرد قابل قبولی می‌دانم. یک دوره‌ی بسیار زیبایی را پشت سر گذاشت، اگر چه ایراداتی بر هیات رئیسه وجود داشت اما تجربه‌ی خوبی در دوره‌ی ریاست ایشان بوده است.

 نماینده مردم ایذه با اشاره به دوری از افراط و تفریط، اضافه کرد: حضرت آقا فرمودند، «رقابت خوب است اما کام مردم را تلخ نکند و منتخبین جدید از افراط و تفریط بپرهیزند و مشی درست و منطقی را در پیش بگیرند.» در مجلس با همه‌ی اختلاف نظرهایی که وجود دارد، باید کلیت یک کشور و اداره‌ی یک کشور را ببینند و از تخریب یکدیگر پرهیز کنند. کارشان انقلابی، مدارا باهم و کنار هم بودن باشند و به راحتی می‌شود که افراد هم مخالف باشند و یکدیگر را تحمل کنند. در هر صورت شانس آقای قالیباف بیشتر ازدیگران است.

وی در خصوص نایب رییسی پزشکیان گفت: آقای پزشکیان یک فرد اثرگذار در مجلس است، وزیر بوده و در حال حاضر به عنوان یک چهره‌ی تاثیرگذار و جریان اصلاح طلبی در مجلس است. خبرهایی که در حال حاضر از نائب رئیسی مجلس دارم، با توجه به ترکیبی از مستقلین و افرادی که در کنار هم هستند ممکن است با ارتباطی که می‌گیرند؛ فراکسیون‌هایی را کنار هم در مجلس تشکیل دهند و معامله‌ای کنند، و این طبیعی است، که بنشینند و داد و ستدی با رقبای خود داشته باشد. در عین حال نسبت به آقای پزشکیان نیم نگاهی وجود دارد و ان شاءالله هرچه خیر است پیش آید.

شهریار حیدری عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در خصوص نامزدی پزشکیان برای نواب رییسی، گفت: حضور پزشکیان برای مجلس یک نعمت است، فردی است که می‌تواند برای تمام نمایندگان با هر گرایشی الگو باشد. پزشکیان قبل از اینکه هویت سیاسی داشته باشد یک شخصیت متدین، متعادل با نظام، انقلاب و مردم است. مجلس باید از ایشان و امثال او برای ریاست کمیسیون و یا نواب استقبال کند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها