رفتار گشت ارشاد با مردم، نامناسب است

صحبت درباره گشت و ارشاد و عملکرد نامناسبش به معنای موافق بودن با بدحجابی یا بی‌حجابی نیست، با چنین رفتارهایی نه تنها به هدف نمی‌رسیم بلکه لطمه هم وارد می‌کنیم.

به گزارش مستقل آنلاین جلال رشیدی کوچی که پس از انتشار گزارش رسانه ها درباره شلیک مامور گشت ارشاد به قهرمان بوکسور سابق تیم ملی، وعده پیگیری در این مورد را داده بود، درباره نتیجه پیگیری موضوع گشت ارشاد، عنوان کرد: « در حال پیگیری و بررسی موضوع گشت ارشاد، در مجلس و در کمیسیون‌های مربوط، به صورت غیرعمومی هستیم.

غیرعمومی بودن این امر هم به این دلیل است که به نظرم می‌رسد که حل این مشکل، پیش از آنکه از فشار رسانه‌ای استفاده کنیم، باید راهکارهایش را در مجلس پیش ببریم و اگر به نتیجه نرسیدیم، بعد به سراغ این موضوع برویم.»

این عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها افزود: «نسبت به قبل به نظرم خیلی بهتر شده است ولی من امروز یک ویدیویی از برخورد گشت ارشاد با یک زن دیدم که در رشت اتفاق افتاده بود. با نیروی انتظامی صحبتی کردم تا از جزئیات و قبل و بعد این اتفاق اطلاعی پیدا کنم. اما همین تکه کوتاهی هم که منتشره شده است، متاسفانه دارد اوضاع را بدتر می‌کند. به نظر می‌رسد که باید هر چه سریع‌تر نتیجه‌ای برای اینگونه رفتارهای دور از شان انتظار داشته باشیم چرا که به باور من اگر درباره گشت و ارشاد و عملکرد نامناسبش صحبت می‌کنیم، به معنای این نیست که موافق بدحجابی یا بی‌حجابی هستیم، برعکس نگاه ما چون به حجاب یک نگاه متعالی، فرهنگی و فرهنگ‌سازی است، معتقدیم که با چنین رفتارهایی نه تنها به هدف نمی‌رسیم بلکه لطمه هم وارد می‌کنیم.»

رشیدی کوچی تاکید کرد: «این هفته در مجلس؛ هم در کمیسیون امور داخلی کشور در ابعاد امنیتی و هم در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این موضوع را بررسی و پیگیری می‌کنیم. امیدواریم بتوانیم در برابر تفکرات خاص و تندی که شاید هم خیلی در جامعه حضور ندارند، به نفع مردم و انقلاب پیروز باشیم.»

وی همچنین درباره وضعیت "سپیده رشنو"، گفت: «از همان ابتدای امر که آن فیلم منتشر شد و ایشان دستگیر شدند، پیگیری‌هایی انجام دادیم.

بعد از آن هم در تلویزیون مصاحبه‌ای داشتند و شبهات قوی مطرح شد مبنی بر اینکه شاید در مدت بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته باشند. این مباحث را داریم پیگیری می‌کنیم ولی خارج از فضای رسانه. چرا که می‌خواهیم بررسی کنیم و نتایجش دقیقش را در آینده نزدیک به مردم اعلام کنیم. چون ممکن است این شبهات خیلی دقیق نباشد، بنابراین ابتدا باید اطمینان حاصل و بعد صحبت کنیم. ولی در حال پیگیری این موضوع به صورت ویژه هستم.»/انتخاب

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها