من فقط در مورد خودروهای شاسی‌بلند‌ افشاگری کردم، نمی‌فهمم چرا رد صلاحیت شدم!

من فقط سوال کرده بودم که چه ارتباطی بین واگذاری‌ خودروهای شاسی‌بلند‌ و استیضاح وزیر صمت در سال ۱۴۰۱ وجود دارد.

من فقط در مورد خودروهای شاسی‌بلند‌ افشاگری کردم، نمی‌فهمم چرا رد صلاحیت شدم!

دکتر علیرضابیگی گفت:

من انگیزه مابقی رد صلاحیت‌ها را نمی‌دانم که به چه استناد کردند اما در مورد خودم می‌توانم بگویم نامه‌ای که از طریق فرمانداری به من داده شده با موضوع بند ۴ ماده ۳۳ ذکر شده و ناظر بر این است که گویا محکومیت من در راستای ارتکاب جرایم علیه امنیت ملی است درحالیکه پرونده من موضوع شکایتی است که وزیر صمت از من داشته درباره خودروهای شاسی بلندی که به صورت متقلبانه و خارج از قواعد قانونی در اختیار مجلس قرار گرفته بود. من در این خصوص سوال کرده بودم که چه ارتباطی بین این واگذاری‌ها و استیضاح وزیر صمت در سال ۱۴۰۱ وجود دارد. این سوال را یک نماینده ملت پرسیده است.

فارغ از مجازاتی که برای من در‌نظر گرفته‌اند که حالا حق بوده یا نا‌حق، این مجازات برای دادگاه قبلی تعیین شده و هنوز هم قطعیت پیدا نکرده پس لاجرم نمی‌توانست مبنای هیات اجرایی تبریز قرار بگیرد.

رد صلاحیت من مبنای قانونی ندارد چون استناد شده به موضوعی و اتفاق جرم را در مسیر خلاف امنیت و منافع ملی ذکر کردند در‌حالی که مجازاتی که برای من به خاطر خودروهای شاسی بلند و شکایت وزیر صمت منظور شده هنوز قطعیت پیدا نکرده است.

رد صلاحیت‌ها هزینه سنگینی است که نظام به واسطه برداشت غلط و ناصحیح از جایگاه نمایندگی ملت متحمل می‌شود و بعد هم آنقدر استدلال‌ها ضعیف و غلط است که به هیچ عنوان خودشان هم نمی‌توانند از آن‌ دفاعی داشته باشند./دولت بهار

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها