خود وجود گشت ارشاد، یک منکر است

خود وجود گشت ارشاد، یک منکر است که تنها رهبر معظم انقلاب می‌توانند از آن نهی کنند. و نهی از این منکر، (یعنی خود گشت ارشاد) جز با *انحلال* آن ممکن نیست.

 به گزارش مستقل آنلاین محمدجواد حجتی کرمانی در اعتراض به گشت ارشاد نوشت:

 

*بسم الله الرّحمن الرّحیم*

*محضر مبارک حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر گرانقدر انقلاب اسلامی، دام ظلّه العالی*

باعرض سلام و تحیّت و تسلیت ایام سوگواری ماه صفر و آرزوی سلامتی و طول عمر برای آنحضرت؛

ازباب انجام وظیفه مهم و همگانی *«النّصیحة لأئمة المُسلمین»* و با عنایت به *سابقه دوستی و ارادت دیرینه بیش از شصت ساله* و با اطمینان از اینکه حضرتعالی از حقیر، جز حسن نیّت سراغ ندارید -هرچند در قول و عمل با یکدیگر تفاوت داریم- و با اتّکاء به فرمایش حضرتعالی که: *انتقاد - حتی از شخص رهبری- ممنوع نیست*، می خواهم با یادآوری حوادث ناگوار اخیر که مکرراً بدست گشت ارشاد انجام شده و آخرین آن منجر به درگذشت خانم مهسا امینی، شهروند کُرد ایرانی، شده است به عرض برسانم:

 اصل گشت ارشاد را من مصداق آیه شریفه *«الّذین یُحبّون أن تَشیع الفاحشةَ فی الّذین آمنوا»* می دانم. حضرتعالی بهتر از من می دانید که این آیه درمورد کسانی است که کار زشت را در جامعه شیوع می داده اند، نه آنکه خودشان مرتکب فاحشه شده باشند و این، درست کار گشت ارشاد است که توضیح لازم ندارد.

 بر این اساس، خود *وجود گشت ارشاد، یک منکر است* که حضرتعالی می توانید - و تنها حضرتعالی می توانید - از آن نهی کنید و نهی از این منکر، (یعنی خود گشت ارشاد) جز با *انحلال* آن ممکن نیست و این، جز از دست شما ساخته نیست. 

 فرصت را مغتنم می شمارم و نظر خودم را در مورد دیگر انحرافات و منکراتی که به نام امر به معروف در عرصه جامعه، بصورت علنی و حتی با تشویق صریح یا تلویحی صورت می گیرد، به عرض برسانم و بگویم اگر از این منکرات نهی می شد، کار به اینجا نمی کشید که جلب و دستگیری یک خانم مهمان کُرد ، به مرگ جانسوز او منتهی شود.

 به صراحت عرض می کنم: 

اگر گردهمایی های عده ای فحاش تندخو، *تحت عنوان مقدس حزب اللّهی*، تشویق و یا با سکوت، تجویز نمی شد و اگر در برابر مجلسیانی که  «روحانی» را به اعدام تهدید کردند و  «ظریف» را دروغگو خواندند، به حکم امر به معروف و نهی از منکر، سکوت مصلحت آمیز، یا به پندار آنان، رضایت آمیز، نمی شد و نیز اگر *غوغاگریهای تندروان بی نام و نشان، یا نام و نشان دار (حکومتی)*، نادیده گرفته نمی شد و سبّ و لعن و توهین و هتک احترام و تهمت به خاتمی و هاشمی و روحانی و... و... مواجه با سکوت تشویق آمیز نمی شد و اگر... و اگر...

کار به اینجا نمی کشید که در جوّ ملتهب سیاسی جهانی، و هجوم همه جانبه دشمن (که ندانم کاری و لجاجت ما هم در آن نقش مسلّم دارد) *خانمی مظلوم کشته شود* (چون به هر حال دستگیری او منجر به مرگ شده ولو بر اثر شوک روانی و ایست قلبی و برفرض که برخورد فیزیکی هم انجام نشده) و جوّ جهان را (صرفنظر از داخل، که عموماً عزادارند) برضدّ ما بسیج کنند، آن هم در عملی که شرعاً و عقلاً و عرفاً، ما محکومیم و *باید اعتراف به گناه کنیم*.

سخن دراز شد، ببخشید.

 *در انتظار حکم حکومتی انحلال گشت ارشاد؛* دوست و ارادتمند قدیمیِ صمیمی شما : *محمدجواد حجتی کرمانی*

۲۸ شهریور ۱۴۰۱ _۲۲صفر المظفر ١۴۴۴

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها