22 حقیقت جذاب درباره زندگی جرج کلونی که جالب است بدانید

جرج کلونی بازیگر، فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی است که در سال ۲۰۰۵ برای فیلم سیریانا جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد. نگاهی داریم به 22 حقیقت جالب درباره زندگی او.

سرویس فرهنگی مستقل آنلاین: 

جرج کلونی 2

1. تجربیات اولیه شغلی جورج کلونی

جورج کلونی در 6 مه 1961 در کنتاکی متولد شد. او از ابتدا زندگی پر از تجمل و شهرتی نداشت. کودکی او به سختی در مزارع تنباکو گذشت و از سخت‌کوشی و کار زیاد درآمد کسب کرد. اولین حضور او در هالیوود به‌عنوان یک بازیگر مکمل در مجموعه تلویزیونی Centennial در سال 1978 بود که گفته شد کلونی به دلیل مشکل مالی شانسش را برای تست بازیگری امتحان کرده بود.

2. جورج کلونی پسر کلیسا

جورج کلونی قبل از ورود به عالم سینما به مسیحیت گرایش داشت. او در مصاحبه‌ای با لری کینگ فاش کرد که قسمت عمده‌ای از کودکی وی به‌عنوان پسر محراب کلیسای محله گذشته است.

3. یکی از زیباترین افراد دنیا

همان‌طور که همه می‌دانید او خوش‌تیپ است. کلونی در سپتامبر 2007 در فهرست 50 مرد جذاب برتر 50 سال گذشته به انتخاب مجله GQ قرار گرفت که قطعاً نقطه عطف بزرگی برای این بازیگر فیلم‌نامه‌نویس فروتن به‌حساب می‌آید. این اولین یا آخرین جایزه آقای کلونی نبود. در سال 1996 او یکی از نامزدهای 50 جذاب‌ترین مرد دنیا به انتخاب مجله یواس‌ای‌تودی شد. او همچنین دوبار به فهرست 100 مرد زیبای جهان به انتخاب مجله People راه یافت.

4. کلونی یکی از باهوش‌ترین افراد هالیوود

کلونی نه‌تنها در فهرست «زیباترین مردان زنده جهان» جای دارد، بلکه خود را به لیست 50 فرد باهوش هالیوود به انتخاب مجله Entertainment Weekly نیز رسانده است. ترکیب کاملی از زیبایی و ذهن!

جرج کلونی 6

5. حضور بر روی جلد مجله Vogue و مجله Vogue مردان

اگر هنوز تمجیدهای فوق به نظر کافی نمی‌رسد باید اضافه کنیم جرج کلونی یکی از تنها دو مردی است که تاکنون بر روی جلد مجله Vogue ظاهر شده است، شخص دیگر ریچارد گیر است. بااین‌حال کلونی اینجا نیز در این رقابت پیروز می‌شود، زیرا در سال 2005 تصویر او بر روی اولین جلد مجله Vogue مردان به نمایش درآمد.

6. همه‌چیز برای کلونی از ساخت یک فیلم کوچک با پسرعمویش آغاز شد

کلونی پس از انصراف از دانشگاه نورث کنتاکی، یک فیلم کوچک و جمع‌وجور با پسرعموی خود میگل فرر ساخت. او بی‌نهایت از این تجربه لذت برد و سرانجام تصمیم گرفت بازیگری را به‌عنوان یک حرفه تمام‌وقت انجام دهد. او نمی‌دانست که روزی به یکی از پرطرفدارترین بازیگران ‌هالیوود تبدیل خواهد شد.

7. چرا یک بازیکن حرفه‌ای در بیس بال نه؟

جورج کلونی به ورزش بیس‌بال نیز علاقه داشت. او حتی برای عضویت در تیم سین‌سیناتی ردز تلاش کرد تا به‌طور حرفه‌ای بیس بال را نیز دنبال کند. در همین حد بگوییم که این فیلم‌نامه‌نویس کارگردان و بازیگر هالیوود کمی از هر چیزی را در زندگی امتحان کرده است.

8- عمه رزماری کلونی به‌عنوان یک الگو

با استعداد بازیگری در خون کلونی، مشخص است که کلونی اوقات بسیار نزدیکی را با عمه خود رزماری کلونی که خواننده و بازیگر مشهور زمان خود بود گذرانده بود. در روزهای اول حضور خود در هالیوود، خانه عمه‌اش رزماری همان‌جایی است که کلونی آن را خانه خود می‌نامید.

جرج کلونی 5

9. سوابق خیرخواهانه جورج کلونی

جورج کلونی چیزی فراتر از یک بازیگر و کارگردان است. او از سال 2008، وی به‌عنوان پیام‌آور صلح سازمان ملل متحد معرفی شده است. کلونی در سال 2007 یک فیلم کوتاه به نام دارفور ساخت تا آگاهی مردم در مورد بحران بین‌المللی دارفور را بالا ببرد. کلونی با کمک‌های چشمگیرش در هنگام زلزله 2010 هائیتی، سونامی 2004 و ماجرای 11 سپتامبر، احترام زیادی را در میان مردم برای اقدامات خیرخواهانه خود به دست آورد.

10. اگر می‌توانید از جورج کلونی امضا بگیرید

تابه‌حال فرصتی پیدا کرده‌اید که از جورج کلونی امضا بگیرید؟ نه؟ خوب بهتر است عجله کنید زیرا کلونی در چهاردهمین نظرسنجی سالانه Autographer Collector در میان 5 تن از بهترین نویسندگان ‌هالیوود قرار دارد.

11. مدل موی رومی جورج کلونی

آیا شما عاشق مدل موی رومی جورج کلونی هستید؟ حدس بزنید، این مدل مو هرگز توسط او یا آرایشگرش انتخاب نشد. او گرفته نشده است. قصد داشت برای فیلم «از غروب تا طلوع» چهره‌ای وحشی به شخصیت خود ببخشد، این مدل مو به او پیشنهاد شد. از نظر کلونی در ابتدا این یک اشتباه کامل بود. بااین‌حال، با اکران فیلم «از غروب تا طلوع»، مدل موی رومی شهرت زیادی پیدا کرد و به‌عنوان مدل موی دائمی کلونی درآمد.

12. قرار رؤیایی با جورج کلونی

اگر می‌خواهید با کلونی قرار ملاقات رؤیایی داشته باشید، وارد صف شوید! در سال 2006، جورج کلونی گزینه شماره 1 رؤیایی همه تاریخ در سایت Match.com بود.

13. کلونی و سریال‌های تلویزیونی

کلونی نه‌تنها بر روی پرده سینما عالی است، بلکه در تلویزیون نیز جای خود را باز کرده است. ER یکی از اولین پروژه‌های موفق بازیگری وی بود. کلونی که از سال 1994 تا 1999 روی آن کار می‌کرد، دو جایزه امی را برای بازیگر نقش اول مرد سریال درام دریافت کرد.

جرج کلونی 4

14. اثر دست و کفش کلونی

خارج از سالن تئاتر چینی Grauman جای دست و کفش کلونی را به‌عنوان بخشی از شهرت این بازیگر شگفت‌انگیز مشاهده خواهید کرد. کم پیش می‌آید که صنعت نمایش شخصیتی را به‌اندازه کلونی موفق دیده باشد.

15. جورج کلونی و عشق سرقت

اگر طرفدار سرسخت جورج کلونی باشید، حتماً شیفتگی او به بازی در نقش‌های مربوط به سرقت را متوجه شده‌اید! «ز غروب تا طلوع» در سال 1996، «خارج از دید» در سال 1998، «سه پادشاه» در سال 1998، «ای برادر کجایی» ساخته برادران کوئن در سال 2000، «یازده یار اوشن» در سال 2001 و «به کالینوود خوش آمدی» در سال 2002 همه با بازی درخشان کلونی در نقش سارقی جذاب به موفقیتی بزرگ دست یافتند.

16. زندگی عاطفی جرج کلونی

با وجود برخی روابط پررنگ، جدی و عاشقانه، جورج کلونی یکی کسانی است که تن به ازدواج نمی‌دهد. او پس از ازدواج ناموفق خود با تالیا بالسام در سال 1993، سوگند یاد کرده است که دیگر هرگز ازدواج نکند.

جرج کلونی 3

17. برترین در فهرست جذاب‌ترین مردان زنده دنیا

در نوامبر 1997، مجله People از جورج کلونی به‌عنوان «جذاب‌ترین مرد زنده دنیا» یاد کرد؛ اما ظاهراً یک‌بار کافی نبود، او در سال 2006 بار دیگر در صدر لیست قرار گرفت و این عنوان افتخاری را دریافت کرد و این باعث خوشحالی هوادارانش شد.

18. آسیب جدی در طول فیلم‌برداری فیلم «سیریانا»

آیا می‌دانستید کلونی در حین فیلم‌برداری فیلم «سیریا» دچار جراحات و آسیب‌ شده است؟ جورج کلونی اگرچه اسکار بهترین نقش مکمل برای فیلم «سیریا» را دریافت کرد، اما آسیب زیادی به نخاع خود وارد کرد و باعث نشت مایع نخاعی در مغزش شد. سردردهای عظیم و درد کمر وحشتناک طی چند ماه تحت درمان قرار گرفتند تا بدنش دوباره بتواند به حالت طبیعی برگردد.

19. عشق کلونی به حیوانات خانگی

عشق کلونی به حیوانات خانگی مشهور است. کلونی از درمان و نگهداری از یک خوک پیر تا زمان مرگ تا نجات یک سگ ولگرد از یک پناهگاه بی‌خانمان‌ها، رفتارهای مهربانانه زیادی در مورد حیوانات انجام داده است و از این نظر مشهور است.

20. پیری از نظر جورج کلونی

از نظر کلونی پیر شدن برازنده یک ضرورت است. یکی از نقل‌قول‌های معروف او در مصاحبه با مجله Playboy، دیدگاه او درباره اینکه در حین پیری چطور دوست دارد به نظر برسد نشان می‌دهد: لازم نیست سعی کنید جوان‌تر به نظر برسید، چون اشتباه است. موهایتان را رنگ می‌کنید بد به نظر می‌رسید. کلاه‌گیس بدی می‌پوشید، نامناسب به نظر می‌آیید. برای پنهان کردن چیزی آرایش می‌کنید، ظاهرتان را خراب می‌کنید.

جرج کلونی

21. ازدواج‌های جرج کلونی

جرج کلونی تابه‌حال دو بار ازدواج کرده است و همسر اولش بازیگر آمریکایی تالیا بالسام بود که ازدواج آن‌ها از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ طول کشید؛ او پس از جدایی از همسرش با کریستا آلن (بازیگر آمریکایی) و استیسی کیبلر (بازیگر و کشتی‌کچ کار سابق) و الیزابیتا کانالیس (مانکن و بازیگر ایتالیایی) از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ در رابطه بود. او هم‌چنین یک رابطه متناوب پنج‌ساله با مدل بریتانیایی لیزا اسنودان داشت. کلونی در آوریل سال ۲۰۱۴ و به‌طور ناگهانی نامزدی خود با آمل علم‌الدین را به‌صورت رسمی اعلام کرد.

22. جوایز و افتخارات کلونی

کلونی بارها نامزد و برنده جوایز اسکار، ایمی، گلدن گلوب، بفتا و دیگر جشنواره‌های سینمایی شده است. موارد زیر تعدادی از افتخارات او محسوب می‌شود:

 • ۲۰۱۱ - نامزد اسکار بازیگر نقش اول مرد برای فیلم فرزندان
 • ۲۰۱۱ - نامزد اسکار فیلم‌نامه اقتباسی برای فیلم نیمه ماه مارس
 • ۲۰۰۷ - نامزد اسکار بازیگر نقش اول مرد برای فیلم مایکل کلیتون
 • ۲۰۰۶ - برنده اسکار بازیگر نقش دوم مرد برای فیلم سیریانا
 • ۲۰۰۶ - نامزد اسکار کارگردانی برای فیلم شب‌به‌خیر و موفق باشید
 • ۲۰۰۶ - نامزد اسکار فیلم‌نامه غیر اقتباسی برای فیلم شب‌به‌خیر و موفق باشید به همراه گرانت هسلوف
 • ۲۰۰۵ – نامزد شیر طلایی جشنواره ونیز برای فیلم شب‌به‌خیر و موفق باشید
 • ۲۰۰۳ - نامزد خرس طلایی جشنواره برلین برای فیلم اعترافات یک ذهن خطرناک
 • ۲۰۰۵- کاندیدای بفتای بهترین بازیگر مکمل مرد برای فیلم شب‌به‌خیر و موفق باشید.
 • ۲۰۰۵- کاندیدای بفتای بهترین بازیگر مکمل مرد برای فیلم سیریانا
 • ۲۰۰۵- کاندیدای بفتای بهترین کارگردانی شب‌به‌خیر و موفق باشید.
 • ۲۰۰۵- کاندیدای بفتای بهترین فیلم‌نامه شب‌به‌خیر و موفق باشید.

 

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها