یک خبر مهم از برجام: ایران از درخواست‌های خود کوتاه آمد!

آمریکا گفت: ایران از برخی درخواست‌های خارج و غیرمرتبط با خود برجام کوتاه آمد، با این حال ما قرار نیست توافقی حاصل کنیم...

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بلینکن در نشست خبری با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات هسته‌ای غیرمستقیم با ایران گفت: «در طول هفته‌های گذشته برخی شکاف‌ها را پر کردیم».

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد: «ایران از برخی درخواست‌های خارج و غیرمرتبط با خود برجام کوتاه آمد، با این حال ما قرار نیست توافقی حاصل کنیم که الزامات حداقلی ما را برآورده نکند».

بلینکن درباره پاسخ ایران به پیشنهادات اخیر بروکسل برای حصول توافق گفت: «واشنگتن فقط در صورتی وارد توافق می‌شود که موجب پیشبرد امنیت ملی ما شود اما آنچه شاهد بوده ایم به‌نظر می‌رسد که ما را به عقب ببرد و نه رو به جلو».

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین در نشست خبری روز جمعه با دبیرکل ناتو افزود، نیروهای اوکراینی توانسته‌اند «پیشرفتی واقعی» در میدان جنگ در برابر روسیه داشته باشند.

استولتنبرگ نیز گفت، با اینکه حملات روسیه در دونباس نتوانسته پیشرفتی داشته باشد، «جامعه جهانی باید برای تداوم حمایت از کی‌یف آماده باشد زیرا انتظار می‌رود که جنگ مدتی طولانی ادامه داشته باشد»./فارس

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها